Skocz do zawartości

Długi czas uruchamiania XP po zmianie dysku


lonialomax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie HDD i przeniesieniu systemów na nowy dysk ( przez klonowanie) uruchamianie XP charakteryzuje się wydłużoną ekspozycją planszy ,, ZAPRASZAMY", a później dziwnym uruchamianiem paska zadań. Skanowanie antywirusami nie wskazuje na zakażenie. Nadmienię, że Windows 7 na drugiej partycji startuje bez jakichkolwiek problemów, a nawet szybciej. Nie wiem, czy związek może mieć zainstalowanie na następnej z kolei partycji Windows 8, być może jest to zbyt dużo jak na staruszka XP. Dołączam log z OTL i dziękuję za ewentualną poradę.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W dzienniku zdarzeń masz ciągle pojawiający się bład:

 

Error - 2011-12-21 11:41:18 | Computer Name = HENRY-01AC009BE | Source = sr | ID = 1
Description = Filtr Przywracania systemu napotkał nieoczekiwany błąd '0xC0000008'
podczas przetwarzania pliku 'change.log' w woluminie 'HarddiskVolume5'. W rezultacie
zostało zatrzymane monitorowanie woluminu.

 

Wykonaj reset Przywracania systemu. Szerzej na ten temat artykuł MS http://support.microsoft.com/kb/903264/pl

Odnośnik do komentarza
Po wymianie HDD i przeniesieniu systemów na nowy dysk ( przez klonowanie) uruchamianie XP charakteryzuje się wydłużoną ekspozycją planszy ,, ZAPRASZAMY"

 

Rozumiem to w ten sposób: na starym dysku wykonałeś kopie systemu i po wymianie przeniosłeś go na nowy. Moim zdaniem to nie było najlepsze rozwiązanie.

System długo ładuje sterowniki - może należałoby zacząć od całkowitej deinstalacji Avasta.

Oczywiście monitorowania Dziennika zdarzeń jest też ważne. W ostateczności okazać sie może, że należy system postawić od nowa.

Odnośnik do komentarza

System Xp funkcjonuje od 2007, Windows 7 od 2009 i te dwa systemy były klonowane na nowy dysk, a po uruchomieniu na nowym dysku 14 grudnia zainstalowałem Windows 8 Developer. Może dlatego, że działo się to w tym samym czasie nie jestem w stanie ustalić co jest przyczyną zpowolnienia startu XP. Nadmienię, że po uruchomieniu system jest wydajny i niema żadnych problemów, natomiast Win 7 i 8 zachowują się poza jakąkolwiek krytyką.

Odnośnik do komentarza

Pisząc w poprzednim poście - ze szczegółami liczyłem na więcej informacji.

 

Obraz dysku klonowałem ze starego na podłączony nowy dysk.

+

System Xp funkcjonuje od 2007, Windows 7 od 2009 i te dwa systemy były klonowane na nowy dysk,

 

1. Czy stary dysk to był fizycznie jeden podzielony na partycje czy dwa dyski?

2. Czy partycja systemowa (C:) zawiera(ła) XP (tak rozumiem) i później zainstalowałeś W7 na kolejnej partycji?

3. Czy przed klonowaniem występowały takie objawy?

4. Jaki był poprzedni typ dysku i obecny (ATA, SATA)?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Stary dysk Hitachi to dwie partycje C z systemem XP i D logiczna
Taki sam układ partycji masz na nowym dysku? Tzn chodzi mi o to czy też masz partycje logiczne. Bez sensu zważywszy, że używasz trzech to każda może być podstawowa, logiczne są wymagane jeśli zakładasz ich więcej niż 4. (tak mi się coś pamięta jeśli chodzi o ilość podstawowych). No i co to za dysk.
Odnośnik do komentarza

Brak info do p.4 z postu #8.

Ponawiam pytanie:

Czy stary dysk nie miał przypadkiem interfejsu ATA a nowy to oczywiście SATA?

Jeżeli tak było i XP instalowałeś na ATA a teraz sklonowałeś tą partycję na SATA to tu może być problem.

Jeżeli stary dysk był typu SATA to czy instalowałeś mu sterowniki pod XP?

W jakim trybie ustawiony jest kontroler w BIOS?

 

Możesz przetestować start XP wykorzystując TO narzędzie - p.4.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...