Skocz do zawartości

Problem z internetem - wysokie pingi


Dissendium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od ponad tygodnia mam poważny problem z internetem (radiówka). Mianowicie chodzi o bardzo uciążliwe wysokie pingi. Kontaktowałem się z providerem, mówił, że u niego jest wszystko w porządku. Niby po mojej stronie coś nie tak, czytaj wirus. Nie wiem dlaczego, ale po kilku chwilach namysłu zrobiłem format, ot tak... teraz myślę, że była to najgłupsza rzecz jaką można było zrobić. Po formacie problem nadal występuje, czyli naprawdę może siedzieć jakiś robak i zwracam się o pomoc. Aha, podpinałem pendriva z włączonym autoodtwarzaniem (wiem, głupie).

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro to radiówka to "wejdź" przez przeglądarkę internetową do routera wpisując w pasek adresu: 192.168.0.1 i sprawdź konfigurację sprzętu. Może być tak, że ktoś w okolicy Twojego mieszkania również ma router i niechcący zakłóca Twój sygnał. Sprawdź jak będzie jak zmienisz kanał (channel) nadawania :) Domyślnie jest "1", zmień np. na 3 lub 10 (jeśli tyle masz).

 

Po za tym nie wiemy jaki to router (firma i model)

Odnośnik do komentarza

Problem głównie występuje wtedy, kiedy korzystam z przeglądarki.

 

W tym momencie ściągam plik i ping mam właśnie w graniach 1.5k - 2k, jednak, gdy nic nie robię ping oscyluje właśnie w wartościach, które można uznać za normalne 35-60ms.

 

Dodatkowo prędkość pobierania jest bardzo niska. Normalnie ściągałem z prędkością 350-370 KB/s, a teraz jest to około 30 - 40 KB/s.

 

Screeny:

37040405.jpg

sssti.jpg

Odnośnik do komentarza

Problem głównie występuje wtedy, kiedy korzystam z przeglądarki.

 

W tym momencie ściągam plik i ping mam właśnie w graniach 1.5k - 2k, jednak, gdy nic nie robię ping oscyluje właśnie w wartościach, które można uznać za normalne 35-60ms.

To jest normalne.

 

Sprawdź prędkość połączenia na http://www.speedtest.pl/

Tylko w tym czasie nic innego nie rób.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...