Skocz do zawartości

Błędzik kopiowania plików


faral21

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja wiem, że dla Ciebie sytuacja jest klarowna i wiesz co się dzieje i w jakich warunkach co skutkuje takim postem.

 

Mój problem polega na tym że podczas próby skopiowania pliku z dysku zewnętrznego na kompa bądź inne urządzenie (jaki komp - typ, jaki dysk - typ, jakie urządzenie - typ) wyskakuje mi komunikat "nie można odczytać z pliku :confused: lub dysku źródłowego".

 

Opisz to dokładniej.

Podepnij ten dysk zewnętrzny i pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń.

Pokaż również obrazek z zarządzania dyskami lub podaj ilość dostęnego miejsca na dysku docelowym (wiem, że jest komunikat iż nie można odczytać).

Czy chodzi o dowolny plik czy o jakiś konkretny typ?

Odnośnik do komentarza

1. Kolego, jak wynika z lektury wujka Google, kupiles awaryjny dysk i mozesz miec po prostu problem jakich mnostwo na sieci.

2. Mozesz teraz np. przez LiveCD zgrac wazne dane i oddac dysk do naprawy lub po zgraniu plikow, przez np Paragon Partition zrobic ze dwie partycje i sprobowac jeszcze raz szczescia.

3. Kolejny problem to pytanie: czy sam instalowales OS-a ? jesli tak to dlaczego masz 19.5 GB nie wykorzystanej powierzchni dysku podstawowego ?, a co za tym idzie czy na pewno wiesz/masz swiadomosc co robiles prawidlowo/nie prawidlowo przy podpinaniu dysku na USB. Moze trzeba go np. sformatowac, zasilic dodatkowo itp.

Chyba, ze to laptop (tak wynika z dysku podstawowego) i masz ukryta partycje recowery. Bez urazy, ale nie podajesz tak jak prosil Wieslaw prawie wcale informacji wklejasz za to powielane scriny to i postrzelac mozemy w niebo ze slepakow.

Odnośnik do komentarza

a co do sprzętu to lapek

ASUS/HDD500GB/amdturion2 P520/ATImobilityHD5730 1GB/4Gb ram/

+

Witam. Mój problem polega na tym że podczas próby skopiowania pliku z dysku zewnętrznego na kompa bądź inne urządzenie wyskakuje mi komunikat "nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego". Prosiłbym o Pomoc w zwalczeniu tego problemu. Z Góry wszystkim Chętnym do pomocy Dziękuje. Pozdrawiam.

 

Jeśli to problem wymiany danych między dyskiem zewnętrznym a jakikolwiek inny nośnik (dysk w laptopie,pendrive) to byłbym skłonny uważać że tu jest problem z zasilaniem dysku zewnętrznego.Czy używasz huba i co najważniejsze : czy ma własne zasilanie,jaki model huba

Odnośnik do komentarza

nie używam huba dysk jest bezpośrednio podłączony do lapka przez kabel usb. dysk jest 2,5 cala.

 

I to może być problem - nawet jesli są używane 2 wejścia USB do podłączenia - jeśli ten lap pracuje jako stacjonarny to kup huba z własnym zasilaniem...tylko nie jakiś czysto chiński produkt bo to może się skończyć tragicznie dla dysku...także musisz uważać co kupujesz.

Odnośnik do komentarza

na dysku twardym nie pokazuje mi zadnych błędów ale na przenosnym tak załączam screeny

 

Dysk będzie się kwalifikował do wymiany.

 

Żeby odczytać dane z dysku bady trzeba zremapować -użyj narzędzia HDAT2 ,pobierz plik HDAT2ISO_481.EXE ktory zawiera obraz iso i wypal bootowalną płytę (ignoruj info że narzedzie jest okrojone bo wersja 4.8.1 dla DVD jest w pełni funkcjonalna).

 

 

FYI

 

HDAT2 wykonuje skan powierzchni i remapowanie dla dysków podłączonych do USB ale nie potrafi czytać SMART tych dysków.Odczyt SMART z poziomu tego narzędzia jest tylko możliwe dla dysków SATA.

Odnośnik do komentarza

a jak ściągnę ten program i wykonam remapowanie to jakieś dane z dysku mi sie pousuwaja czy co?

Głupie pytanie :lol: .Kiedy masz bada na dysku jest niemożliwy odczyt danych z takiego sektora.Gdy program skanujący zaznacza taki sektor jawnie jako bad block to stara się przenieść zawartość tego sektora (o ile to możliwe) do jakiegoś innego zdrowego sektora a uszkodzony sektor jest wywalany poza obszar partycji (remapowanie)- inaczej jaki byłby sens skanowania powirzchni :lol: ?

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...