Skocz do zawartości

Tani upgrade podzespołów


peter2012

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zwracam się do Was o pomoc z ulepszeniem komputera.

Służy mi on głównie do gier, i tu się pojawił ostatnio problem.Najnowszego Need for Speed'a The Run niestety mój zestaw nie uciągnie.

Chciałbym,aby poszedł on bez większych zacinek na średnich detalach w rozdziałce 1280x1024.

 

Budżet to ok 1000 zł.Chciałbym ulepszyć grafikę i procesor.Zasilacz się kupi oczywiście,jego nie liczę w cenie, tak samo Windows 7 (trial się załatwi). :)

Dotychczasowy zestaw macie w sygnaturze.

Liczę na Was.

 

PS.Procesor najlepiej jeśli by był na AM3, bo moja płyta po aktualizacji BIOS takowe obsługuje.

 

^_^

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Procesor najlepiej jeśli by był na AM3
niby tak, po aktualizacji obsługuje to "gniazdo", ale znaleźć info które konkretnie procki po aktualizacji biosu wspiera, graniczy niemalże z cudem. Znalazłem coś takiego:

 

Jak widać bios ostatni wypuszczony, więc wychodzi na to, że zakup procka np. phenoma II x4, który to jest kompatybilny z gniazdem AM2+ wchodzi w grę ale czy będzie poprawnie rozpoznany to już loteria. Spróbuj na początek ubrać się w lepszą grafikę (coś od "czerwonych") i przetestuj czy jest poprawa, może ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza

niby tak, po aktualizacji obsługuje to "gniazdo", ale znaleźć info które konkretnie procki po aktualizacji biosu wspiera, graniczy niemalże z cudem. Znalazłem coś takiego:

 

Jak widać bios ostatni wypuszczony, więc wychodzi na to, że zakup procka np. phenoma II x4, który to jest kompatybilny z gniazdem AM2+ wchodzi w grę ale czy będzie poprawnie rozpoznany to już loteria. Spróbuj na początek ubrać się w lepszą grafikę (coś od "czerwonych") i przetestuj czy jest poprawa, może ci wystarczy.

Ja bym zaryzykował :). Choć osobiście jak do gier to bym się skupił na lepszej karcie grafiki :). Niewiele gier jest wstanie w pełni wykorzystać 4 rdzenie. ;)

captureyb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza

Chodzi tu o karty dla graczy,czyli coś z wyzszym numerkiem.Co polecacie?

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

HD 6850 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/HIS_Radeon_6850_IceQ_X-Turbo_-_wysoka_wydajnosc_i_cicha_praca-3623.html - alternatywnie ASUS Radeon 6850 DirectCU (link znajdziesz wewnątrz).

HD 6870 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_6870_-_test_5_wydajnych_kart_graficznych-3831.html

 

BTW

Zasiłka: Bez komentarza...
Czyli IBOX?, jak obudowa... :lol:
Odnośnik do komentarza

Po przejrzeniu testu podanego przez @3oo myślę,że wchodzą w grę dwie karty - GeForce GTX 560 oraz Radeon 6850/6870, z tym,że słyszałem że Radka 6870 poprzez zmianę firmware można przekształcić w 6890,więc to by było najbardziej opłacalne, z czego portfel się ucieszy na pewno :D

 

BTW

Czyli IBOX?, jak obudowa... :D

Nie,był wymieniany awaryjnie przy wymianie starych flaków,ale został i jest do teraz... :lol:

 

^_^

Odnośnik do komentarza

Ze względu na problemy ze sterownikami do procesorów dwurdzeniowych powinny być raczej karty AMD Radeon. Tyle tylko że w twoim zestawie procesor będzie ograniczał kartę i wydaje mi się że Radeon 5770/6770 będzie odpowiedni bo coś wyżej to raczej marnowanie kasy.

Tam wcześniej pisałeś o modowaniu Radeonów 6870 - moduje się Radeony 6950 na 6970 o ile mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Nawet gdyby były dwa, to nie znaczyłoby to jeszcze "SLI Ready".

 

Jeśli w celujesz w nieco niższą półkę (GTX 550 Ti) to może raczej HD 6790? W sumie to kart przeznaczone do rozdzielczości, która Cię interesuje (w FullHD na nich raczej nie pograsz). Wcześniej (post #6) celowałeś w GTX 560 > klik. Jeśli możesz dołożyć do HD 6870 to nie ma się nad czym zastanawiać, zmienisz kiedyś monitor nie będziesz musiał zmieniać karty. Chociaż wyborem ECONO byłby HD 6850.

 

A tak w ogóle nikt nie będzie za Ciebie decydował ile kasy masz wydać. Sprawdź sobie ceny tych kart, które Cię interesują i dopiero wtedy się zastanawiaj. O procesorze nie wspominam, skoro też na widoku jest wymiana.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...