Skocz do zawartości

74BE16 worm..


gohik

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem pewien, ale chyba robiło mi kopię różnych plików po czym wyskoczył błąd, że nie ma podłączonego dysku do USB i zrestartowało lapka.. może wtedy wszystko się skasowało..

 

Całkiem możliwe, że ten reset to był krytyczny moment.

 

 

czyli lepiej znowu użyć płytki i nie przywracać windowsa do ustawień fabrycznych? czy lepiej przywrócić i wtedy ściągnąć jakiegoś gotowego .exe'ka ?

 

Nie rozumiem tej akcji z przywracaniem fabrycznym, przecież ten proces jeszcze bardziej pogrąży sytuację (przebicia partycji / konsekwentne zamazanie wejść w tabeli), a rozumiem że nadal chodzi Ci o potencjalne odzyskiwanie kilku ważnych plików? Przywracanie fabryczne i tak tu się kroi, tylko na samym końcu. Wypróbuj na początek TestDisk, sprawdź co widzi po szukaniu partycji + głębokim szukaniu (zawartość partycji można w nim podejrzeć, będzie wiadome jakie pliki są widziane na kolejnych wersjach partycji).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

z tego co rozumiem przywrócenie fabryczne przywróci windowsa takiego jaki był przy zakupieniu czyli nic na nim będzie więc chodziło mi o to, że i tak nic nie zostanie nadpisane, bo będzie miał tylko te pliki systemowe, no ale ja tam nie wiem. ok, ściągam GParted. tak, 'kilku' ;) dokładnie to ok. 2,500 zdjęć i ewentualnie kilkadziesiąt tysięcy smsów (chociaż wątpię żeby to było możliwe). bo przywrócenie stanu do np. wczorajszego jakimś programem(tak żeby wszystkie pliki powróciły) to chyba tylko w filmach możliwe?

Odnośnik do komentarza
z tego co rozumiem przywrócenie fabryczne przywróci windowsa takiego jaki był przy zakupieniu czyli nic na nim będzie więc chodziło mi o to, że i tak nic nie zostanie nadpisane, bo będzie miał tylko te pliki systemowe, no ale ja tam nie wiem.

 

Przecież zrzucenie fabryczne jest równoznaczne z zapisem na dysku (to nie ma znaczenia co jest zapisywane), a zapis na dysku automatycznie pomniejsza szansę na odzyskiwanie zaginionych skasowanych plików, bo może być wykonany właśnie w miejscach gdzie te pliki uprzednio były. Dopóki na tej ogołoconej partycji nie są wykonywane zapisy, jest jeszcze szansa, że w tabeli systemu plików istnieją wejścia, które wyczuje soft do odzyskiwania danych.

 

 

przywrócenie stanu do np. wczorajszego jakimś programem(tak żeby wszystkie pliki powróciły) to chyba tylko w filmach możliwe?

 

W Twojej sytuacji to na razie film (zobaczymy co powie TestDisk), względnie komercyjny serwis do odzyskiwania danych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

GParted zamknij, to nie ten program. TestDisk jest dostępny w menu prawokliku na planszy roboczej. Uruchom program. Tu masz zrzuty ekranu jak w ogóle wygląda interfejs narzędzia: KLIK. Wstępnie tylko się zorientuj czy on w ogóle coś widzi i nie podejmuj żadnych operacji zapisu. Tzn. chodzi mi o:

 

Analyse > (patrz na spis partycji) > Quick Search > przy pytaniu "Should TestDisk search for partition created under Vista" wklep Y > pokażą się partycje z szukania (porównaj parametry / zawartość partycji). Zawartość partycji można podejrzeć opcją P (List files). Jeśli opcja Quick Search nie pokaże partycji w formie oczekiwanej, wdróż "Deeper search".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ok.

 

na razie mam takie coś:

http://vpx.pl/i/UCm3l.jpg

http://vpx.pl/i/mL71C.jpg

(brak limitu na zdjęcia na forum)

 

dałem deeper search i jest teraz 'analyser cylinder', ale idzie to bardzo wolno (dopiero 1224/30401 - 4%) więc nie wiem ile to potrwa..

 

 

ua, to idzie naprawdę WOLNO. +30 w 10~ min? mam odczekać do końca? przy takim tempie to z 10h zajmie

 

aha, i jeszcze przy wyborze typu partycji powinienem wybrać intel, tak? (tak zrobiłem)

 

hm, z tego co wyczytałem to na zielono pojawiają się usunięte partycję (myślałem, że te które teraz są) czyli ta pierwsza to być może ta moja zaginiona, tak?

 

#

eh z tego co widzę to jednak nie to.. te deeper search potrwa wieki.. i po jakimś czasie się ostro tnie, kurde. muszę odzyskać te pliki..

Odnośnik do komentarza

Ale czy Ty w ogóle sprawdziłeś zawartość partycji w TestDisk? Po Quick Search podświetlasz partycję, która odpowiada systemowej i opcja P (podgląd zawartości). Czyli dokładnie jak pierwszy obrazek i z klawiatury P. Jeśli zawartość jest biedna, to ta wersja partycji nic nie da i wtedy musi to Deeper Search się odbyć.

 

 

hm, z tego co wyczytałem to na zielono pojawiają się usunięte partycję (myślałem, że te które teraz są) czyli ta pierwsza to być może ta moja zaginiona, tak?

 

Masz jasno podane, są dwie partycje i nie sposób ich pomylić ze względu na rozmiar (na pierwszym obrazku przecież ta podświetlona ma na spodzie napisane ile waży) oraz to, że jedna z nich jest rozróżniona etykietą. HP_RECOVERY Cię nie interesuje, to partycja firmowa.

 

 

aha, i jeszcze przy wyborze typu partycji powinienem wybrać intel, tak? (tak zrobiłem)

 

Tak.

 

 

PS. Twoją przestrzeń Załączników odrezerwowałam nieco. Doczepiłeś zupełnie niepotrzebnie fotki tak wysokiej rozdzielczości. Wykadrowałam tylko niezbędne info i skompresowałam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Widzę tu po prostu serwis. Nie biorę odpowiedzialności za kompletną utratę danych. Ożywiać rozruch Recovery to można tu próbować, tylko utracone pliki zmieniają postać rzeczy. Nie wolno na dysku w tym stanie wykonać żadnych nowych zapisów, a Ty zmierzasz właśnie do tego:

 

 

wiec.. przywrocic windowsa i probowac odzyskac cos takimi programami jak r-studio czy easy recovery?

 

Jak mówiłam, to jeszcze bardziej oddali odzysk plików, bo zostanie zrobiony nadpis na partycji nowymi plikami Windows.

 

 

sprawdzilem i to nie te. po sprawdzeniu deeper search tez znalazlo pare, ale nie bylo tam mojej

 

Ostatecznie wypróbuj jeszcze brata TestDisk czyli PhotoRec. Szuka po nagłówkach i może te pliki graficzne wyczuje.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

hm. zawaliłem sprawę, bo znalazłem takie coś - www.sevenforums.com/tutorials/93347-copy-paste-windows-recovery-console.html i z tego co wyczytałem to mogłem sobie już dawno przekopiować te wszystkie ważne pliki na dysk zewnętrzny.. eh. no ale teraz to już nie da rady, bo ich nie ma. ja to rozumiem tak, że - te wszystkie pliki były na dysku C, na pulpicie więc po przywróceniu systemu te wszystkie nowe pliki systemowe zostaną nadpisane w tym samym miejscu(bo przecież ten dysk jest już tak jakby po formacie, zostało tylko to co zostaję przywrócone po formacie) nie wiem czy prawidłowo rozumuję.

 

ok, spróbuję tym photorec. on był razem z tym testdiskiem? bo nie miałem żadnych płytek i musiałem nagrać tam płytkę z vista restore.

Odnośnik do komentarza
hm. zawaliłem sprawę, bo znalazłem takie coś - www.sevenforums.com/tutorials/93347-copy-paste-windows-recovery-console.html i z tego co wyczytałem to mogłem sobie już dawno przekopiować te wszystkie ważne pliki na dysk zewnętrzny..

 

To właśnie WinRE, do którego opisu kierowałam, a przecież Ty WinRE nie posiadasz (tylko system HP Restore). A pliki mogłeś skopiować również za pomocą OTLPE już na samym początku. Inne sposoby też były w arsenale.

 

 

ja to rozumiem tak, że - te wszystkie pliki były na dysku C, na pulpicie więc po przywróceniu systemu te wszystkie nowe pliki systemowe zostaną nadpisane w tym samym miejscu(bo przecież ten dysk jest już tak jakby po formacie, zostało tylko to co zostaję przywrócone po formacie) nie wiem czy prawidłowo rozumuję.

 

No tak.

 

 

ok, spróbuję tym photorec. on był razem z tym testdiskiem? bo nie miałem żadnych płytek i musiałem nagrać tam płytkę z vista restore.

 

Tak, on jest już na płycie GParted. Na planszy roboczej wywołaj Terminal, wklep w nim komendę sudo photorec i ENTER, pojawi się interfejs konsolowy narzędzia nader podobny do TestDiska.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

przez chwile(przed tym bledem) mi szukalo tych plikow. bylo ich nawet sporo, ale wyskoczyl blad, ze brak miejsca w jakims tam folderze. da sie to zrzucic na dysk zewnetrzny? jak podlaczylem to w photorec pokazywalo tylko go, nie bylo tego glownego

 

robie to robie i.. przestalo mi wykrywac dysk w tym photorec. 'some disks wont appear unless you're root user' i nie wiem jak to naprawic.

 

ok, juz mam. zabraklo tego 'sudo'. przepraszam za posty pod postem - komorka

 

'saved in /home/user/recup_dir directory.' to nawet nie jest 1% .. pokazuje mi, ze brak miejsca (moge wybrac chyba tylko 3lokalizacje) + 'do not choose to write the files to the same partition they were stored on.' + /home/user - wlasnie tutaj sie zapisuja i brak miejsca

Odnośnik do komentarza

Skleiłam wszystkie posty.

 

 

robie to robie i.. przestalo mi wykrywac dysk w tym photorec. 'some disks wont appear unless you're root user' i nie wiem jak to naprawic.

 

ok, juz mam. zabraklo tego 'sudo'. przepraszam za posty pod postem - komorka

 

Ano właśnie.

 

 

'saved in /home/user/recup_dir directory.' to nawet nie jest 1% .. pokazuje mi, ze brak miejsca (moge wybrac chyba tylko 3lokalizacje) + 'do not choose to write the files to the same partition they were stored on.' + /home/user - wlasnie tutaj sie zapisuja i brak miejsca

 

No tak, ale Ty musisz mieć jakiś dodatkowy nośnik / dysk podpięty, by móc pliki zapisywać, i wskazać dokładnie tę ścieżkę. Do wglądu PhotoRec Step By Step. I nie wolno ich zapisywać na tę samą partycję z której odzyskujesz, to jest podstawowa niezłomna zasada w odzyskiwaniu.

 

 

Widzę tu stanowczo za dużo przeszkód. Ja bym oddała ten komputer do serwisu, jeśli tak bardzo Ci zależy na danych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

edit - z tym bledem juz wszystko ok.

 

tego bledu 'bootmgr is missing' nijak nie idzie naprawic.. czy jest jakis 100% sposob na to? jest jakis windows portable zeby uruchomic? sciagnalem vista portable i nagralem na plytke( nie iso) ale nie uruchamia sie przy starcie - ten sam blad, bootmgr. vista rescue disc tez nic nie daje, musze zgrac viste na plytke i wtedy instalowac?

Odnośnik do komentarza

Co tu kombinujesz? Jaka "Vista portable" i do jakiego celu? Skoro próba bootowania do HP Restore zwraca taki błąd, to by uruchomić zrzucanie fabryczne można wypróbować te sposoby:

 

1. Bootujesz posiadane GParted i ustawiasz jako aktywną (w GParted nomenklatura "boot") partycję HP_RECOVERY. Restart komputera. Teoretycznie powinien się uruchomić interfejs zrzucania firmowego. Jeśli nie:

 

2. Lub do wglądu artykuł: KLIK / KLIK.

 

I więcej ja tu nie wymyślę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zrobione. zdjęcia częściowo odzyskane przez photorec, ale ten program jest jednak do [Filtr wulgaryzmów].. raz, że długo odzyskuję(10h~), dwa, że nie wszystko, a trzy, że odzyskuję takie popierdółki co się zapisują przy przeglądaniu stron w chrome np. avatary jakieś zdjęcia i przez to miałem ok. 60tyś plików i musiałem to rozdzielac przez następne kilka h, bo photorec nie odzyskuję nazw plików tylko same pliki ze zmienioną nazwą..

 

więc, jaki program może mi pomóc? próbowałem już paru, ale nie znalazłem jeszcze tego najlepszego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ty się nie dziw, że PhotoRec długo szuka (duża partycja), nie odzyskuje wszystkiego (tu nie ma żadnych gwarancji, że odzyskasz całość, a istotna jest także spójność danych dysku sprzed zamazywania procesem HP restore = jeśli był sfragmentowany obszar, pliki mogą być nie odzyskania w całości / odzyskiwane jako uszkodzone bądź nie można ich odnaleźć w czeluściach), a pliki mają zmienione nazwy. Póki co, standard.

 

Ja tu wątpię czy uzyskasz lepsze rezultaty domowymi sposobami, skoro widzę co mówisz. Dla porównia temat: KLIK. A na przyszłość: cenne dane powinny być odizolowane od partycji systemowej. Mniej kłopotów w przypadku poważnej awarii systemu.

 

.

Edytowane przez picasso
10.12.2011 - Upłynął miesiąc, brak dodatkowych komentarzy, zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...