Skocz do zawartości

Jest "połączono" w połączeniach lokalnych a ping - nie wraca


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Staram sie polaczyc stacjonarny PC i laptopa przy pomocy kabla skrosowanego. Na obydwu komputerach jest WinXP + SP3. Poczytalem instrukcji na Googlach i probuje. Obydwa kompy sa w takiej samej grupie roboczej, IP 192.168.0.1 na lapku 192.168.0.2 na PC. Cos jest nie tak, bo w polaczeniach LAN jestem jako "polaczony" na obydwu, natomiast jak sprawdzam polaczenie pingowaniem to mam 100% straty pingu. Jaki z tego wniosek i co robie niewlasciwie? Komputery oczywiscie sie nie widza.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tutaj masz ustawienia jeżeli chciałbyś przesłać z jednego komputera na drugi na moje oko powinno ci pomóc

1Do połączenia dwóch komputerów kabel krosowany

2 ustawić takie same grupy robocze na obu komputerach

3Ustawienia tylko LAN bez internetu, ponieważ o tym nie wspomniałeś. Poniższe wartości wpisujesz w właściwościach połączenia sieciowego protokół v4 a wersję 6 wyłącz (połączenie lokalne)

komp 1:

IP 192.168.0.2

Maska 255.255.255.0

Komp 2:

IP 192.168.0.3

Maska 255.255.255.0

Brama może być ale nie musi bo to IP pierwszego kompa

Prawy przycisk na folder który chcesz udostępnić wybrać Udostępnianie i udostępnić

 

A i sprawdź dokładnie czy dobrze jest wykonane połączenie zamieszczam małą ściągę:

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dzialo sie cos dziwnego z komputerem, w trakcie naszej korespondencji zaczol wykazywac 100% wykorzystania pamieci, bardzo zwolnil a wlasciwie sie zawiesil, robienie czegokolwiek stalo sie praktycznie niemozliwe. Nawet skanowanie antywirusowe bylo niemozliwe.Poniewaz myslalem, ze firewall z modemu-rutera wystarczy - wylaczylem firewall Online Armor na PC, moze tedy przeszedl jakis wirus. W kazdym razie wylaczylem komputer i zostawilem go sobie na dzisiaj. Wlaczam dzis rano - wszystko chodzi jakby wczoraj nic sie nie dzialo. Tak czy inaczej po poludniu zrobie gruntowny skan roznymi narzedziami i zobaczymy czy cos znajdzie. Tymczasem przesylam logi jeden z laptopa drugi z PC bezposrednio przed zawieszeniem, a polaczenia kablem cross nadal nie moge wykonac. Moze te logi cos wyjasnia

net-log-Laptop.txt

net-log-PC.txt

Odnośnik do komentarza

Log z PC obcięty. Pobierz nową wersję programu (2.0.1.0), stara lubiła robić takie błędy.

 

Z laptopa mogę powiedzieć tylko tyle, że masz ustawione adresy IP 192.168.1.1 i 192.168.1.2, czyli formalnie ta sama podsieć. Domyślam się, że router też operuje na 192.168.1.0/24, co będzie powodować błędy.

 

Ustawiasz połączenie komp-komp na (przykładowe dane) 192.168.10.1 i 192.168.10.2, maska /24, czyli 255.255.255.0.

 

W wirusy wątpię, ale logi w odpowiednim dziale zawsze możesz dać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...