Skocz do zawartości

Problem z instalacja Windows XP - Nie botuje system


djkipero14

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie napięcie na pamięciach?? 1.92 zamiast 1.8V. Nie masz przypadkiem gdzieś opcji over voltage ustawionej?? czy coś w ten ząb? Druga ciekawa rzecz to ustawianie tryby PIO3 zamiast UDMA dla dysku

hda: host max PIO5 wanted PIO255(auto-tune) selected PIO3.

Dodatkowo CDROM też zwalnia

ata1.00: limiting speed to PIO4

Masz może drugi kabel ATA80?? bo być może ten jest wadliwy.

Musisz mieć o taki

ATA-80P-Cable-SL-ATC01-.jpg

JAk będziesz miał już porządny kabel to pamiętaj CDROM jako SLAVE podpięty na środkowe złącze a dysk jako MASTER na koniec kabla.

Po tym daj loga z Live CD.

P.S Chyba jednak kupiłeś ten 80 żyłowy ;)) to podepnij tak jak napisałem. Nie stosuj przejściówki na SATA w CDROM-ie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czujnikom w BIOS nie ma co wierzyć. To jest tylko tak na oko a na oko to jeden umarł :) nie ma to jak woltomierz. CPU FAN to pewnie zwykłe przekłamanie.

@djkipero Chodzi mi po głowie iż windowsa98 nie zainstalujesz przy 4GB ramu w kompie, gdzieś była na to jakaś poprawka choć to be znaczenia teraz.

IMO podmień zasiłkę jak nie pomoże to reklamuj płytę główną.

@Wtomczak w tym BIOSIE nie ma opcji właczania/wyłączania UDMA.

Djkipero zobacz jak masz ustawioną opcję jak na zdjęciu niżej

post-3168-0-97921000-1320299651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wiec bylem u kolegi dwa dni temu, przy okazji spalil sie jego dysk ( Tez mial jakis chinski zasilacz ) wiec w ramach tego ze jego komputer byl bez dysku chcialem zobaczyc u niego jak zachowa sie moj dysk u niego i bez nowosci.

 

Dysk byl wykryty przez BIOS, 60 GB wszystko ladnie, pieknie. Wiec przystepujemy do instalacji Windowsa , wszystko cacy i nastepuje reboot co wiaze sie z koncem bajki :/ Pokazuje sie u niego "Disk boot failure, insert system disk and press enter" Oczywiscie dysk byl jako master, naped slave.

 

PS. Zalacze SS'a z HDTune, mam Windows XP z BartPE ( Jakos dziala, ale przyzwyczailem sie znowu do linuxa :D )

 

hdtunehealthst360015a.png

 

PS. Dziwi mnie w wiekszosci wartosc "100" ktora tyczy sie wlasnie MBR.

Odnośnik do komentarza
Próbowałeś instalacji z innego nośnika? Inna płyta z XP-ekiem? Czy ten system przypadkiem nie jest jakimś ISO pobranym z internetu?

To nie może być wina nośnika dla tego że dalsza instalacja powinna iść z dysku.

Ja bym zasugerował coś takiego, sformatować dysk z zewnętrznego programu, np. Partition Manager, sprawdzić czy partycja systemowa jest partycją aktywną, no i jeżeli na tym dysku był instalowany Linux to wskazane jest na początku fixowanie MBR i but sektora, normalnie robi się to z konsoli odzyskiwania, nie wiem czy da się to zrobić w tej chwili z konsoli odzyskiwania kiedy jest jeszcze zaczęta instalacja, ale może jak sformatujesz dysk to się naprawi samo.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie S.M.A.R.T.-u dysku

PS. Dziwi mnie w wiekszosci wartosc "100" ktora tyczy sie wlasnie MBR.

Gdyby w kolumnie Data wzrastała wartość mógłbyś się niepokoić... bo to mogłoby oznaczać problemy z podsystemem mechanicznym dysku. W przypadku tego atrybutu wartość progowa (Treshold) wynosi 97, a standardowo, jeśli którakolwiek z wartości Current lub Worst danego atrybutu osiągnie wartość progową to byłoby już bardzo źle.

Zastanowić powinieneś się nad atrybutem C7, którego niezerowa wartość w kolumnie Data oznacza zwykle problemy na styku płyta główna / dysk - w większości przypadków powodem jest uszkodzona taśma (i/lub zabrudzenie styków). Taśmę już ponoć wymieniałeś, więc możliwe że problem jest już nieaktualny. W każdym bądź razie wartość tego atrybutu nie zeruje się i jeśli nie będzie wzrastać, jest OK.

Poza tym, atrybuty krytyczne C5 i C6 (wartości w kolumnie Data)... Pierwszy to liczba potencjalnych bad sektorów, oba zaś wskazywałyby na potencjalne problemy z powierzchnią dysku. A jak wygląda powierzchnia dysku możesz sprawdzić wykonując skan w MHDD. I ewentualnie wykonać remapowanie.

http://www.fixitpc.p...rukcja-obslugi/

 

Więcej o interpretacji wyników skanu powierzchni możesz znaleźć na poniższej stronce.

http://www.nirvanowi...ka.pl/MHDD.html

Odnośnik do komentarza

Ja to nie był bym pewien czy to elektronika, dla tego że dysk jest wykrywany przez BIOS, nie jest widoczny przez system.

 

Widziałem dysk który był wykrywany przez system i przez BIOS a dane znikały :) w sumie to pewnego razu cały serwer pocztowy zniknął :). Winna była elektronika.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...