Skocz do zawartości

OSPPSVC.EXE ciągle uruchamia się wraz z systemem


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo iż usługa ustawiona na tryb uruchamiania Ręczny i wyłączenie zadania z harmonogramu zadań wciąż uruchamia się wraz z systemem i zaczyna mnie to denerwować.

 

Dodatkowo irytujące jest to iż w XP nie miałem z tym problemu.

 

Dodatkowo nie można usunąć folderu tego zadania z Harmonogramu zadań.

 

Po uruchomieniu Harmonogramu wyskakuje komunikat iż wybrane zadanie {0} już nie istnieje i mam odświeżyć listę - zanim zaznaczę jakie kolwiek zadanie (dotyczy tej usługi)

 

Zauważyłem też, że nawet folderu Windows Defender nie można tam wyrzucić mimo iż jego usługa jest zatrzymana

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Mimo iż usługa ustawiona na tryb uruchamiania Ręczny i wyłączenie zadania z harmonogramu zadań wciąż uruchamia się wraz z systemem i zaczyna mnie to denerwować.

 

Ręczny nie gwarantuje, że usługa nie będzie startować. Tu co najwyżej można zastosować edycję z zakończeniem usługi po okresie nieaktywności: KLIK.

 

 

Dodatkowo nie można usunąć folderu tego zadania z Harmonogramu zadań.

 

Po uruchomieniu Harmonogramu wyskakuje komunikat iż wybrane zadanie {0} już nie istnieje i mam odświeżyć listę - zanim zaznaczę jakie kolwiek zadanie (dotyczy tej usługi)

 

Błąd wskazuje na uszkodzone zadanie. Należy wykonać usuwanie tego zadania z dysku + rejestru. Wzoruj się na temacie: KLIK.

 

 

PS. I Punisher2010 proszę realizuj zasady działu:

- Nie twórz duplikatów tematów, takie są bez litości kasowane. Jeśli nikt nie odpowiada na pytanie zadane raz, to zadanie go po raz drugi nic nie zmieni.

- Stosuj funkcję Edytuj, jeśli nikt pod Tobą nie odpisał, a chcesz uzupełnić swój post.

- Mówiłeś w innym temacie, że "nazwy tematu nie da się zmienić". Otóż można (pełna edycja pierwszego posta daje taką możliwość użytkownikowi).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Grisza w Harmonogramie zadań niema takich możliwości

 

Tylko, że taskschd.msc to jest wizualizacja tego co jest w innych miejscach. Dostałeś instrukcję jak usunąć wadliwe zadanie z harmonogramu: plik z dysku oraz edycja rejestru w TaskCache. Ta instrukcja wskazuje gdzie należy szukać lokalizacji folderu + pliku zadania na dysku (głównie folder C:\Windows\system32\Tasks)

 

Pokaż co próbujesz usuwać, który folder.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...