Skocz do zawartości

Xerox 3119 a Windows 7 64bit - problem ze sterownikami


greifenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, załączam screeny z tym, co teraz widać w MU (xerox jako ,,drukarka" i jako ,,urządzenie do obrazowania'') i w 'Drukarkach i faksach', i czekam na dalsze instrukcje.

 

Pytałam o Krk, bo męczę się z tym trzeci dzień... gdybyś mieszkał w okolicy, to poprosiłabym o podłączenie drukarki i skanera (za jakąś drobną opłatą), ale 3 godziny w jedną stronę to za dużo, zwłaszcza gdy pkp strajkuje ;) Więc Cię nie będę fatygować, pozostańmy przy ,,tutorialu on-line".

 

 

Nie mam pojęcia co z tym można by zrobić. Może wykonaj tą procedurkę z ukrytymi sterami USB i pokaż co masz w worku. Tak jak w poście #7, widać coś w drukarkach i faksach?

post-2758-0-34640900-1313570305_thumb.png

post-2758-0-03136400-1313570328_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie rozróżniam, które to wyłączone, a które nie. Poddaję się. :)

 

Ale... może wystarczy teraz tylko zainstalować oprogramowanie tej drukarki? Zdaje się, że przy instalacji można wybrać w opcjach tylko 'skaner'. A poza tym do poprawnego działania potrzebuje on sterowników TWAIN lub WIA, jak mówi instrukcja. A te deinstalowałaś, jeśli dobrze pamiętam. Coś mi mówi, że masz rację i skaner będzie (jest) w urządzeniach do obrazowania.

Ewentualnie w okienku gdzie są urządzenia pokombinuj z 'Dodaj urządzenie' (chociaż to pewno da taki sam efekt jak w MU).

Odnośnik do komentarza

Nie poddawaj się jeszcze, pls!

 

Uruchomiłam 'set up' tych sterowników raz jeszcze, TWAIN/WIA rzekomo zostały z sukcesem zainstalowane. Ale...

Przy próbie dodania urządzenia system w ogóle nie odnajduje skanera. Kombajn JEST włączony, podłączony do prądu i do komputera ;)

I nadal ,,nie można ukończyć skanowania", a właściwie wcale nie można go rozpocząć :/

post-2758-0-30870200-1313573194_thumb.png

post-2758-0-05828100-1313573210_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Skoro jest niedostępne... A w menedżerze urządzeń jak to teraz wygląda? I może jeszcze jedno... na pewno włączyłaś wcześniej Widok > Pokaż ukryte urządzenia? To samo się dzieje jak wrzucisz coś na skner?

Spakuj i wrzuć na speedyshare całe dzienniki zdarzeń (Aplikacja i System), opis gdzie tego szukać znajdziesz w temacie = https://www.fixitpc.pl/forum-8/announcement-4-zakladanie-tematu-pomocne-raporty-i-informacje/

Odnośnik do komentarza

Falstart. :) Chyba brakuje dziennika... hmmm... PrintService? - nie wiem jak to spolszczono. Patrz Twój post #10. Jeśli możesz to spakuj i udostępnij cały folder z dziennikami...

 

Natomiast w dzienniku Aplikacja, jest zdarzenie o identyfikatorze 33, które dotyczy chyba kompatybilności aplikacji. Co prawda nie z ostatnich dni (ostatni taki wpis z 11-tego), ale... może mimo wszystko spytaj w dziale windows 7, czy tego typu komunikaty mogą mieć wpływ na poprawność działania oprogramowania skanera. Głównie chodzi o Microsoft Visual C++ Redistributable Package.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_programs/event-id33-sidebyside-error/3580fc9b-8cc6-43c8-9d32-95affc192479

Nie mam pojęcia jakie wersje ma Windows 7 na stanie, i czy ewentualnie niższe wersje trzeba sobie doinstalować. Przy okazji możesz zapytać czy coś dodatkowego jest wymagane dla sterowników TWAIN/WIA. Pewno mi się oberwie za promowanie "duplikowania" tematów, ale trudno. :)

Problem raczej nie lezy po stronie software, ale hardware - niedostępne urządzenie (czyli jakby cos ze sterami). Jednak zapytać nie zaszkodzi.

 

W dzienniku zdarzeń systemowych jest jeden błąd, który by sygnalizował konieczność aktualizacji sterowników chipsetu. Ale może to tylko jednorazowy przypadek. Tym bym na razie się nie przejmował.

 

BTW

Tak na marginesie... Przy przeglądaniu dziennika zdarzeń, po prawej stronie masz Akcje > Filtruj bieżący dziennik... więc możesz sobie w łatwy sposób podglądać interesujące Cię rzeczy. Jeśli założysz jakiś filt to pojawi się pozycja Usuń filt... A co do szczegółów to połapiesz się jak będziesz tego potrzebować - np. zamiast szukać wpisu w/w identyfikatora zdarzeń tj. 33, możesz użyć filtru.

Odnośnik do komentarza

Hahaha, a na początku mi się dostało za umieszczenie tego postu w dziale 'hardware' ;)

 

Problem raczej nie lezy po stronie software, ale hardware - niedostępne urządzenie.

 

To spróbuję opisać sytuację jeszcze raz w dziale dot.windowsa

Ale tego zdarzenia nie umiem wyszukać, ani z listy, ani przez filtrowanie. Widzę tylko nr-y od 215 do osiemset-coś-tam.

 

Wedle życzenia, oto cały folder:

http://www.speedyshare.com/files/29920895/Logs.zip

post-2758-0-27307500-1313665745_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Nie ma sprawy, nie przejmuj się. ;)

A dziennik Aplikacja już wcześniej udostępniłaś... chodziło mi o to, że tam musiałabyś sobie poszukać tego, czego nie widziałaś.

Ale tego zdarzenia nie umiem wyszukać, ani z listy, ani przez filtrowanie. Widzę tylko nr-y od 215 do osiemset-coś-tam

 

Możesz też spytać u źródeł (MS, Xerox) co mógłby oznaczać ten błąd i czy można go ominąć.

215j.th.png

 

BTW

Zapomniałem... Dostarcz w tym nowo założonym temacie logi z OTL + Extras. Opis w zasadach tamtejszego działu. Jeśli ktoś to będzie rozpatrywał to pewno się przydadzą. :)

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Nie ma sprawy, nie przejmuj się. ;)

A dziennik Aplikacja już wcześniej udostępniłaś... chodziło mi o to, że tam musiałabyś sobie poszukać tego, czego nie widziałaś.

 

 

Możesz też spytać u źródeł (MS, Xerox) co mógłby oznaczać ten błąd i czy można go ominąć.

 

Zapomniałem... Dostarcz w tym nowo założonym temacie logi z OTL + Extras. Opis w zasadach tamtejszego działu. Jeśli ktoś to będzie rozpatrywał to pewno się przydadzą. :)

 

To jest ciągle problem z kompatbilnością sterowników pod Windows 7 64 bit a nie systemu- tu na tej stronie było podane jak ominąć ten dla 32 bit Windows

http://www.helpwin.ru/windows-7/70-ustanovka-drajvera-dlya-xerox-workcentre-3119-v-windows-7.html

 

Co oznaczają te błędy w menadzerze urządzeń to łatwo się domyśleć jeśli się porówna struktury sterowników do Visty i Windows 7 dla modelu Samsung SCX 4200 który w praktyce jest w chyba kompatbilny z tym Xerox 3119 a sterowniki pomiędzy tymi modelami różnią się tylko pewnymi niuansami w *.inf choć obsługują chyba te same hardware ID- niestety mają one wpływ na instalację dla zwykłego użytkownika.

 

Zainstaluj sterowniki od SCX 4200 "na siłę"

 

z tej strony http://www.samsung.com/us/support/downloads/SCX-4200/XBH

 

Pobierz paczkę Universal Scan Driver (Driver) (ver.V1.02.05)

 

Nastepnie uruchom instalator i wypakuj sterowniki do wybranej lokalizacji.Po chwili wyskoczy drugi pop-up który będzie właściwym instalatorem ale gdy się on pojawi zamknij go

 

Teraz najwazniejsza i najtrudniejsza część operacji:

 

Uruchom menadżer urządzeń ,prawoklik na skaner drukarki>>Aktualizuj oprogramowanie sterowników>>Przeglądaj mój komputer>>Pozwój mi wybrać z listy urzadzeń na moim komputerze (nie wskazuj teraz folderu ze sterami bo system odmówi wykrycia i zainstalowanie ich! - podstawowowa różnica w instrukcji @DragonFire!) ,dopiero w następnym oknie co się wyświetli możesz wybrać opcję "z dysku" i dopiero wtedy wskazujesz folder gdzie zostały wypakowane pliki instalacyjne

 

idziesz do <folder ze sterami>\USD_Win\Scanner\ i wskazujesz na plik SSUSD.inf (rozszerzenie nie bedzie widoczne).Zatwierdź zainstaluj i ignoruj wszystkie warny i ostrzeżenia jakie wypluje menadzer urządzeń przy instalacji

 

Jeśli chcesz to możesz zainstalować też nowsze sterowniki do drukowania Universal Print Driver (Driver) (ver.2.02.05.00:25) ,tylko instalotor należy wypakować WinRARem albo 7-zip bo zdaje się on od razu chce wszystko instalować.Procedura w menadżerze urządzeń tak jak poprzednio -plik inf to plik <folder ze sterami>\PRINTER\UPD\spd_.inf

 

EDIT

I pamietaj że w trakcie ręćznej instalacji drukarka musi być podłączona i włączona

Odnośnik do komentarza

A dziennik Aplikacja już wcześniej udostępniłaś... chodziło mi o to, że tam musiałabyś sobie poszukać tego, czego nie widziałaś.

BTW

Zapomniałem... Dostarcz w tym nowo założonym temacie logi z OTL + Extras. Opis w zasadach tamtejszego działu. Jeśli ktoś to będzie rozpatrywał to pewno się przydadzą. :)

 

Wiem, że udostępniałam - myślałam, że nie dało się go ściągnąć i dlatego pytałeś.

 

Dostarczyłam, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i doradzi...

 

A infolinia Xeroxa wiecznie zajęta :/

 

Dzięki wielkie za cierpliwość i częściowe rozwiązanie mojego problemu :) Gdyby Ci w międzyczasie przyszło do głowy jakieś nowe rozwiązanie - pisz :)

 

pozdrawiam

 

 

@ Flavius : Dziękuję ! Udało się ze sterownikami od Sansunga, teraz Xerox i drukuje, i skanuje :) :) :)

 

Ale, żeby nie było zbyt różowo, po próbie jakiejkowiek pracy na skanowanym obrazie (nawet obrót prawo/lewo), jpg z obrazem znika z folderu 'skanowane', i wyswietla się komunikat o błędzie takim, jak na screenie.

To wina sterownika, systemu czy jeszcze coś innego???

post-2758-0-51676700-1313691541_thumb.png

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Po prostu przed wykonywaniem czegokolwiek na obrazach skopiuj je najpierw do zwykłego folderu roboczego np "Moje Obrazy" i dopiero się baw.Pamiętaj że po skanowaniu plik najpierw jest zapisywany w pamięci drukarki a nie twego dysku,popup ze skanowanymi plikami to pamięć drukarki - jeśli nie przeniesiesz go fizycznie na swój dysk a drukarkę odłącysz to plik też zniknie.

Odnośnik do komentarza

więc właśnie skopiowałam jeden skan do 'Moich obrazów', następny do 'Dokumentów'. Oba znikneły po próbie edycji w galerii foto Windows, a drukarka w tym czasie nawet nie była odłączona... Widać te pliki jpg w 'Faksowaniu i skanowaniu w Windows', ale w w.wym folderach - nie. Przy 'Wyszukaj programy i pliki' wyskakuje ten sam błąd, o którym pisałam powyżej :/

Odnośnik do komentarza

Musisz coś źle robić - jeśli plik masz juz fizycznie na dysku to nie moze tak po prostu zniknąć! Coś źle interpretujesz czynności które wykonujesz.Prawdopodobnie kopiojusz jedynie skróty do plików lub program wymaga jeszcze extra kroku którego nie wykonujesz. Nie używaj tego Photo Galery czy innego programu tylko zwykłego explorera windows.

 

EDIT

 

Albo wypróbuj IrfanViewer (wraz z kompletem wtyczek- dwa instalatory).Program ten ma własny aplet skanowania w File>>Acquire batch scanning

 

U mnie to wygląda tak

 

post-510-0-19604500-1313739022_thumb.png

 

Ale też po wykonaniu skanowania obraz nie zostanie automatycznie zapisany w podanej lokalizacji ,dopiero gdy zostanie wybrana opcja "Zakończ" w nasepnym oknie (rysunek poniżej)

post-510-0-81645000-1313739521_thumb.png

 

,obraz zostanie zapisany pod zadeklarowaną ścieżką i nazwą.Mogę w tym programie dokonywać obrotu obrazka przed zapisem.Wypróbuj oba warianty.

Odnośnik do komentarza

Obraz zostaje w pamięci drukarki (patrz:screen), ale nie kompa.

 

Nie kopiuję samego skrótu. Wybieram albo ,Zapisz jako" w 'Faksowaniu&skanowaniu", albo kopiuję dany obraz z folderu ,Dokumenty skanowane'. Gdy wchodzę do tego folderu i PPM --> obróć w prawo/lewo, obraz znika.

 

Spróbowałam IrfanView, ściągnęłam program i wtyczki. Skanować, skanuje. Nie mam takiego okna, jak u Ciebie, więc wybieram 'File/Save as'. A później i tak dzieje się to samo, co opisałam powyżej.

 

Może nie ogarniam tego programu... nie wiem też, na czym może polegać ,,extra krok", o którym wspomniałeś...

post-2758-0-32202300-1313750937_thumb.png

post-2758-0-29100800-1313750978_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Nie mam takiego okna, jak u Ciebie,

 

Którego okna? Pokaż screeny ze swojego kompa z poziomu programu Irfan Viewer z różnych etapów skanowania jak to u ciebie wygląda

 

EDIT

 

Spróbuj też coś takiego - pobierz jakiś dobry menadżer plików jeśli nie masz Total commander to moze być np. darmowy Free Commander

 

Pamięć skanera montuje się pod folder (u ciebie) C:\Users\Ag\Documents\Scanned Documents ,gdy zeskanujesz obrazek wejdź w ten menadzer plików i z jego poziomu skopiuj plik do jakiejś innej lokalizacji,mozesz też spróbować zmienić nazwę pliku.

Odnośnik do komentarza

Popieram powyższe sugestie. :)

 

Poza tym proponuję profilaktycznie sprawdzić poniższe ustawienia 'Faksowania i skanowania w systemie Windows', ale generalnie nie używałbym tego - tzn. Faksowania i skanowania w systemie Windows.

Zeskanowane dokumenty można automatycznie przesyłać dalej na adres e-mail lub do folderu sieciowego. Aby wybrać opcję przesłania dalej, kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Rozsyłanie skanowanych dokumentów. Zaznacz preferowaną opcję, wprowadź szczegóły, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Wydawało mi się, że skanujesz porzez MFP Configurator. (Fizycznie) str. 77/78 poniższej instrukcji:

http://www.support.xerox.com/support/workcentre-3119/file-redirect/plpl.html?operatingSystem=winxp&fileLanguage=pl&contentId=56667

Odnośnik do komentarza

A ja bym sprawdził, czy po przeniesieniu skanu na pena, odłączeniu go i zniknięciu pliku, czy potem widać na penie ten plik? Może coś jest zryte w systemie?

U mnie (inna historia, ale też tego nie rozumiem) np jak zapisze pełną stronę www w firefoxie na dysk, to mam plik .html i katalog do innych plików w jednym miejscu. Teraz, gdy usune ten .html znika też katalog. Wg mnie to nienormalne i może to być jakiś błąd systemu, który tutaj także robi sobie jakieś jaja.

 

@3oo

Ten MS Visual C++ jest wymagany zainstalowany w każdej wersji, wg Picasso (nie mogę podlinkować do jej wypowiedzi, ale gdybyś czytał wszystkie nowe tematy i wpisy w nich, dostępne na tym forum, to byś zauważył jej wypowiedź).

Odnośnik do komentarza

Może coś jest zryte w systemie?

Nic na pewno nie jest zryte.Możliwe że ten skaner - bądź co bądź zainstalowany na dziko ma problemy ze współpracą ze schowkiem systemowym dlatego opcje "kopiuj", "wklej" między skaner - komputer nie działają.Dlatego moja propozycja -profesjonalny menadżer plików i bezpośrednia obsługa na folderze montowanym a nawet z poziomu zwykłej konsoli.

Odnośnik do komentarza

hej,

 

nie miałam przez kilka dni dostępu do komputera i internetu. I wygląda na to, że ta przerwa dobrze posłużyła skanerowi ;)

Tzn. teraz, po skopiowaniu pliku z folderu domyślnego 'Scanned documents' do innej lokalizacji i ,,zabawie" z nim w Microsoft Office Picture Manager (a nie w IrfanView, czy przeglądarce fotografii systemu Windows), plik pozostaje zapisany :)

Czyli jest i drukowanie, i skanowanie - dzięki za Waszą pomoc!

 

pozdrawiam

 

 

P.S. @ 300: ale MFP Configurator to ja nie mam na dysku i nigdy nie miałam...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...