Skocz do zawartości

Ikonki pulpitu - kilka pytań


DragonFire

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

 

 

Mam takie drobne pytanie, w jaki sposób i/lub jakim programem (darmowym) mógłbym zmienić wygląd ikonek systemowych oraz odstępy pomiędzy pozycjami?

 

P.S.

Znacie może jakiś prosty programik, którym można zmienić wygląd ekranu logowania?

 

 

/Poza tematem;

Przy dodawaniu nowego tematu - na samym dole - pojawia się ilość miejsca na załączniki do wykorzystania i teraz mam 1,08/4,88 MB użyte. Tak mnie ciekawi, czy można by to wyzerować?

Rozumiem, że stare -moje- tematy muszą pozostać dla nowych użytkowników, ale czy nie można by odzyskać miejsca po załącznikach??? Na co one komu? Szczególnie, że mineło już pewnie sporo czasu od ich "publikacji".

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zmiana rozmiaru ikon na pulpicie - Ctrl + kółko myszki.

Zmiana odstępu w pionie i w poziomie - (piszę dla W7 bo dokładnie nie pamiętam z Visty ale jest coś podobnego szczególnie końcówka)

Personalizuj -> Kolor i wygląd okien -> Ustawienia zaawansowane -> Z listy rozwijalnej (jak w XP) -> Odstęp ikon pionowy / poziomy i zmieniasz wartość na zasadzie eksperymentu + Zastosuj.

Odnośnik do komentarza
w jaki sposób i/lub jakim programem (darmowym) mógłbym zmienić wygląd ikonek systemowych

 

Do wymiany niektórych można użyć darmowy tweaker WinBubble.

 

winbubbles.th.png

 

 

Przy dodawaniu nowego tematu - na samym dole - pojawia się ilość miejsca na załączniki do wykorzystania i teraz mam 1,08/4,88 MB użyte. Tak mnie ciekawi, czy można by to wyzerować?

Rozumiem, że stare -moje- tematy muszą pozostać dla nowych użytkowników, ale czy nie można by odzyskać miejsca po załącznikach??? Na co one komu? Szczególnie, że mineło już pewnie sporo czasu od ich "publikacji".

 

Usunięcie Załączników = temat staje się nielogiczny, cytowanie rzeczy w oderwaniu od kontekstu i postawienie mnie w sytuacji mozolnego wygrzebywania skasowanych plików z kopii zapasowej. Stary temat nie oznacza, że nie jest używany jako baza porównawcza dla innych tematów. Już tu wystąpiły takie sytuacje, gdzie coś wyszukiwałam, a tu niespodzianka, zniszczony temat.

 

W aktualnej sytuacji nie mogę podnieść niestety poprzeczki dla Załączników. Mój serwer nie ma nielimitowanej przestrzeni.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Wiesławie, twoja odpowiedź najbardziej mi pomogła ;)

 

Dla szukających jakiś konkretnych danych nt tych odstępów pomiędzy ikonkami;

Najbardziej (jak dla mnie) sensownymi wartościami tam, jest coś takiego:

W pionie: 30

W poziomie: 48

 

Nie wiem, jak jest z tym w W7, ale domyślnie w Viście odstępy te są koszmarnie duże. Więc dzięki powyższej operacji, cały pulpit zawalony ikonkami, kurczy się o 50%. Dosłownie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...