Skocz do zawartości

Błąd sterownika ekranu + rozmazany obraz


Puchacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Nie wiedziałem czy temat założyć tu czy w dziale XP ale chciałbym się upewnić, czy nie mam żadnej infekcji a jeśli to zostanie wykluczone to wtedy można by przenieść temat.

 

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi błąd sterownika (na obrazku), obraz jest rozmazany - poziome czarne pasy, jakby rozmywające tekst w prawo. Pomaga poruszanie kablem przy monitorze ale tylko chwilowo.

 

post-3277-0-54175700-1321739604_thumb.jpg

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.28

Windows XP Service Pack 2 x86

Out of date service pack!!

Internet Explorer 6 Out of date!

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

ESET Smart Security

Antivirus out of date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Malwarebytes' Anti-Malware

CCleaner

Java™ 7 Update 1

Adobe Flash Player 11.0.1.152

Adobe Reader X (10.1.1)

Mozilla Firefox (8.0.)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

``````````End of Log````````````

 

 

OTL.Txt

 

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kto mi przeniósł temat przed odpowiedzią Picasso lub Landussa. Wyraźnie jest napisane, że po wykluczeniu obecności infekcji temat można przenieść a takiej odpowiedzi od wymienionych wyżej osób nie ma.

 

Nie irytuj się.

 

Wskaż mi miejsca w mojej wypowiedzi z których bije irytacją?

 

Skoro pomaga poruszanie kablem to masz problem sprzętowy.

 

Zapewne i tak może być ale jest też możliwości istnienia infekcji na sterownikach (widziałeś w ogóle załączony obrazek) lub uszkodzenia sterownika/-ów jak pozostałość po wcześniej usuniętych infekcjach co wykluczyli by lub potwierdzili Picasso lub Landuss, dlatego tam najpierw założyłem temat a następnie dopisałem, że jak jest pod tym względem wszystko ok to wtedy można temat przenieść. Czytanie ze zrozumieniem się tu kłania.

 

Żaden soft nie umie ruszać kablem...

Ha ha ha doprawdy śmieszne, zabawne i "dowćapne". Na onecie może byś tym wpisem furorę zrobił.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi błąd sterownika (na obrazku),

 

Czy to nie dzieje się od instalacji nowych sterowników? Problem może być z kompatybilnością z systemem.

Oczywiście możliwe jest uszkodzenie karty.

 

Jednak wcześniej wykonaj minimum to:

 

Windows XP Service Pack 2 x86

Out of date service pack!!

Internet Explorer 6 Out of date!

 

Instalacja SP3 + wszystkie poprawki po SP.

IE 8.

 

Następnie ponowna instalacja sterowników do karty.

 

EDYTA

 

@Puchacz

Czy musisz mieć taki wpis od moderatorów? Skoro temat został przeniesiony to tylko ktoś z nich to zrobił.

Inne pytanie to takie: czy zastosowałeś się do zasad tamtego działu?

Odnośnik do komentarza

Puchacz

 

Temat może przenieść tylko moderator danego działu, czyli w tym przypadku tylko ja i Landuss. Skoro temat przeniesiony = został oceniony, i nie zawsze to komentujemy, by uniknąć zbytecznych postów, a samo przeniesienie do konkretnego działu mówi samo za siebie co sądzi o tym ekipa ds diagnostyki malware. Temat przeniosł Landuss i ja się z tym całkowicie zgadzam. Pobyt tego tematu w dziale Malware i poszukiwanie "infekcji w sterownikach" to strata czasu, przy istnieniu oczywistych objawów wskazujących na odmienną sferę ("Pomaga poruszanie kablem przy monitorze ale tylko chwilowo"). To nie są objawy nawet zbliżone do tego co się dzieje przy takich infekcjach. "Uszkodzenia sterownika" nie potwierdzą podane logi, bo w ogóle nie są temu dedykowane, to sobie możesz potwierdzić sam przeinstalowując sterowniki. I jeszcze masz w Dzienniku zdarzeń taki oto błąd, którego treść jest wymowna:

 

Error - 2011-11-19 14:27:59 | Computer Name = QWE-65A975134D4 | Source = nv | ID = 262252

Description = Sterownik nv4_disp dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany

przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub

z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie.

Sprawdź, czy u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników.

 

Poboczne komentarze w spoilerze:

 

 

 

1. Jest w mapowaniu dysków MountPoints2 ślad, że podpinano zainfekowany nośnik USB:

 

O33 - MountPoints2\{9246bea0-a889-11df-991e-00110916ebc6}\Shell\AutoRun\command - "" = C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.EXE Shell32.DLL,ShellExec_RunDLL lbmuAV.eXE

O33 - MountPoints2\{d46a0fbb-d4f4-11de-96cd-00110916ebc6}\Shell - "" = AutoRun

O33 - MountPoints2\{d46a0fbb-d4f4-11de-96cd-00110916ebc6}\Shell\AutoRun\command - "" = C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.EXE Shell32.DLL,ShellExec_RunDLL VoEuw.EXe

 

Wyczyść to sobie: Start > Uruchom > regedit i kasując klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2

 

Podkreślam: to nie ma żadnego znaczenia dla zaistniałych problemów.

 

2. To co mówi wieslaw531 = krytyczny poziom aktualizacji Windows.

 

3. Tak poza tym, wysnuwasz jakieś koncepcje w "infekcjach w sterownikach", a zapominasz podać obowiązkowego raportu z GMER pod kątem infekcji rootkit i system nie został nawet przygotowany do startu GMER, czynne sterowniki emulacji napędów wirtualnych:

 

DRV - [2011-11-10 18:24:54 | 000,232,512 | ---- | M] (DT Soft Ltd) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\dtsoftbus01.sys -- (dtsoftbus01)

DRV - [2011-11-07 20:04:19 | 000,443,448 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

 

 

 

.

Ha ha ha doprawdy śmieszne, zabawne i "dowćapne". Na onecie może byś tym wpisem furorę zrobił.

 

I nie wiem co Cię tu bawi, skoro to trafny komentarz, pod którym się podpisuję. To tak jakby ktoś powiedział, że "puknięcie" w dysk dające chwilową ulgę może być znakiem rootkita w MBR.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pomaga poruszanie kablem przy monitorze ale tylko chwilowo.

 

Poza tym co napisałem wyżej.

To wcale nie świadczy o uszkodzeniu kabla.

Każdy monitor generuje własny sygnał i wytwarza obraz (czarny lub z Logo producenta).

Takie porusznie kabla może powodować chwilowy brak synchronizacji z sygnałem generowanym przez kartę i poprawny obraz.

Karta w wyniku błędów sterownika może generować sygnały całkowicie poza zakresem wartości dopuszczalnych dla danego monitora.

Odnośnik do komentarza

Temat może przenieść tylko moderator danego działu, czyli w tym przypadku tylko ja i Landuss. Skoro temat przeniesiony = został oceniony, i nie zawsze to komentujemy

Gdybym o tym wiedział nic bym nie pisał i nie byłoby tematu.

 

Temat przeniosł Landuss i ja się z tym całkowicie zgadzam.

Również się z tym całkowicie zgadzam skoro nie ma infekcji (zauważ co zaznaczyłem w pierwszym zdaniu pierwszego posta). Problem polegał na braku krótkiej acz treściwej informacji zwrotnej, np. typu "Logi czyste, brak infekcji, temat przeniesiony". Tyle by mi w zupełności wystarczyło aby przyjąć do wiadomości, że ktoś z waszej dwójki widział logi i wykluczył ewentualny (co podkreśliłem jak wyżej) trop infekcyjny.

 

Pobyt tego tematu w dziale Malware i poszukiwanie "infekcji w sterownikach" to strata czasu, przy istnieniu oczywistych objawów wskazujących na odmienną sferę

Toteż podkreśliłem moje wątpliwości, jeśli chodzi o słuszność założenia tematu w dziale Malware ale przecież musiałem podjąć jakąś decyzję, więc postanowiłem najpierw wykluczyć infekcje bądź uszkodzenie sterowników (o tym niżej) a następnie przejść do tematu od strony hardware (przenosząc temat) .

Nie wiedziałem czy temat założyć tu czy w dziale XP [u][b]ale chciałbym się upewnić, czy nie mam[/b][/u] żadnej infekcji a jeśli to zostanie wykluczone to wtedy można by przenieść temat.

 

("Pomaga poruszanie kablem przy monitorze ale tylko chwilowo").

Żałuje, że napisałem to zdanie bo zupełnie odwróciło uwagę od nakreślonej przez mnie prośby o wykluczenie istnienia potencjalnej infekcji a następnie przejście do meritum sprawy.

 

To nie są objawy nawet zbliżone do tego co się dzieje przy takich infekcjach. "Uszkodzenia sterownika" nie potwierdzą podane logi, bo w ogóle nie są temu dedykowane, to sobie możesz potwierdzić sam przeinstalowując sterowniki. I jeszcze masz w Dzienniku zdarzeń taki oto błąd, którego treść jest wymowna:

Error - 2011-11-19 14:27:59 | Computer Name = QWE-65A975134D4 | Source = nv | ID = 262252

Description = Sterownik nv4_disp dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany

przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub

z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie.

Sprawdź, czy u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników.

Nie jestem merytorycznie przygotowany ani do tego aby oceniać jaki zakres informacji dostarczają logi z OTL ani do tego aby stwierdzić czy jest coś nie tak ze sterownikami, dlatego szukam pomocy m.in. na specjalistycznych, tematycznych forach poświęconych danemu zagadnieniu (dlatego się tu znalazłem).

 

....obowiązkowego raportu z GMER....

Mój błąd, który można by łatwo naprawić.

 

Tak poza tym, wysnuwasz jakieś koncepcje w "infekcjach w sterownikach"........

To nie koncepcje w stanie oznajmującym a podejrzenia w stanie pytającym. Poza tym wyczuwam szydzenie z mojej osoby objawiające się po raz kolejny podkreśleniem w cudzysłowie "infekcji/uszkodzenia sterowników". Jak wyżej wspomniałem nie ma na ten temat wiedzy, dlatego szukam pomoc u osób znających się na rzeczy i nie oczekuje w zamian podśmiewania się ze mnie.........

 

I nie wiem co Cię tu bawi, skoro to trafny komentarz, pod którym się podpisuję.

To była ironia nic mnie tu nie bawiło. Gratuluje polepszania sobie humoru razem z KSU dennymi wstawkami o programach poruszających kablami itp. itd. Po co takie wrzutki, co one mają na celu oprócz jawnego kpienia?

 

To tak jakby ktoś powiedział, że "puknięcie" w dysk dające chwilową ulgę może być znakiem rootkita w MBR.

Z moich postów ani żadnej ich części nie wynika w najmniejszym stopniu teza, która by dawała podstawy do powyższych stwierdzeń.

 

Podsumowując czytałem to forum od dawna nie rejestrując się z uwagi na raz niską wiedzę z dziedziny "komputerów", dwa braku potrzeby korzystania z pomocy ale nie spodziewałem się po Pani takiego podejścia do użytkownika.

 

Temat można zamknąć a najlepiej skasować bo do niczego merytorycznego nie doprowadził. Konto również można usunąć jeśli jest taka możliwość.

 

PS. Dziękuje za sprawdzenie loga i informacje w spoilerze.

 

............

Poza tym co napisałem wyżej.

To wcale nie świadczy o uszkodzeniu kabla........

 

Postaram się załatwić kabel aby sprawdzić łączenie. Sterowniki też zaktualizuje i posprzątam w systemie, oczyszczę styki itp itd. Jeżeli to nie nie pomoże trzeba będzie wziąć kartę graficzną pod lupę.

Jeśli chodzi o aktualizację to po nowym roku planuję przejść na Win 7, dlatego nie będę już tego robił na XP.

 

Dziękuje Wieslaw za kulturalne, spokojne i merytoryczne podejście do tematu.

Odnośnik do komentarza
Żałuje, że napisałem to zdanie bo zupełnie odwróciło uwagę od nakreślonej przez mnie prośby o wykluczenie istnienia potencjalnej infekcji a następnie przejście do meritum sprawy.

 

Nie odwróciło, przecież logi zostały przeglądnięte, w przeciwnym wypadku temat nie zostałby przeniesiony. Żaden temat nie wychodzi z tamtego działu bez przeglądnięcia raportów.

 

 

Z moich postów ani żadnej ich części nie wynika w najmniejszym stopniu teza, która by dawała podstawy do powyższych stwierdzeń.

 

"Pomaga poruszanie kablem przy monitorze ale tylko chwilowo."

 

a następnie:

 

"Zapewne i tak może być ale jest też możliwości istnienia infekcji na sterownikach (widziałeś w ogóle załączony obrazek)"

 

Dlatego ja posługuję się powyższym środkiem wyrazu. Moim celem nie było "szydzenie z Ciebie", tylko podkreślenie że jest to nielogiczne w obliczu dostarczonych faktów.

 

 

Poza tym wyczuwam szydzenie z mojej osoby objawiające się po raz kolejny podkreśleniem w cudzysłowie "infekcji/uszkodzenia sterowników". Jak wyżej wspomniałem nie ma na ten temat wiedzy, dlatego szukam pomoc u osób znających się na rzeczy i nie oczekuje w zamian podśmiewania się ze mnie.........

 

To już Twoje przewrażliwienie. Wykorzystuję cudzysłów dla oznaczenia cytatu lub wypunktowania nieistniejącej rzeczy.

 

 

To była ironia nic mnie tu nie bawiło. Gratuluje polepszania sobie humoru razem z KSU dennymi wstawkami o programach poruszających kablami itp. itd. Po co takie wrzutki, co one mają na celu oprócz jawnego kpienia?

 

Chodziło mi o to, że wcale nie odbieram jego posta jako szczególnie szyderczego, Twoja wypowiedź zaś mnie zdenerwowała (w kontekście także braku realizacji pełnych zasad działu plus rozszczeniowego stosunku na temat przeniesienia tematu). Przepraszam jeśli Cię uraziłam.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kolego napisales

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi błąd sterownika (na obrazku), obraz jest rozmazany - poziome czarne pasy, jakby rozmywające tekst w prawo

to zdanie ktore jasno i wyraznie kwalifikuje sterownik NV do natychmiastowego przeinstalowania. Logika nakazuje domyslec sie kto moze przenosic tematy. Irytujesz sie , a jednoczesnie nie robisz nic w tak prostej sprawie. Takie wielokrotne info ze strony systemu i co? nic , szukasz wirusow.

Podales pelna specyfikacje PC? nie , nie wpadles na ten pomysl. Takie zachowanie sterow moze wynikac jak Ci napisano ; braku aktualizacji lub kilku innych przyczyn. Mam to na co dzien przy probach przetaktowania GPU do testow, a to moze dla ciebie oznaczac problem z sama grafika np. wywolany posrednio zasilaczem.

Chcesz sie czegos nauczyc? - niczego sie nie nauczysz przy takim podejsciu. Czujesz sie wykpiwany? - a przeinstalowales przynajmniej stery? zanim napisales pierwszego posta. Nie wiesz jak poprawnie przeinstalowac, zapytaj.

Edytowane przez picasso
8.03.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...