Skocz do zawartości

Naprawa błędnego wpisu w rejestrze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich troszkę zmieniłem rejestr korzystając z porad tej stonki http://www.vista.pl/porady/1724_jak_dolaczyc_nowe_funkcje_kopiuj_wklej_usun_do_paska_narzedzi_eksploratora_windows.html wykonałem poniższe instrukcje, i zamiast otrzymać zapowiadane zmiany dostałem możliwość nagrywania płyt tzn pojawiła się ikonka w pasku narzędzi nagraj taka sama jak jest w Windows 7 ale za to zniknęło narzędzie do wycinania obrazu :( , strasznie nad tym ubolewam. Zwródźcie uwagę że dopiero na końcu tej porady napisane jest iż wykonano ja na Windows 7 czego nie doczytałem już do końca, czy istnieje

możliwość przywrócenia mi narzędzia do wycinania?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ale skoro to wykonałeś, to wystarczy to tylko odwrócić. W instrukcji widzę, że tylko klucz sztucznie dodano, toteż skasuj co wprowadziłeś, przeładuj explorer.exe.

 

Na wszelki wypadek podaję także fabryczny wygląd tego klucza na Vista do zaimportowania:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\FolderTypes\{5c4f28b5-f869-4e84-8e60-f11db97c5cc7}]
"CanonicalName"="NotSpecified"
"PerceivedType"=dword:00000000
"Theme"="default"
"LayoutType"=dword:00000001
"ColumnList"="prop:0System.ItemNameDisplay;0System.DateModified;0System.ItemType;0System.Size;1System.Title;1System.Author;1System.Keywords"
"LogicalViewMode"=dword:00000001
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\FolderTypes\{5c4f28b5-f869-4e84-8e60-f11db97c5cc7}\Modifiers]
"Search"="{4badfc68-c4ac-4716-a0a0-4d5daa6b0f3e}"
"Stacked"="{d84ae79e-5824-47ca-95a4-e0e23ebecade}"
"CID"="{b06a8644-232d-4b6a-87bc-75e061534d8b}"

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam czyli rozumiem że mam zaznaczyć to wszystko co powyżej, zapisać w notatniku, zmienić rozszerzenie na bat i uruchomić jako administrator? Czy próbować ręcznie odmienić to co zrobiłem w instrukcji? Jednak wolałbym zachować obie opcje czyli i wycinanie i zapis. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc krok po kroku.

Odnośnik do komentarza

Usunąłem klucz, sprawdziłem rejestr i nie jestem pewien czy powinny być w nim zapisy "wartość domyślna". Czy mogę je usunąć? Narzędzie zapis nadal jest, narzędzia wycinanie niestety nie ma:( szukałem już chyba wszędzie i w akcesoriach i w dodaj usuń funkcje programu Windows hmm dziwne to, w Google są wspominki że ludzie mają podobny kłopot ale rozwiązania się nie doczytałem nigdzie szkoda tak często tego używałem :(

Odnośnik do komentarza

Problem naprawiłem dotyczył Składników opcjonalnych systemu Windows i tam była nie zaznaczona opcja Składniki opcjonalne typu tablet zaznaczyłem dodałem i jest, pozostaje pytanie dlaczego ta funkcja się wyłączyła pozostaje bez odpowiedzi na chwilę obecną myślę że temat do zamkniecia

 

Ps.

Dziękuje wszystkim za poświęcony czas chęć pomocy i pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...