Skocz do zawartości

Monitor nie reaguje


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

nie on tu jest głównym problemem, bo akurat działa.
piszesz, że działa? Tak samo jak każdemu podzespołowi ten transport mógł zaszkodzić tak i jemu też, działa albo nie, zworka do resetu jest koło bateryjki (na krawędzi laminatu) odepnij zasilanie i zresetuj cmos. To jest płyta z białym laminatem?

 

Czy brak tego pojedynczego piknięcia przy starcie coś znaczy?
tak, znaczy, że coś totalnie leży.

 

No to jednak zresetuj ten bios.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyjęłam zasilanie (kabel), odpięłam zasilacz od płyty, wyjełam zworkę, włożyłam, zapięłam zasilacz, wetknęłam kabel i po uruchomieniu się popluł następująco: CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit.

 

Rozumiem co to znaczy, ale nie wiem co z tym zrobić, żeby zniknęło i komp zaczął szukać systemu na dysku.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam według przepisu i nic to nie dało.

 

CMOS checksum error - defaults loaded

CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit.

 

bla bla bla

 

Po resecie i trzymaniu del drugi komunikat się nie pojawia, ale do BIOSu nie da się wejść...

Odnośnik do komentarza

Niech mi ktoś odpowie. Coście się tak tego biosu czepili? Skoro komputer wcześniej śmigał? Teraz ma dziewczyna problem z konfiguracją. Problem był ewidentnie sprzętowy, coś (teraz wiadomo, grafika) się uwaliło w transporcie. Pewnie się wysunęła ze slotu i po włączeniu szlag ją trafił. Ech... że też tu wcześniej nie zaglądnąłem.

Odnośnik do komentarza

Ta damm! Z Waszą pomocą będę uchodzić za geniusza ;)

 

Powtórzyłam reset BIOSu za pomocą wyciągania baterii i siuuuup! System wstał :)

 

KSU - uwalona była grafika, przełożyłam z drugiego kompa i przyszły wreszcie "napisy początkowe", ale pojawił się problem ten:

CMOS checksum error - defaults loaded

CPU has been changed or overclock fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit.

 

Po zresetowaniu BIOSu za pomocą baterii komputer znalazł system. Mam nadzieję, że to może latać na ustawieniach fabrycznych BIOSu... Teraz tylko muszę przełożyć dwa dyski do tego kompa i mam nadzieję, że będzie tacie śmigało. Tutaj dysk jest jako primary master, a dvd jako secondary master. Te dwa następne (pewnie flopkę trzeba będzie wyrzucić, ale nikt nie będzie po niej płakał) wystarczy ustawić jako primary slave i secondary slave? Coś w BIOSie trzeba jeszcze ustawiać, czy to się samo ustawi? I czy po resecie BIOSu to można tak zostawić, czy trzeba coś tam pozmieniać?

Odnośnik do komentarza

Z reguły ustawienia standardowe wystarczają. Jeżeli wykryje dyski na auto to nie trzeba nic zmieniać. Po wywaleniu flopa może się burzyć że nie ma flopa. Albo zostawisz stację w budzie, albo ją wyłączysz w biosie. To nic trudnego.

Czyli teraz przy starcie już o nic nie pyta? Startuje i już?

 

Edit:

Na PW wysłałem numer GG. W razie problemów z konfiguracją biosu oszczędzisz na czasie.

Odnośnik do komentarza

@KSU -

Niech mi ktoś odpowie. Coście się tak tego biosu czepili?
no patrz Pan, i może wytłumacz nam co to się w takim razie stało, że się w końcu po tym resecie obudził, bardzo jesteśmy ciekawi Pańskiej rzeczowej odpowiedzi.

i

Na PW wysłałem numer GG. W razie problemów z konfiguracją biosu oszczędzisz na czasie
Jeszcze jedno pytanie, po co istnieją fora tego typu, skoro jest GG ?

Aha jeśli mógłbyś podeślij może manuala do tej płyty (na jakiś hosting) bo rozumiem, że posiadasz skoro chcesz pomóc via GG.

Odnośnik do komentarza

Wszystko już chodzi jak należy. Dyski przełożone. Wygląda na to, że BIOS na ustawieniach fabrycznych sobie świetnie radzi.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję!

 

Jeszcze jedno pytanie, po co istnieją fora tego typu, skoro jest GG ?

Niepotrzebna zagryźliwość ;)

Żeby hardwearowe sierotki, takie jak ja, odpowiednio pokierowane przez fachowców, takich jak Wy, były w stanie wykonać rzeczy, które nawet im się nie śniło, że będą zmuszone wykonywać z komputerami! To forum to kopalnia wiedzy! Tyle się nauczyłam tutaj i na starym searchengine, że hoho! I cieszę się, że takie miejsce z chętnymi do pomocy ludźmi, którzy na wejściu nie wyzywają od lamerów i ciot, istnieje! :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...