Skocz do zawartości

Postarzanie produktu albo spisek żarówkowy


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Obejrzane. Nie ma najmniejszych szans na zmiany. Juz to kiedys pisalem. 1000 lat temu siedzielismy pod zamkiem i czekalismy na obierki i odpadki ze stolu krolewskiego. Dzisiaj myslimy, ze jestesmy co najmniej w kuchni panskiej i jemy co chcemy umyte i obrane. To oczywiscie przenosnia i pewnie za ostra, ale takie mam przemyslenia od wielu lat. Na pewno wole rok 2012 niz 1012, ale nasze przyszle pokolenie w 3012 roku powie , - o jej jakie malpoludy zyly w 2012 roku brudne i niedouczone. Historia jak to historia powtarzalna jest, a mentalnosc ludzi nie zmienna bo inaczej nie byloby wojny w Iraku i politykow debilnych wybieranych przez "swiadomych" obywateli. Walczyc ze zlem jak najbardziej i nie zrazac sie na nowy 2012 rok, tego konsumentom elektroniki i nie tylko - zycze. <_<

Odnośnik do komentarza

MarekB

Tylko tu nie o to chodzi. Przemysł celowo niszczy produkty, aby sprzedać nowe. Dam Ci taki przykład. Po II wojnie rozrastający się japoński przemysł elektroniczny napotkał na barierę popytu. I co zrobiono? Do kondensatorów wbudowano małą stalową kapsułkę wypełnioną kwasem. Efekt? Po pewnym (ustalonym przez producenta) czasie kwas przeżerał kapsułkę i uszkadzał element. Naprawa sprzętu nie była opłacalna - trzeba było kupić nowy.

 

Teraz to całe sztaby pracują nad tym jak zredukować żywotność produktów.

Odnośnik do komentarza

No i wlasnie o to chodzi. Nie masz zadnego wplywu na to jak inni (czytaj w tym wypadku - wielkie korporacje, rzady, religie) kieruja postepowaniem 95% ludzi. Bo 95% ludzi to bezwolne kukly kupujace wszystko co sie swieci i glosujace jak im nakreca sprezynki. 60% ludzi to matoly, a 50% to debile nie rozumiejace informacji dziennika telewizyjnego. Z drugiej strony to napedzajaca sie popytem maszyna i czasem sie psuje jak w 1929, 1976, 2009, itd . Bedzie tak zawsze do konca swiata i dzien po. To moja konkluzja. Po co mi swiecacy gadzet do internetu w autobusie? mi nie potrzebny bo to dla mnie glupie przegladac strony w komunikacji za przeproszeniem "publiczej" na ekranie trzy calowym. Wiem wiem, stary jestem i swiata nie zmienie, ale nie ma zadnej pewnosci, ze nie zniszczymy samych siebie nawet o tym nie wiedzac. Nadzieja w tym, ze jest nieograniczona ilosc rownoleglych wszechswiatow i full miejsca na glupoty w kazdym z nich :) . Zdrowie i milosc to dwie najwazniejsze rzeczy na tym lez padole.

Odnośnik do komentarza

Teraz to całe sztaby pracują nad tym jak zredukować żywotność produktów.

Tylko trzeba uważać, by nie przedobrzyć. Jeśli ciemny lud zorientuje się, że coś jest zbyt awaryjne i szybko się psuje, to zacznie szukać alternatyw. Czasami warto pójść w inną stronę. Pewien producent obieraczek do ziemniaków, by zwiększyć sprzedaż produktu i nie psuć zarazem opinii o marce, postanowił malować rączki owych narzędzi tak, by przypominały obierki z ziemniaków, dzięki czemu bardzo dużo ludzi wyrzucało wszystko na raz.

 

I miły akcent na koniec: firma KOSS oferuje dożywotnią gwarancję na swoje (niektóre?) produkty.

Odnośnik do komentarza
postanowił malować rączki owych narzędzi tak, by przypominały obierki z ziemniaków, dzięki czemu bardzo dużo ludzi wyrzucało wszystko na raz.

:D bajkowy pomysl.

Dozywotnia gwarancje na zycie oferuje rowniez kilka religi, a jedna nawet wianuszek dziewic przy wrotach raju. :D tez bajkowo i za friko. No prawie darmo, trzeba tylko zabic kilku misiow kolorowych z przeciwnej druzyny. Ci sie nie przejmuja bo nie moga oddac tylko powinni nadstawic drugi policzek czyli drugie zycie, ale jak jesli jest tylko jedno zycie. Nie dogodzisz wszystkim gwarancyjnie. :cheer:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...