Skocz do zawartości

Problem z osprzętowaniem


Rosenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu komputer co jakiś moment podczas użytkowania zawiesza się bez powodu.Doszedłem do wniosku iż jest to prawdopodobnie wina płyty głównej która mogła ulec uszkodzeniu lub karty sieciowej która podczas nawet czasami lekkiego obciążenia sieciowego zawiesza prace systemu.Zapewniam iż nie jest to problem systemowy ponieważ na wcześniejszym użytkowaniu jeszcze systemu XP problem pojawiał się również od jakiegoś czasu (Tak jakby właśnie coś zaczęło szwankować)

W nadziei że problem samoistnie zniknie po wymianie karty sieciowej na inny,co prawda używany (Nie mam niestety pewności czy również sprawny) model jednak wciąż owy problem sie pojawia (Druga,prawdopodobnie uszkodzona karta ?)

Moje podejrzenia co do płyty głównej pojawiają się z powodu iż jakiś czas temu byłem zmuszony wymienić kartę graficzną w której zaczęły szwankować radiatory przez co możliwe że wyskoczyło lekkie spięcie i przepaliło jeden z układów w płycie głównej.Mimo wszystko,problem ten występował jeszcze przed uszkodzeniem sie karty graficznej dlatego też bardziej podejrzewam wredna sieciówke...

Moje pytanie brzmi:

Co może dokładnie powodować zawieszanie sie systemu bez żadnego powodu i jak temu racjonalnie zapobiec ?

Oto moja specyfikacja:

Zasilacz:Chieftec 650W-14CS

Płyta Główna: Asrock p43d 1600 Twins 1394

Procesor:Intel Core 2 Duo E8400

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 560 GTX

Karta Sieciowa: Edimax EW-7128g

4GB Ram-Kości z Geila

System operacyjny:Windows 7 Professional 32 bitowy

 

Z góry dziękuje za jakikolwiek przejaw pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Od pewnego czasu komputer co jakiś moment podczas użytkowania zawiesza się bez powodu
pojawiają się BSOD'y (niebieskie ekrany) czy po prostu komp "stoi"
byłem zmuszony wymienić kartę graficzną w której zaczęły szwankować radiatory
radiator nie jest czymś co może się zepsuć, tą są takie, zazwyczaj srebrne, żeberka.

Przy zakładaniu tematu podaje się logi wygenerowane programami np HWiNFO, prosimy więc o zamieszczenie w kolejnym poście takiego "sprzętowego" i "programowego" loga .

wyskoczyło lekkie spięcie i przepaliło jeden z układów w płycie głównej
albo opisz co to jest konkretnie albo wklej zdjęcie z tym przepalonym elementem.
Odnośnik do komentarza

pojawiają się BSOD'y (niebieskie ekrany) czy po prostu komp "stoi"

radiator nie jest czymś co może się zepsuć, tą są takie, zazwyczaj srebrne, żeberka.

Przy zakładaniu tematu podaje się logi wygenerowane programami np HWiNFO, prosimy więc o zamieszczenie w kolejnym poście takiego "sprzętowego" i "programowego" loga .

albo opisz co to jest konkretnie albo wklej zdjęcie z tym przepalonym elementem.

 

1.Nie pojawiają sie żadne BSOD'y.Komp zwyczajnie staje w miejscu i przestaje pracować (Pomaga klasyczny restart)

2.Nie jestem pewien czy owy radiator szlag trafił jednak na to wskazywały objawy dawnej grafiki.Zwyczajnie,podczas pracy nawet w spoczynku wysypywały sie tony artefaktów na ekranie.Sądziłem że to wina przegrzewania sie układów.

3.Jedynie zastanawiam sie czy coś mogło sie przepalić,nie twierdze że tak jest :) Oglądałem nieco płytę główna i prawdę mówiąc,żadnych nadwęgleń czy zmian w wyglądzie nie widać.To jedynie jedna z moich hipotez na temat problemu,który jak na razie nie ma żadnej przyczyny...

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc ? Czyściłem go jakieś 2 miesiace temu choć nie za bardzo przyłożyłem sie do czyszczenia boxu procesora.

Temperatury są wysokie prawdopodobnie ze wzgledu braku oszczędzania energii.W stresie,nigdy się nie zawiesza (Wyjatkiem jest najnowszy Battlefield 3 który jedyny ma problem jednak w tym przypadku wiesza sie aplikacja a nie procesor) jednak w spoczynku ? Podczas np. korzystania z internetu ? Owszem.

Sprawdzałem stronę producencką Edimaxa gdzie ludzie mieli podobny problem.Producent twierdzi,ze to wina urządzenia jednak wole sie upewnić,czy jednak nie płyty głównej...

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,

Kolejna karta,kolejny niewypał. (Chyba zaraz szlag mnie trafi)

Przynajmniej,mam pewność 100% w czym leży problem.Komputer bez zaimplementowanej karty jest w stanie chodzić w wysokim stresie do ok. 5h i nie wykoleić sie nawet na sekunde jednak przerasta go odpalona Mozilla i facebook lądujący fotke...

Czy moglibyście panowie polecić mi jakiś mniej awaryjny model do tego typu kabla i typu internetu ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłeś pamięci memstestem? jak prosiłem. Dodatkowo przydało by się sprawdzić system pod kątem wirusów/rootkitów bo jest to dziwne i zaraz się okaże że przy 10 karcie będzie to samo. Więc problem leży gdzieś indziej.

P.S Możesz podać model płyty głównej nie chce mi się wierzyć że pod 7 nie ma sterów do płyty na Intelowskim ICH10.

Odnośnik do komentarza

Przynajmniej,mam pewność 100% w czym leży problem.Komputer bez zaimplementowanej karty jest w stanie chodzić w wysokim stresie do ok. 5h i nie wykoleić sie nawet na sekunde jednak przerasta go odpalona Mozilla i facebook lądujący fotke...

W sumie to nie rozumiem tego "przerasta". Bez karty też się wiesza? Jeśli tak to z BSOD-ami czy bez?

 

Czy moglibyście panowie polecić mi jakiś mniej awaryjny model do tego typu kabla i typu internetu ?

Nie miałem nigdy radiówki, ale o ile dobrze kojarzę to być może problem karty wifi rozwiązałby ruter z access point'em. Sygnał byłby odbierany przez WiFi, a przekazać dalej mógłbyś po kablu. Ale o to zapytaj w dziale Sieci (jeśli tutaj nie dostaniesz odpowiedzi).

 

Sprawdziłeś pamięci memstestem? jak prosiłem.

IMHO memtest miałby sens, gdyby występowały losowe BSOD-y, czego w tym wypadku ponoć nie ma (patrz post #4).

Odnośnik do komentarza

Nie.Bez karty nie zdarzyło sie mi kiedykolwiek by wystąpiła jakieś zawieszenie sie systemu.

Sprawdzałem inne wyjscie PCI i z tego co widzę,nie może to być kwestia slotu do którego płyta jest podpięta ponieważ mam podłączoną karte dźwiekową a ta żadnych problemów nie sprawia co sprawdzałem już wielokrotnie.

Testów Memtestem nie wykonywałem ponieważ zwyczajnie je przeoczyłem.Jesli problem nie ulegnie zmianie,wykonam je przy najbliższej okazji.

 

Pożyczyłem od znajomych karte USB (Ciekaw jestem jak komputer bedzie działał teraz)

Za niedługo podam rezultaty :3

Dziekuje za każdą pomoc,

Odnośnik do komentarza

Jak na 3 karcie sie wyłoży --> patrz po włączeniu neta komputer się zawiesi to jednak bym zalecał odwiedzić dział pomocy doraźnej w walce z malwarem/wirusami :). Bo może być że się cos aktywuje w momencie połączenia z netem. Szkoda że nie masz np. jakiegoś Iplusa czy możliwości podłączenia się gdzieś pod kabel bo to by rozwiało wątpliwości od ręki. :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...