Skocz do zawartości

Kłopoty z kopiowaniem na pendrive


kitek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No i tak to teraz wygląda. Zaczął dobrze, ale... zaginął w akcji.

Podpinam jeszcze raz - system chce od razu formatować, niestety widzi już tylko 169MB.

 

Dobra, już widzi całość (innym programem poszło).

Jeszcze jedno: zwróciłem uwagę, że odradzający się plik INFCACHE.1 ma ten sam rozmiar i co gorsza datę jakąś starą. Może go wydłubuje z jakieś kopii?

post-203-12763355245265_thumb.png

Odnośnik do komentarza

dokładnie tak miało się stać - rozumiem, że po tym jak "widział" 169 MB dałeś na format normalnie spod winy i sformatował się jak należy? tylko dlaczego używałeś do tego jakiegoś innego programu?

 

postaraj się ręcznie wywalić ten plik - windows powinien go odbudować bez konieczności restartu po włożeniu pena ale na wszelki wypadek wykonaj restart i włóż pena do innego gniazda (ale jak pen chodzi to zostaw i nie kombinuj z tym plikiem)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie i kiedy był kupowany. Jest od kogoś.

 

Ten drugi:

Device Name: +[G:]+Urządzenie pamięci masowej USB(Kingston DT 101 II USB Device)

 

PnP Device ID: VID = 0951 PID = 1613

Serial Number: 5B8906000166

Revision: PMAP

 

Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)

 

Chip Vendor: phison(??)

Chip Part-Number: UP14~UP19

 

Product Vendor: Kingston

Product Model: DT 101 II

 

Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=4345

Odnośnik do komentarza

Ten drugi:

Device Name: +[G:]+Urządzenie pamięci masowej USB(Kingston DT 101 II USB Device)

 

PnP Device ID: VID = 0951 PID = 1613

Serial Number: 5B8906000166

Revision: PMAP

 

Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)

 

Chip Vendor: phison(??)

Chip Part-Number: UP14~UP19

 

Product Vendor: Kingston

Product Model: DT 101 II

 

 

No i widzisz. Problematyczny pendrive to dla mnie fake. Także przerabiasz dokładnie podany temat (wszystko).

Odnośnik do komentarza

Lewy czy prawy to się okaże. Popatrz na wyniki z ChipGenius. Jeszcze się nie spotkałem, żeby w markowym pendrive podawał takie wyniki (przede wszystkim nie potrafi zidentyfikować producenta/modelu pamięci/chip`a).

Drugi to inna sprawa, tu jest ok. Dlatego podałem temat, gdzie jest łopatoligicznie wytłumaczone jak sprawdzić, czy to jest oryginalny Kingston. Bo my tu się bedziemy męczyć, a to zwykły fake.

Proponuje dokładnie poczytać temat wraz z odnośnikami i wszystko będzie jasne.

 

 

 

 

 

 

 

Edit:

 

PnP Device ID: VID = 1002 PID = 4397

Serial Number: 3&&267A616A&&0&&90

Revision: /1.00

 

Device Type: Generic USB Host Controller - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)

 

Chip Vendor: (No match record)

Chip Part-Number: (No match record)

 

 

Taka ciekawostka

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=zh-CN&u=http://zhidao.baidu.com/question/114542812&ei=oZYTTNjvKIeWOKHKwPML&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBcQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3D3%2526%2526267A616A%2526%25260%2526%252690%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official

Odnośnik do komentarza

Prosiłem, żebyś napisał jaśniej, bo nie wiedziałem o co chodzi. Teraz widzę swój (chyba) błąd, chociaż nie wiem naprawdę skąd się wziął.

 

ChipGenius pokazuje mi to (sprawdzałem kilkakrotnie):

 

Device Name: +[F:]+Urządzenie pamięci masowej USB(Kingston DataTraveler 2.0 USB Device)

 

PnP Device ID: VID = 0951 PID = 1603

Serial Number: 2008012500000000000003D0

Revision: 1.00

 

Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)

 

Chip Vendor: skymedi(??)

Chip Part-Number: SK6281/SK6211

 

Product Vendor: Kingston

Product Model: DataTraveler 2.0

 

Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=4345

 

Nie wiem jak to się stało, teraz już nieważne.

Grawerki nie ma fakt - podobnie jak wiele Kingstonów, które widziałem. Ale to chyba nie najnowsze modele, więc nie wiem czy to dotyczy.

Odnośnik do komentarza

napisałeś, że masz go od "kogoś" - więc tylko zakładamy, że nie jest to podróbka i próbujemy iść dalej.

 

zobaczymy czy tym pójdzie:

ściągasz to, szukasz i wybierasz ArchLinux (zakładam, że zostawiłeś sobie instalkę) oczywiście wybierasz wersję X86_64, później w pierwszym wolnym pasku podajesz ścieżkę do .iso, na dole wybierasz literę przypisaną do USB i dajesz ok.

Odnośnik do komentarza

ok to czekamy na wyniki

 

btw unetbootin oferuje bootowanie starych wersji arch - z tą nową mogą być problemy. w razie "W' jak ci się chce i masz w miarę szybkie łącze (obraz ma 700 MB) spróbuj ściągnąć Ubuntu 10.04 64bit i wypalić tą samą metodą wybierając odpowiednio: Ubuntu --> 10.04_Live_x64 i reszta tak samo - ja osobiście posiadam system 32-bit i ściągałem odpowiedniki ale tak jak powiedziałem unetbootin obsługuje Ubuntu 10.04 w obu wersjach (x86 i x86_64) więc nie powinno wypluć, że dysk jest nieproawidłowy. daj znać - jak to nie zadziała a próbowaliśmy dosłownie wszystkiego to można walnąć ostatrecznie zerowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...