Skocz do zawartości

Gry i klucze


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Śmigałam sobie po necie w poszukiwaniu tańszej niż steamowa wersji Anno 2070 (na steamie 50 ojro!) i trafiłam na dziwny portal. www[dot]fabrykakluczy[dot]pl - sprzedają tam klucze do gier. Same klucze.

 

Ceny mają ciekawe. Oferta bogata i momentami korzystna. Z ciekawostek to mają Diablo III w preorderze - czekam na grę jak szalona, ale uwierzę, że wyszła jak będę miała pudełko w dłoni, hihi.

 

Bardzo zastanawia mnie jednak poniższa instrukcja:

 

Instrukcja:

» Pobierz grę z internetu

» Podczas instalacji wpisz zakupiony u nas klucz

To jest w ogóle legalne takie coś? Czy to po prostu "legalnie" działający portal oparty o sprawne key-generatory? Ceny cenami, ale nie mam zamiaru finansować piratów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

E, no to nie ma co. Pomyślałam, że może to coś w rodzaju gruponu z grami, dlatego jest taniej, ale wydaje się mocno podejrzane. Niby w razie nie działania czegoś, wysyłają nowy, działający klucz, ale z drugiej strony... też sobie mogę założyć portal i pisać pozytywne komentarze sama do siebie.

Z trzeciej strony... kupiłam kieeeeedyś Diablo II pudełkowe w sklepie na "e" i po jakimś czasie Blizzard zbanował mi klucz i konto (!!) za "używanie nielegalnego klucza" - tutaj jednak było odwrotnie, ktoś poleciał na moim kluczu (ponoć kradli klucze do Diablo w sklepach) a bana dostaliśmy oboje. Jak wysłałam do Blizzarda dowody zakupów i foty płyt, konto mi oddali (uffff) ale klucz musiałam sobie nowy kupić. W tym przypadku jednak prawo było po mojej stronie bo to ja miałam oryginał.

 

Zastanawia mnie bardzo czy ten portal z kluczami jest w ogóle legalny. Z reguły tego typu sklepy sprzedają elektroniczną wersję gry i klucz, a nie same klucze. Tutaj grę trzeba sobie najpierw "skołować z warezu" a potem "uoryginalnić" - podejrzane. Jak to możliwe, że takie coś działa? Nikt się tym nie interesuje? Gdzie smutni panowie od praw autorskich? Aż mnie nęci, żeby napisać do wydawców kilku gier z zapytaniem, czy to wiarygodne źródło i czy w ogóle o nim wiedzą...

Tak czy inaczej, lepiej dołożyć dychę czy dwie, ale mieć pewność, że ma się oryginał. I ten szelest zdzieranej folii, i smród farby drukarskiej... bezcenne :))

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie bardzo czy ten portal z kluczami jest w ogóle legalny.

Trudno mi powiedzieć, nie jestem aż tak obeznany z gierkowym biznesem. Co do Windowsa: można sobie pobrać i zainstalować z własnego klucza i najlepiej posiadać dowód zakupu.

 

I ten szelest zdzieranej folii, i smród farby drukarskiej... bezcenne :))

Właśnie. Albo zapach książek: nowych i tych starszych. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...