Skocz do zawartości

Problemy z siecią


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na laptopie mojej mamy (starożytny Asus serii A6000, model A6Rp) ostatnio występują problemy z siecią i nie tylko. Dzisiaj ponownie zainstalowałem pakiet CIS i było wszystko w porządku, jak system wszedł w stan wstrzymania i go wznowiłem, to nie nawiązał połączenia z Internetem. Po wyłączeniu firewalla Comodo znów odzyskał łączność.

 

Po ponownym uruchomieniu miał połączenie (długo się uruchamiał, wystąpił błąd systemowej aplikacji - Generic Host.... nie pamiętam dalej), zainstalowałem 2 łatki dla frameworks 4.0, ponownie uruchomiłem i niestety po bardzo niemrawym ładowaniu i niepołączeniu się z siecią, odmówił posłuszeństwa - brak reakcji.

 

System nigdy nie był reinstalowany i nie wiem gdzie znajduje się płyta instalacyjna do niego (poszukam).

 

Generalnie system wariuje, bo czasem normalnie się załaduje, a czasem powoli, niby działa, ale np. pasek szybkiego uruchamiania i menu start wygląda jak te z windows 98.

 

Nie mam pojęcia jak wytłumaczyć dokładnie co się dzieje z systemem. Próbowałem przywracać system, lecz starsze punkty przywracania zostały usunięte więc dużo nie zdziałam w ten sposób

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Racja raporty :)

 

Zauważyłem że po załadowaniu systemu, bardzo długo ładują się programy startujące z systemem (CIS, Realtek). Najpierw wyskakuje błąd Generic Hosta (skopiowałem pliki, które miały być dołączone do raportu o błędach), następnie pojawia się ikona w trayu o połączeniu z Internetem, nie pojawiają się za to ikony CIS, Realtek i chyba jeszcze czegoś, choć nie pamiętam co dokładnie startuje z systemem (robiłem czystki w autostarcie).

 

 

Net-log

Extras

OTL

Pliki raportu o błędach

 

Zauważyłem, że wszystko działa normalnie po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu. Czy to normalne, że jedyne konto jakie jest na tym komputerze (bez ustawionego hasła), po ręcznym wylogowaniu się, automatycznie się loguje?

Nie jest też do końca różowo, bo wczoraj próbowałem się wylogować, lecz system zamarł w momencie wyłączania explorera..., musiałem 'na siłę' restartować laptopa.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Piszę nowy post, bo i nowe informacje mam :)

 

Otóż tradycyjnie wziąłem sprawy w swoje ręce i w msconfig zazanaczyłem opcję uruchamianie diagnostyczne, system załadował się bez oporów. Następnie zaznaczyłem przetwarzaj plik System.ini oraz Win.ini, ponownie uruchomiłem i również wszystko było w porządku.

Odinstalowałem CIS i zainstalowałem ponownie, ale wersję testową pro (nie ma różnicy, po za wsparciem) i uruchomiłem ponownie i również wszystko było ok. Potem włączyłem wszystkie usługi systemowe - i padło. Zawiesił się system i ręczny restart. Myślałem że coś jest w konflikcie z Comodo, więc wyłączyłem usługi i aplikację Windows Defender, bez zmian, wyłączyłem wszystkie usługi nie-systemowe, również nic. Wyłączyłem wszystkie usługi systemowe i dałem do załadowania samo CIS - uruchomiło się wszystko prawidłowo. Następnie znów zaznaczyłem do uruchamiania wszystkie usługi - załadowało się z lekkimi oporami.

 

Sprawdzam teraz w jaki sposób uruchamiają się poszczególne usługi w services.msc i ku mojemu zdziwieniu CryptSrv było ustawione na ręczny, zamiast automatyczny. Nie wiem czy coś to zmieni, ale pozostałe usługi także sprawdzam i wyłączam niepotrzebne jak np. zasilacz UPS

 

EDIT: Niestety po za tą jedną usługą, pozostałe były na prawidłowych ustawieniach uruchamiania. Zauważyłem, że konflikt występuje pomiędzy Comodo, a którąś z usług (jeżeli wyłączam wszystkie usługi i startuje sam CIS, to jest ok, jeśli wyłączam z autostartu CIS a zaznaczam do uruchamiania wszystkie usługi, to również jest ok). Problem teraz tak jakby się wyklarował. Otóż system uruchamia się, następuje automatyczne zalogowanie użytkownika (brak ustawionego hasła), ładuje się program Asusa - Power 4 Gear oraz pokazuje ikonka połączenia z siecią i system zamiera na 1-3 minut, następnie się odwiesza. Zauważyłem, że 'odwieszenie' następuje po załadowaniu się usług Comodo (raz udało mi się przed zamrożeniem systemu uruchomić menadżera zadań).

Sprawa jest o tyle dziwna, że przed reinstalacją CIS problemu nie było, powodem reinstalacji było to, że nie istniały wpisy w rejestrze dotyczące autostartu tego pakietu...

 

Mam nadzieję, że ktoś obserwuje mój temat, bo czuję się z lekka olewany :P Tak wiem za dużo piszę :)

 

EDIT2: To nie wina CIS ;/ odinstalowałem i bez zmian. W podglądzie zdarzeń wypatrzyłem błąd o następującej treści

"Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

Fips

intelppm" - błąd wyskoczył podczas używania trybu awaryjnego

 

oraz "Ten komputer jest skonfigurowany jako członek grupy roboczej, a nie domeny. W tej konfiguracji usługa Netlogon nie musi być uruchamiana." - normalne uruchomienie

 

"Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku. "

 

"Usługa Usługa Pomocnik IPv6 zawiesiła się podczas uruchamiania."

 

"Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie 0018F39F3EE7. Wystąpił następujący błąd:

Operacja została anulowana przez użytkownika. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP)."

 

"Nie można otworzyć usługi Server. Dane wydajności usługi Server nie zostaną zwrócone. Zwrócony kod stanu to dane DWORD 0."

 

Wszystkie te błędy powtarzają się

Odnośnik do komentarza

Moją uwagę zwraca to:

"Usługa Usługa Pomocnik IPv6 zawiesiła się podczas uruchamiania."

 

Start > Uruchom... > services.msc > Wyłącz tą usługę.

 

"Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: Fips intelppm" - błąd wyskoczył podczas używania trybu awaryjnego

 

To akurat normalne.W awaryjnym nie ładują sie usługi niedomyślne to i sterowniki są od tego zależne i padają.

 

PS.Ja logów nie przeglądałem - odpowiedź na szybko.:)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Niestety wyłączenie tej usługi spowodowało utracenie połączenia z siecią. Pobrałem Microsoft Fix it Center, myślałem że coś znajdzie, nie znalazł nic ciekawego.

 

Trzeba nadal szukać, dobrze że to nie wina CIS, sprawdzę jeszcze Windows Defender = usunę go i zobaczymy (pewnie nic nie da)

 

Jest jeszcze jeden powtarzający się błąd:

 

"Model DCOM odebrał błąd "Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia. " podczas próby uruchomienia usługi MDM z argumentami "" w celu uruchomienia serwera:

{0C0A3666-30C9-11D0-8F20-00805F2CD064}"

Odnośnik do komentarza

Dziwne ale komunikat o tym błedzie

"Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie 0018F39F3EE7. Wystąpił następujący błąd:

Operacja została anulowana przez użytkownika. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP)."

przestał się pojawiać, zanim zastosowałem zalecenia z linku. Nastąpiło to prawdopodobnie po ponownym zainstalowaniu CIS (choć pewności nie mam). Mogła to też być zasługa Microsoft Fix it Center, nie de-instalowałem Windows Defender.

 

"Ten komputer jest skonfigurowany jako członek grupy roboczej, a nie domeny. W tej konfiguracji usługa Netlogon nie musi być uruchamiana."
- ten komunikat nadal widnieje w dzienniku zdarzeń, ale się nim nie przejmuję.

 

"Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku. "

- usunąłem sterownik w menadżerze urządzeń, jeszcze nie uruchamiałem ponownie systemu, więc nie wiem czy problem zniknął. Czytałem, że to sterownik od Sagem, ale nie znalazłem solucji na ten problem.

 

"Nie można otworzyć usługi Server. Dane wydajności usługi Server nie zostaną zwrócone. Zwrócony kod stanu to dane DWORD 0."

- to jest dla mnie wielka niewiadoma, nie wiem o co chodzi w tym błędzie

 

Generalnie laptop działa prawidłowo. Łączy się od razu z siecią, nie zawiesza się na 1-3 minut tuż po zalogowaniu, wyświetlają się ikony na pasku powiadomień (po za Comodo, który jest uruchomiony - widać to w menadżerze zadań). Jeśli ktoś przeglądał moje logi z OTL i wykrył lub nie wykrył czegoś to byłbym wdzięczny za informację :)

 

P.S. Przepraszam za rozpisywanie się, uważam, że odpowiednia informacja jest istotna do rozwiązywania problemu.

 

EDIT: Wiem co powodowało "problemy" - Comodo Internet Security Helper Service, teraz jest na wyłączonym i wszystko działa jak powinno

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...