Skocz do zawartości

Wymiana chronionych plików systemowych


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Replacer

 

Strona domowa

 

Platforma: Windows XP

Licencja: freeware

 

 

Program nie jest przeznaczony dla systemów Vista i nowszych, których ochrona działa inną techniką (na bazie uprawnień).

 

Replacer - Miniaturowe narzędzie konsolowe umożliwiające bardzo prostą zamianę oryginalnych plików Windows 2000/XP objętych Ochroną plików Windows (katalog dllcache) zewnętrznymi kopiami. Scenariusze: zastąpienie plików uszkodzonych, zakażonych lub wymiana plików w celu wprowadzenia określonej modyfikacji wyglądu (typowo pliki: explorer.exe czy shell32.dll). Program może przeprowadzać operację względem pojedynczego pliku (patrz poniżej na opis), a także działać w trybie batch na bazie związania tego z systemem skryptowym (opis działań w pliku readme). Aplikacja nie jest już rozwijana, ale działa i będzie przydatna dopóki system XP jest w obiegu.

 

 

1. Należy uruchomić plik replacer.cmd. Pierwszy ekran interakcyjny prosi o wskazanie oryginalnego pliku Windows, który ma zostać zastąpiony kopią. Na okno linii komend należy przeciągnąć ten plik (w przykładzie C:\WINDOWS\system32\shell32.dll) i ENTER:

 

Drag the ORIGINAL system file to replace into this window.

Then, press enter to continue.

Or, type Q to quit.

 

> C:\WINDOWS\system32\shell32.dll

 

 

2. Drugi ekran prosi o wskazanie pliku, który ma zamienić ten wskazany w pierwszym etapie. Na okno linii komend przeciągamy plik (w przykładzie C:\shell32.dll) i ENTER:

 

Drag the REPLACEMENT shell32.dll into this window.

Then, press enter to continue.

Or, type Q to quit.

 

> C:\shell32.dll

 

 

3. Aplikacja poda komunikat jakie pliki ulegną zamianie, gdzie zostanie utworzona kopia zapasowa, i zapyta o kontynuację, co zatwierdzić przez wpisanie Y z klawiatury i ENTER:

 

File will be backed up to:

"C:\WINDOWS\system32\shell32.backup"

 

The system file:

"C:\WINDOWS\system32\shell32.dll"

will be replaced with:

"C:\shell32.dll"

 

Continue? (Y/N)

 

> Y

 

 

4. Operacja zamiany zostanie zainicjowana. Padnie prośba o wciśnięcie dowolnego klawisza, by zamknąć okno aplikacji. Należy zresetować komputer, by właściwa zamiana w pełni się wykonała.

 

* shell32.dll:

- Backing up...

- Copying to DllCache...

- Replacing system file...

 

 

Complete. Reboot to see changes.

Press any key to quit.

 

 

5. Jeśli próbowano podmieniać jeden z krytycznych plików Windows i po operacji system w ogóle nie startuje, jest możliwe przywrócenie stanu sprzed podmiany. Replacer ma funkcję odwrócenia najnowszej z dokonanych modyfikacji. Służy temu plik C:\WINDOWS\ReplacerUndo.txt. Operacja polega na starcie do Konsoli Odzyskiwania i wpisaniu komend:

 

C:\WINDOWS>BATCH ReplacerUndo.txt

 

________Skopiowano 1 plik(ów).

 

________Skopiowano 1 plik(ów).

 

C:\WINDOWS>EXIT

 

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza

Windows Se7en File Replacer

 

Strona domowa

 

Platforma: Windows Vista, Windows 7 32-bit i 64-bit

Licencja: freeware

 

 

Windows Se7en File Replacer - Narzędzie dedykowane podmianie plików EXE/DLL/MUI chronionych przez WRP na systemach Windows Vista i Windows 7, uwzględnia także w zawężonym zakresie zdejmowanie ochrony na plikach Windows XP. Operacje zamiany plików są korzystne przy scenariuszach typu modyfikacja wyglądu (wstawianie pliku z wymienionym układem ikon) lub przywracanie do formy plików w jakiś sposób zdefektowanych. Wszystko oczywiście jest na własną odpowiedzialność.

Przed rozpoczęciem akcji można ekspresowo opcją programu utworzyć punkt Przywracania systemu. Następnie plik, który ma zamienić oryginał, należy upuścić na okno bądź też wybrać go ręcznie opcją Manual. Program automatycznie namierzy docelowy plik w system32, który ma być zamieniony, a jeśli nie, padnie prośba o wskazanie. Nastąpi wykonanie kopii zapasowej oryginału (do pliku *.bak) i jego uprawnień, reset uprawnień (usuwanie TrustedInstaller na korzyść własności administratora) i finałowo zamiana plików z przywróceniem oryginalnego układu uprawnień. Operację odwracania zmian udostępnia button Restore. Program integruje także dostęp do wybranych komend naprawczych SFC opisanych w tym temacie forum: Wymiana plików metodą SFC. Jest i opcja wykonania czyszczenia cache ikon. Systemy 64-bit: pełne wsparcie dla operacji, aczkolwiek przy zamianie plików z katalogu emulacji 32-bit SysWOW64 należy to robić opcją Manual, w przeciwnym wypadku po zastosowaniu przeciągania podmiana nastąpi do nieodpowiedniego katalogu 64-bit system32 (choć program powinien jednak zgłosić komunikat ostrzeżeniowy). Bez instalacji, pojedyncze exe i wio.

PS. "Program written by: Fixit", co pasuje tu jak ulał, hahaha.

 

se7enreplacer.png

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...