Skocz do zawartości

Lekka zmiana wyglądu


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

1)Jak w Windows 7 wyśrodkować napis belki tytułowej, globalnie dla każdej kompozycji (koloru)?

 

2)Jak pozbyć się tego kwadratowego zarysu z podglądu plików ico http://imageshack.us/photo/my-images/151/schowek01bq.jpg/

 

3)Jak zmodyfikować pasek miejsc ? - usunąć z niego wybrane elementy

 

4)Jakim programem można zarządzać menu Nowy ? (wiem, że można usunać wybrane pozycje przez grzebanie w rejestrze, ale szukam do tego narzędzia)

 

5)Jak zmienić pozycje liter dysków, napędów ?

 

6)Jak zmienić nazwę napędu CD/DVD/BD ?

 

7)Jak zmienić widok w każdym podfolderze jakiegoś folderu osobno ? Jak mam jakiś folder i ustawie w nim widok, to cała zawartość podfolderów też się zmienia i nie można ustawić tego osobno - zauważyłem że dotyczy to tylko bibliotek

 

8)Jak ustawić ikonki dla każdego typu plików (w 7 MS się pozbył tej fajnej opcji z XP)

 

Szukałem w Google, ale nie znalazłem informacji

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1)Jak w Windows 7 wyśrodkować napis belki tytułowej, globalnie dla każdej kompozycji (koloru)?

Nie wiem jak to zrobić, nie robiłam tu żadnych eksperymentów. W wolnej chwili się temu przyjrzę.

 

 

2)Jak pozbyć się tego kwadratowego zarysu z podglądu plików .ico ?

Chyba przeklejałeś z jakiegoś innego tekstu, URL jest obcięty i nie widzę o co Ci chodzi.

 

 

3)Jak zmodyfikować pasek miejsc ? - usunąć z niego wybrane elementy

Można wykorzystać gpedit.msc lub korespondującą edycję w kluczu polis, szerszy opis: KLIK

 

 

4)Jakim programem można zarządzać menu Nowy ? (wiem, że można usunać wybrane pozycje przez grzebanie w rejestrze, ale szukam do tego narzędzia)

Darmowy program, który umożliwia wyłączenie pozycji w menu (ale usuwanie to już tylko przez użycie opcji otwierania wprost w regedit) to ShellMenuNew.

 

 

5)Jak zmienić pozycje liter dysków, napędów ?

Ostatnio pytałeś w dziale XP o to: KLIK. Ta edycja ShowDriveLettersFirst ma zastosowanie i do Windows 7 i działa. A poza tym, w Windows 7 jest dodatkowo opcja ukrywania liter dysków, dostępna w Opcjach folderów.

 

 

6)Jak zmienić nazwę napędu CD/DVD/BD ?

No cóż, można dostawić do istniejącego ciągu nazwę własną (a przynajmniej to się dzieje tylko na niektórych typach napędów), ale nie znam sposobu jak ją zupełnie zastąpić.

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer

 

Utwórz strukturę kluczy DriveIcons > Litera dysku > DefaultLabel, i w tym ostatnim zedytuj wartość domyślną wstawiając nazwę dla napędu. Skutki jak mówię = nazwa jest dostawiana a nie zamieniana:

 

defaultlabel.png

 

 

7)Jak zmienić widok w każdym podfolderze jakiegoś folderu osobno ? Jak mam jakiś folder i ustawie w nim widok, to cała zawartość podfolderów też się zmienia i nie można ustawić tego osobno - zauważyłem że dotyczy to tylko bibliotek

Biblioteki właśnie mają współdzielony widok i nie znam żadnego sposobu jak rozgraniczyć tam widoki ....

 

 

8)Jak ustawić ikonki dla każdego typu plików (w 7 MS się pozbył tej fajnej opcji z XP)

Taką funkcję posiadają darmowe FileTypesMan lub Default Programs Editor.

 

defaultsprograms.png

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to

To na pewno pliki ICO a nie PNG? Na temat tych obwódek, możesz ustalić, że obwódki żadnej nie będzie. Wykonalne za pomocą edycji rejestru. W kluczu:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\image

 

Zmodyfikuj wartość Treatment przypisując jej 0. I przeładuj explorer.exe. Skutki:

 

noborder1.png > noborder2.png

 

 

 

Ad.3 Interesuje mnie usunięcie pozycji Ostatnie miejsca i tamte inne przestawić tylko nie mam pojęcia co wpisać :/

Podałam instrukcje, w artykule jest opisana modyfikacja, gdzie tu leży problem? W kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies

 

Utworzyć strukturę podkluczy comdlg32 > Placesbar, a w tym ostatnim numerowane wartości ciągu PlaceX, równe określonym ścieżkom. W związku z tym, że wprowadzasz polisę, musisz wypełnić wszystkie 5 wartości nowymi ścieżkami, bo przy jej obecności stary układ nie jest już brany pod uwagę. Jako ścieżki można wpisywać określone lokalizacje czy skróty shella (i poglądowa lista skrótów podana w pierwszym linku). Na szybko zrobiona próbka w moim systemie:

 

places.png

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ad.3 zrozumiałem instrukcje tylko problem polega na tym iż nie wiem co trzeba wpisać by nadal mieć Biblioteki, Sieć

Kolejno: shell:Libraries i shell:NetworkPlacesFolder. EDIT: widzę, że post wyżej zedytowany, no właśnie. :P

 

A tak w ogóle, to sobie możesz pojechać po tym kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderDescriptions

 

Stąd można podebrać nazwy folderów (z wartości "Name") i je wstawić w formułę shell:nazwa. Te komendy działają w wielu miejscach, włącznie z bezpośrednim wklejeniem w pasek adresów Windows Explorer.

 

 

Szkoda tylko, że czasami ten pasek ucina ostatnią ikonkę np. gdy chcemy eksportować coś z rejestru

Przedstaw na obrazku co masz na myśli z tym "ucinaniem".

Odnośnik do komentarza

np. eksportowaniu czego kolwiek z rejestru już nie i jest ucięte

To feler polskiej edycji językowej, angielska wersja nie ma tego defektu. Z tego samego systemu sytuacja na MUI angielskim i polskim:

 

placessizing.png

 

Jest rezerwowany inny zakres miejsca na pozycję. Tzn. polska dostaje więcej przez "Ostatnie miejsca" zawinięte do drugiego wiersza, a miejsce nie spada po wyeliminowaniu tej pozycji przez edycję Placesbar. Wpływ języka sugeruje, że jest to zdefiniowane w MUI stylu.

 

 

 

PS. Nie mam teraz czasu na eksperymenty jak zrobić centrowanie tekstu na pasku tytułu i czy to wykonalne, ale na wszelki wypadek jeszcze podsuwam aplikację BExplorer. To jest alternatywny "Windows Explorer" imitujący wygląd ósemki. W ogóle tego nie sprawdzałam, ale raczej wątpię, że tu jest mechanizm wymiany powłok, a sam interfejs można uznać za dyskusyjny. Tak tylko jako ciekawostkę Ci to pokazuję.

Odnośnik do komentarza

Ad.1 Znalazłem wskazówki gdzie szukać, ale podana instrukcja jest tylko do Windows Vista Home Basic

Ten link znam i to nie ma zastosowania do Aero.

 

Jedyne co znalazłam, to uaktywnianie tytułów na pasku w Windows Explorer (AeroBar). O ich przemieszczaniu na środek głucho. Przypuszczam, że tego się nie da zrobić na Aero Windows 7. Nie widziałam ani jednego stylu niedomyślnego, który by coś takiego proponował.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...