Skocz do zawartości

Przestało działać USB (ale na Linuxie dziala i BIOS widzi)


Oniryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

na kompie rodziców

sprawa dziwaczna bo... raz wsadziłem pendrive i 'niepowodzenie instalacji sterownika urządzenia'

pendrive działa na moim kompie

ogólnie było tak że nie działały żadne porty USB tylko 1 w którym była myszka

ale po którymś reboocie i ten powiedział NIE

system działa poza 'nieznane urządzenie'

i nie mogę poruszać się po Win7x32 jaki tam jest bo nie działa myszka...

 

OTL http://wklej.org/id/644532/

EXTRAS http://wklej.org/id/644534/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To potwierdzenie użycia tej opcji w Sunrise Seven? Jeśli to rzeczywiście wykonałeś, musisz przywrócić oryginalny folder FileRepository (KLIK). W podsumowaniu dostępne metody:

- całe Przywracanie systemu lub funkcja "Poprzednie wersje plików"

- wyciągnięcie go z płyty instalacyjnej z install.wim

- względnie z innego Windows 7 o podobnej konfiguracji...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy to spowodowane Sunrise Seven

bo nawet z Windows Update nie chce zainstalować...

 

używałem Sunrise Seven

być może wyczyściłem ten folder

ale zrobiłem to dnia kiedy instalowałem system

a potem pendrive'y były wielokrotnie podłączane i działały... myszka też działała... :(

 

domyślam się że skopiowanie z Win7x64 nic nie da bo tam są pliki x64 a nie x32 :ph34r:

Edytowane przez Oniryczny
Odnośnik do komentarza
nie wiem czy to spowodowane Sunrise Seven

bo nawet z Windows Update nie chce zainstalować...

 

Z forum kolejny przykład: KLIK. ("system nie potrafi ich zainstalować, nie znajduje sterowników plug_and_play nawet online. Włączony windows update nie pomaga...")

 

 

używałem Sunrise Seven

być może wyczyściłem ten folder

 

To ile waży Twój C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository?

 

 

domyślam się że skopiowanie z Win7x64 nic nie da bo tam są pliki x64 a nie x32

 

Nie, architektura musi być zgodna. Czy masz płytę instalacyjną Windows?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skoro FileRepository waży około 30MB, to wskazuje na jego wcześniejsze mocne przetrzebienie (a skoro w systemie jest Sunrise Seven = na bank to on). Rozumiem, że z kopii cieniowej nici? Tzn. prawoklik na tło folderu C:\Windows\System32\DriverStore > Właściwości > Poprzednie wersje > czysta lista lub brak stosownej dostatecznie starej kopii? W takim przypadku zostaje płyta instalacyjna. ISO mówisz masz, to w 7-zip otwórz je, z niego install.wim i wyekstraktuj kopię folderu. By ominąć problem uprawnień, folder wstaw z poziomu płyty startowej.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

I co z tego? Ty masz go otworzyć w 7-zip (a nie wypakowywać) i po otworzeniu wyekstraktować tylko FileRepository. 7-zip otworzy install.wim błyskiem.

 

EDIT: Dopisałeś. W dziale tutoriali jest temat jak się odczytuje strukturę indeksu install.wim, by rozpoznać który folder do której edycji należy: KLIK. Skoro masz aż 11 wpisów indeksu, to zapewne jakiś sztucznie wzbogacony nośnik, który łączy wszystkie edycje 32-bit i 64-bit.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Masz po prostu wstawić cały folder w miejsce tego szczątka, który jest obecnie, to jest akcja aż nadzbyt oczywista. Ale haczyk w tym, że spod Windows natkniesz się na trudności (brak uprawnień / zajęcie procesem), i by ominąć szarpanie się z tym, podmień folder z poziomu dowolnego środowiska zewnętrznego, które potrafi dorwać się do systemu plików z zewnątrz. Nie patrząc daleko, na forum opisane środowisko WinRE. Dostępne zarówno na płycie startowej, jak i lokalnie.

 

Windows 7 to i masz to zamontowanie lokalnie, czyli: F8 > Napraw komputer > wybierasz swoje konto > Wiersz polecenia. Dla ułatwienia sztuczka z eksplorowaniem, bo WinRE nie ma menedżera plików. Wklep notepad, w Notatniku w menu wybierz Otwórz, przestaw na spodzie z TXT na "wszystkie pliki", z boku klikasz Komputer i działasz w tym małym eksploratorku. Zmień nazwę katalogu C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository na np. FileRepositoryOLD, wstaw tam folder wyekstraktowany z install.wim.

 

 

Nawiasem mówiąc, temat pewnie przejdzie do Windows 7.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...