Skocz do zawartości

Modernizacja dwóch komputerów


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jutro pokombinuję z tym dźwiękiem. Co do nvidii, to jak zalecił 3oo zainstalowałem Flasha 11 beta i jest tylko tyle lepiej, że czas w jakim ekran jest czarny skrócił się do niecałej sekundy.

Na razie jestem na W7 32bit i 3GB RAM (bo tu wszystko działa jak należy). Jutro będę się męczył z zainstalowaniem wszystkiego poprawnie na 64bitach.

Chciałbym też żebyście mnie poinstruowali jak podkręcić te kostki do 1066mhz. Tak, wiem że może to nie przynieść efektów, ale może akurat coś da. Jest jakiś program, który pokazuje temperature RAMu? Bo z tego co się orientuję, to na pamięciach nie ma żadnych czujników, prawda?

 

A tak w ogóle, to mam takie 2 małe problemy z tym kompem co wymieniłem procka i tym, do którego dołożyłem ram. Ten pierwszy uruchamia się gdy tylko włączę listwę (taką zabezpieczającą od prądu), czyli bez wciśnięcia "power" na obudowie komputer się sam włącza. Natomiast ten lepszy komp dziwnie startuje: włączam listwę, wciskam power i na 1 sekundę pc się włącza (lampki i wiatraki), po czym się wyłącza na 2 sekundy i potem normalnie startuje.

Odnośnik do komentarza

Problemy z zasilaniem to może są od tej właśnie listwy zabezpieczającej. Spróbuj jak się zachowuje komp podpięty bezpośrednio go gniazdka. Jeśli zaś chodzi o tego który się włącza zaraz po włączeniu listwy, to poza problemem z listwą może jest problem z wciśniętym na stałe przyciskiem "power" albo zwarciem na tym przycisku, lub nie właściwie podpięte kabelki do płyty głównej od przycisku.

Chciałbym też żebyście mnie poinstruowali jak podkręcić te kostki do 1066mhz.
wklej screena z CPU-Z z zakładek "memory" i "spd".
Odnośnik do komentarza

W tym słabszym kompie (wymieniony procek) z listwą może być coś nie tak bo czasami jakby iskrzy przy włączaniu, ale przycisk power nie jest wciśnięty, bo można go wcisnąć :) W tym lepszym kompie podejrzewam BIOS, bo jak coś w nim przestawiam, dokładam lub odejmuję RAMu to czasem tak się dzieje: raz komp startuje normalnie, a raz ma taką "czkawkę". Zasilacz jest raczej OK, tak samo listwa.

Co do CPU-Z, to jest coś dziwnego w "Slot 2", bo niska jest częstotliwość pamięci. Zakładam, że to pewnie dlatego, że przy 3GB BIOS włącza Asymetric Mode (tak jest na ekranie POST), bo jak są zapełnione 2 lub 4 sloty pamięci, to jest "Interleaved Mode" (na ekranie post).

post-598-0-28987300-1315773866_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
W tym lepszym kompie podejrzewam BIOS, bo jak coś w nim przestawiam, dokładam lub odejmuję RAMu to czasem tak się dzieje: raz komp startuje normalnie, a raz ma taką "czkawkę"
to nie jest czkawka tylko "dualboot" to taka przypadłość tego chipsetu, zupełnie normalna sytuacja w przypadku manipulacji ramem, czy wartościami związanymi z ramem w biosie.

CPU-Z wyraźnie pokazuje, że jedna kość to PC2 5300, więc to chcesz OCować do 1066MHz? Czarno widzę. :lol:

Odnośnik do komentarza

To w końcu ile jest zainstalowane tego ramu fizycznie w kompie? A dwa, tak pokazuje CPU-Z, czyli konkretnie to co jest zapisane w SPD modułu, wychodzi więc na to, że już w tej chwili ten jeden przynajmniej moduł ramu jest przetaktowany, dla potwierdzenia wklej screena z HWiNFO32 (rozwiń gałąź "memory" i rozciągnij gdy trzeba okna tak aby był widoczny cały wiersz.).

 

Ooooo @3oo - przypomniał w poniższym poście dwa noszące istotne info Twoje posty, więc sprostowanie - nici z OC jeśli są te kości wpięte, dla pozostałych trudno powiedzieć, timingi już mają luźne, a dla podniesienia MHz jeszcze trzeba by pewnie poluzować, a to w niczym nie pomaga, a już na pewno nie w przyspieszeniu ich.

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza

To dziwne, bo na ekranie POST jest napisane 800mhz.

Jest tak bo tak sobie ustawiłeś w BIOS-ie. Na pewno nie masz ustawień na Auto bo wtedy masz 667 MHz. Patrz swoje posty #33 i #41. Co by pośrednio potwierdzało, że ta poprzednia para RAM-u to nie jest DDR2 800MHz.

https://www.fixitpc.pl/topic/5314-modernizacja-dwoch-komputerow/page__view__findpost__p__39648

https://www.fixitpc.pl/topic/5314-modernizacja-dwoch-komputerow/page__view__findpost__p__39718

Odnośnik do komentarza

Właśnie, po moim poprzednim poście, zainstalowałem 64bity i teraz dołożyłem 1GB, czyli mam 4GB (w tym momencie). BIOS na Auto ustawia 667mhz, ale manualnie jest na 800mhz.

 

Coś jest nie tak z tymi zakupionymi kilka dni temu kostkami, bo na obu pudełkach tych Kingstonów DDR2 (jedno kupiłem rok-dwa temu, a drugie kilka dni temu) jest napisane to samo "KHX6400D2LLK2/2G", a także na samych pamięciach (wszystkich czterech) jest ten sam napis. Więc ktoś by naklejki zamienił wszędzie?

http://imageshack.us/f/856/hwinfo32.jpg/ < hwinfo32

http://imageshack.us/f/40/cpuz4gb.jpg/ < cpuz

 

Może trzeba FSB w biosie jakoś przestawić?

 

[EDIT]

Do administracji: dlaczego nie można wrzucać załączników o dużych rozmiarach (screeny), tylko trzeba umieszczać pliki na innych serwerach?

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, czy chodzą na 667, czy na 800? Bo wg. tych programów to chodzą na 667,a wg BIOSu na 800. Więc na ile chodzą w rzeczywistości?

Czy jeśli chodzą na 667mhz, to da się ustawić na 800? Bo jak (bodajże) 3oo napisał "szybsze kości dopasowują się do wolniejszych", czyli pewnie jest 667mhz. A ja chce 800, tak jak być powinno.

Odnośnik do komentarza

:) Przecież nie podkręcisz tych DDR2 667MHz na 1066 MHz (już i tak je podkręciłeś na 800 MHz). Zresztą masz komunikat Overclocking Fail! przy takiej próbie (patrz post #33). Nawet nie wiem czy na 1066 da radę same 800-setki podkręcić. Wg poniższego artykułu 1002 MHz na nich wycisnęli.

http://www.komputronik.pl/product/38855/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Kingston_HyperX_DDR2_2x_2GB_800MHz_CL5.html

A swoją drogą spróbuj przeczytać sobie ze zrozumieniem oba artykuły pod opisem produktu.

Odnośnik do komentarza

Czyli te wolniejsze "podrobione" kostki już są podkręcone (na te 800mhz), i nie da się w ogóle tego RAMu już wyżej podkręcić. Czyli na tych pamięciach nawet całego kompa nie podkręcę, bo robiąc OC podkręca się jednocześnie procesor i pamięć ram. Jednym słowem tragedia.

No nic, teraz będę się męczył ze sterownikami od dźwięku, bo widzę, że te które na 32bitach działały, to na 64 bitach nie - bo nie podpisane cyfrowo.

Odnośnik do komentarza

Jednym słowem tragedia.

Z ciekawości... pytanie, gdzie kupowałeś te poprzednie? - chociaż można się tego domyśleć...

 

Ach benchmark to benchmark, już po pierwszym zdaniu nie chce mi się tego czytać, cytuję ".................... dostarczone do testów pamięci Kingstone pracujące na swoich standardowych parametrach"

To jest właśnie ten styl, styl dzieciaka udającego testera.

Dopiero teraz zauważyłem, że to minirecenzja użytkowników. :)

Odnośnik do komentarza
a te podrobione na allegro
to nie muszą być kostki podrobione, ot po prostu sprzedawca z "alledrogo" włożył je do pudełka z szybszych modułów co by lepiej sprzedać nabierając, chociaż trzeba by to nazwać po imieniu oszukać kupującego, jak mu jeszcze nie wystawiłeś komentarza to proponuję negatywa z opisem dlaczego. A na teraz spróbuj się z kimś zamienić na 800-setki, a nóż widelec ktoś się znajdzie, jeśli chcesz OC-ować procka to te pamiątki też będą ograniczeniem.
Odnośnik do komentarza

Na zdjęciu pamięci ułożone są w kolejności takiej jak są włożone na płycie głównej: od góry - komputronik (800mhz), allegro (667), komputronik, allegro > http://imageshack.us/g/26/p9120093.jpg/

Powtarza się sytuacja, że jak jest ekran ładowania windows, to nie pokazuje się to dynamiczne logo i trzeba kilka razy resetować pc żeby "zaskoczyło". Miałem to samo kiedyś na DDR3 na XP, na tych DDR2 jeszcze 2GB (też XP) i było to na W7 na 2GB DDR2 i teraz znowu się powtarza na 4GB W7 64bit. Czyli niezależnie od systemu i ilości oraz czy DDR2, czy DDR3 to czasami windows się nie chce załadować - dopiero po kilku resetach zaskakuje, i jest normalnie przez jakiś czas. Czego to jest wina?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...