Skocz do zawartości

Firefox profiles - plik lub katalog uszkodzony i nieczytelny


bitt69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Corka zgłosiła mi problem, że Firefox przestał działać. Postanowiłem go reinstalować i napotkałem problem. Przy deinstalacji nei został usunięty folder z profilem i każda próba jego usunięcia, lub zawartych w nim plików kończy się komunikatem "plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny". Próbowałem użyć chkdsk z atrybutem /f ale po restarcie i uruchomieniu się chkdsk, automatycznie sam się anuluje. To samo scandisk. Podejrzewam, że córka zainfekowała komputer ale przyznać się nie chce. Załączam logi obowiązkowe.

ComboFix.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Załączam logi obowiązkowe.

 

To nie są obowiązkowe logi .... W zasadach działu (KLIK) jest wyraźnie powiedziane OTL + GMER. ComboFix to nie jest narzędzie domowego użytku i nigdy się go nie uruchamia bez wstępnego sprawdzenia systemu (!): KLIK. Użyty niepotrzebnie, wymęczyłeś system i tyle. Teraz należy go odinstalować w prawidłowy sposób, w Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"c:\documents and settings\Wojtek\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

 

Przy deinstalacji nei został usunięty folder z profilem i każda próba jego usunięcia, lub zawartych w nim plików kończy się komunikatem "plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny". Próbowałem użyć chkdsk z atrybutem /f ale po restarcie i uruchomieniu się chkdsk, automatycznie sam się anuluje. To samo scandisk

 

To nie wygląda na problem infekcji (temat przenoszę do działu XP), tylko dokładnie na to co przedstawia błąd = uszkodzenie struktury plików w tym miejscu. Poza tym, skąd tu ... scandisk? Scandisk to nazwa dla sprawdzania dysku na starszych systemach. Na XP jest checkdisk, czy to w linii komend, czy to we Właściwościach dysku forma graficzna.

 

Skoro jest problem z wykonaniem polecenia spod Windows, skorzystaj z płyty i Konsoli Odzyskiwania, w której wywołaj polecenie: CHKDSK /P /R.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o kondycję dysku, przedstaw do oceny skan (to może trochę potrwać) + S.M.A.R.T. z MHDD. https://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/ (upewnij się, że opcje Remap i Erase Delays są ustawione na OFF, choć to zazwyczaj domyślne ustawienia).

MHDD możesz też znaleźć w zestawie parted magic http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads (przy bootowaniu w Extras Menu).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...