Skocz do zawartości

Przywrócenie konta użytkownika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym prosić o pomoc w pewnej kwestii.

Kolesiowi padł system, po zaniku prądu system się nie ładował tylko wyświetlało niebieski ekran z informacją o braku iluś tam plików dll, tak mi tłumaczył ale dokładnie to nie wiedział, razem z kumplem zrobili nakładkę systemu, ale przy okazji zrobili nowe konto i teraz niby wszystko jest ale nic nie działa, stare konto istnieje w Documents and Settings, więc pomyślałem że może można by było jakoś przywrócić (podmienić) te konta i może było by o.k.

Ma może ktoś jakieś pomysły.

Chciałem zrobić kopię tego istniejącego konta i później przekopiować zawartość z tamtego starego, ale wywala błąd że nie może bo jest w użyciu, więc w grę wchodzi tylko zewnętrzne oprogramowanie, ale czy to zadziała. Myślałem również żeby tak zmienić nazwę użytkownika ta tamtą starą, czy po restarcie załapał by to stare konto.

System jest Win XP Home.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
razem z kumplem zrobili nakładkę systemu, ale przy okazji zrobili nowe konto i teraz niby wszystko jest ale nic nie działa, stare konto istnieje w Documents and Settings, więc pomyślałem że może można by było jakoś przywrócić (podmienić) te konta i może było by o.k.

 

i

 

Chciałem zrobić kopię tego istniejącego konta i później przekopiować zawartość z tamtego starego, ale wywala błąd że nie może bo jest w użyciu

 

1. Logujesz się na koncie Administratora . Zostajesz na koncie Admina na czas dalszych operacji, bo konta między którymi chcesz wykonać kopiowanie (uszkodzone + nowe) NIE mogą być w użyciu!

 

2. Przechodzisz do:

 

Mój Komputerek Narzędzia > Opcje folderów > Widok

 

i tam haczykujesz Pokaż ukryte pliki i foldery oraz odhaczykowujesz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

3. Przechodzisz do folderu:

 

C:\Documents and Settings\Nazwa Uszkodzonego Konta

 

i podświetlasz wszystkie pliki/foldery z wyjątkiem (to super ważne!): Ntuser.dat, Ntuser.dat.log i Ntuser.ini. Wszystkie pliki prócz tych trzech kopiujesz oczywiście do:

 

C:\Documents and Settings\Nazwa Nowego Konta

 

4. Logujesz się jako ten nowy user i sprawdzasz co działa, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Jednak za bardzo nic mi to nie dało część aplikacji w dalszym ciągu nie działa.

 

To akurat jest zrozumiałe. Jak mają działać programy skoro nie są zainstalowane? Trzeba je zainstalować.

 

Ciekawe żeby tak podmienić pliki rejestru z przed awarii na zasadzie naprawy systemu z konsoli, mogło by to coś pomóc.

 

Ostatni post Picasso z tego tematu - https://www.fixitpc.pl/topic/5820-brak-pliku-system32configsystem/

 

Ja bym nie kombinował. Ale, zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Jednak za bardzo nic mi to nie dało część aplikacji w dalszym ciągu nie działa.

 

Uściślij jakie aplikacje, po nakładce systemu jako konsekwencji awarii może być konieczne po prostu przeinstalowanie. Jeśli rzecz o rejestrze strony użytkownika (nie systemu): powyższa procedura polega na kopiowaniu wszystkiego z wyjątkiem właśnie rejestru konta (plik NTUSER.DAT). Owa procedura jest stosowana wtedy, gdy konto wyjściowe jest uszkodzone (stąd omija się kopiowanie rejestru).

 

 

ale przy okazji zrobili nowe konto i teraz niby wszystko jest ale nic nie działa, stare konto istnieje w Documents and Settings, więc pomyślałem że może można by było jakoś przywrócić (podmienić) te konta i może było by o.k.

 

Przy założeniu, że rejestr konta nie został uszkodzony (a to nie jest tu w ogóle pewne), można założyć nowo konto o nazwie starego i za pomocą aplikacji Reprofiler połączyć nowe konto ze starym folderem.

 

 

Chciałem zrobić kopię tego istniejącego konta i później przekopiować zawartość z tamtego starego, ale wywala błąd że nie może bo jest w użyciu, więc w grę wchodzi tylko zewnętrzne oprogramowanie

 

Nie da się skopiować plików konta (rejestr NTUSER.DAT) podczas gdy jesteś zalogowany na tym koncie. Konto musi być całkowicie wylogowane, dlatego do takich operacji jest potrzebne dodatkowe tymczasowe konto na którym się logujesz i wykonujesz kopiowanie między niezaładowanymi kontami.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Uściślij jakie aplikacje, po nakładce systemu może być konieczne po prostu przeinstalowanie. Jeśli rzecz o rejestrze strony użytkownika (nie systemu): powyższa procedura polega na kopiowaniu wszystkiego z wyjątkiem właśnie rejestru konta (plik NTUSER.DAT). Owa procedura jest stosowana wtedy, gdy konto wyjściowe jest uszkodzone (stąd omija się kopiowanie rejestru).

To właśnie tak wygląda na to że trzeba wszystko przeinstalowywać, a ja chciałem pójść na łatwiznę, chodziło mi o to żeby podmienić te pliki rejestru z odzyskiwania systemu z katalogu System Volume Information, tak jak to się robi przy naprawianiu systemu z konsoli.

Ale czy w tym przypadku również musiał bym kopiować ten rejestr konta.

Odnośnik do komentarza
(...) chodziło mi o to żeby podmienić te pliki rejestru z odzyskiwania systemu z katalogu System Volume Information, tak jak to się robi przy naprawianiu systemu z konsoli.

 

Ale została zrobiona nakładka systemowa (bez utraty danych) - chyba że to wbrew użytemu słowu nie była nakładka tylko "czysta instalacja" - to skąd tu motyw z podmianą rejestru systemu? Są dwa rejestry:

- systemu (pliki w system32\config): nakładka je zaktualizowała, przy reperacji dane wtórne w tych plikach są przeważnie zachowywane.

- użytkownika: omówione wyżej. Założone nowo konto, to i inny rejestr konta. Stary rejestr poprzedniego konta musi być ponownie zlinkowany do konta, o ile chodzi tu o potencjalne ożywienie tych danych. Założeniem jest, że rejestr konta nie jest uszkodzony.

 

Po nakładce cofnięcie systemu za pomocą plików sprzed nakładki może mieć skutki uboczne, rezultaty nieprzewidywalne. Poza tym, nie jest powiedziane, że powód niedziałania aplikacji to rejestr. Równie dobrze to może być skutek awarii:

 

Kolesiowi padł system, po zaniku prądu system się nie ładował tylko wyświetlało niebieski ekran z informacją o braku iluś tam plików dll

 

Mogły zostać uszkodzone pliki aplikacji na dysku. W takiej sytuacji ani nakładka systemowa (nie interesuje się niczym poza plikami systemu) ani podmiana rejestrów nie przyniosą rezultatów. Stąd też pytam: o co chodzi z niedziałaniem aplikacji? Jak to się objawia?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Część aplikacji działa może nawet większość, z tych co sprawdziłem występuje błąd że aplikacja została nieprawidłowo zainicjowana, w dwóch chyba był problem z brakiem jakiegoś pliku dll.

I tak jeszcze przy okazji, po tej nakładce pokazuje że pozostało 29 dni do aktywacji, system jest legalny, czy to oznacza że na nowo trzeba go aktywować?

Nie wiem dokładnie jak to jest z tymi rejestrami, ale jeżeli się wejdzie w przywracanie systemu to nie ma żadnych punktów do przywrócenia, a w katalogu SVI te pliki są robione chyba od 4 grudnia codziennie przed awarią.

Odnośnik do komentarza
Część aplikacji działa może nawet większość, z tych co sprawdziłem występuje błąd że aplikacja została nieprawidłowo zainicjowana, w dwóch chyba był problem z brakiem jakiegoś pliku dll.

 

To się kojarzy prędzej z uszkodzeniem plików aplikacji. Moim zdaniem tu należy wykonać reinstalację aplikacji. Zaistniało raptowne odcięcie dopływu prądu.

 

 

Nie wiem dokładnie jak to jest z tymi rejestrami, ale jeżeli się wejdzie w przywracanie systemu to nie ma żadnych punktów do przywrócenia, a w katalogu SVI te pliki są robione chyba od 4 grudnia codziennie przed awarią.

 

Została zrobiona nakładka systemu, co zmienia warunki systemowe. Nie ma też żadnej gwarancji, że katalogi System Volume Information nie są uszkodzone. Po nakładce to ja bym je wypróżniła (system nie interpretuje zawartości) a nie próbowała z nich coś "przywracać".

 

 

I tak jeszcze przy okazji, po tej nakładce pokazuje że pozostało 29 dni do aktywacji, system jest legalny, czy to oznacza że na nowo trzeba go aktywować?

 

Prośba o ponowną aktywację to jeden ze skutków nakładki. Nakładka nadpisuje pliki związane z aktywacją (m.in. wpa.dbl). Gdyby plik skopiowano przed nakładką, po nakładce można byłoby go wstawić utrzymując status zaktywowany. Aktualnie zostaje ponowna aktywacja.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...