Skocz do zawartości

Xerox 3119 a Windows 7 64bit - problem ze sterownikami


greifenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję pomocy ze sterownikami do urządzenia wielofunkcyjnego Xerox

3119. Zmieniłam komputer i wygląda na to, że zainstalowanie w.wym.

sterowników dla Windows 7 64 bit jest niemożliwe. Te dedykowane dla

takiego systemu, ściągnięte z oficlajnej strony Xeroxa, napotykają jakiś problem

i instalacja nie zostaje w pełni przeprowadzona.Dokładny komunikat

brzmi:

,,Wystąpił błąd podczas instalacji. System

Windows nie może zainstalować sterownika drukarki trybu jądra Xerox

Workcentre 3119 Series. Aby zainstalować sterownik zgodny z wersją

uruchamianego systemu Windows, skontaktuj się z producentem".

 

Znalazłam na ich forum taki

wątek:http://forum.support.xerox.com/t5/Printing/Driver-install-for-Workcentre-3119-on-Windows-7-64-bit/td-p/1410

 

Odistnalowałam, to co się udało zainstalować, czyli sterowniki skanera

TWAIN/WIA (nota bene skaner i tak nie działał :/), ściągnęłam raz jeszcze te same

sterowniki do win7 64 bit, i znów w trakcie instalacji wystąpił ten sam

komunikat o błędzie. To samo z wersjami do starszych Windows,

sugerowanymi powyżej przez pracownika Xeroxa...

 

Ktoś może doradzić, co z tym zrobić?

Z góry dzięęęęęęki! :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem ze sterownikami, to raczej dział Software.

 

Możesz napisać przecież do producenta, to raczej nie jest bardzo trudne...

 

Stery nie chcą się instalować z podpiętym urządzeniem, czy nie? Wiem, wiem, może to nie mieć znaczenia, szczególnie po tym artykule z twojego linku, który zgłębiłem. Ale, u mnie na innym urządzeniu było tak, że nie chciały się instalować, jeśli nie było ono podpięte.

Poszukam jeszcze czegoś w necie, ale nie jestem tutaj fachowcem :)

 

/P.S. To ja polecałem ci to forum, jak ci nikt tu nie pomoże, to się chyba zastrzelę :>

 

EDIT:

No tak, wlazłem do tych sterowników dla Win 7 32/64, patrzę, a tam drivery tylko dla XP, 2K, Vista 32/64. Nic dziwnego, że nie działa.

 

Edit2:

A próbowałaś tak:

Panel sterowania > Dodaj sprzęt > zainstalować sprzęt ręcznie (zaawansowane) > Pokaż wszystkie urządzenia > Z Dysku > (rozpakować gdzieś te sterowniki) > Wejść do katalogu Printer\Gdi\WinXP_Vista64 i otworzyć plik xrxe1.inf. Potem Ok/Dalej. I tak to zainstalować?

 

Edit3:

Bardzo zabawne, mnie na Vista x64 nie chciał się też zainstalować ;/

 

Edit4:

A może to? http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-hardware/compatibility-problem-of-windows-7-with-xerox/cb664c56-e52f-4e27-8276-0dd4d10d7121?page=1&tab=AllReplies

Odnośnik do komentarza

Możesz napisać przecież do producenta, to raczej nie jest bardzo trudne...

Przy okazji możesz zapytać dlaczego te sterowniki są dla Samsunga, mając na uwadze pewną zawartość pliku xrxe1u.ini.

[Common]

Caption=Samsung SCX-4200 Series

 

[DEVICE]

MDL=SCX-4200

 

[NETWORKPORT]

Name=Samsung Network Printer Port

Ewentualnie spróbuj jakimś programem sprawdzić jak faktycznie widziana jest ta drukarka. np. SIW, AIDA64 itp. https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

A tak poza tym, to nie wiem o co mogłoby chodzić.

Odnośnik do komentarza

1) napisałam do producenta, ale się jeszcze nikt nie odezwał. Chyba będzie trzeba ścigać ich telefonicznie.

2)Próbowałam i z podpiętą drukarką, i bez jej podłączania.

3) Już się zorientowałam, że folder niby ze sterownikami dla siódemki zawiera podfoldery dla xp i visty, sic

4) w tych odpowiedziach na forum Microsoftu napisali: 'If your printer isn't listed, click Windows Update, and then wait while Windows checks for additional drivers.' Tymczasem mi update nie znajduje dodatkowych, brakujących sterowników.

5) A jak próbuję instalować manualnie, to pojawia się takie cuś:

,,Ostrzeżenie o aktualizacji sterownika: nie zaleca się instalowania tego sterownika urządzenia, ponieważ system Windows nie może określić, czy jest on zgodny z posiadanym sprzętem. Jeżeli sterowni nie jest zgodny, sprzęt może nie działać poprawnie, a komputer może działać niestabilnie lub całkowicie zaprzestać pracy"

 

I co, zignorować to? a potem w razie niepowodzenia kończyć pisanie pracy mgr odręcznie? :/

 

P.S. To ja polecałem ci to forum, jak ci nikt tu nie pomoże, to się chyba zastrzelę :>

 

Nie chcę Cię mieć na sumieniu! odłoż broń i myśl ;)

Odnośnik do komentarza

Stery te nie mają w opisie Microsoft Certified (WHQL) - innymi słowy, nie są certyfikowane przez Microsoft - więc taki komunikat będzie się pojawiał. Jeśli jesteś pewna, że te stery są dedykowane temu urządzeniu - to jak najbardziej można zatwierdzić. Zawsze, profilaktycznie, możesz utworzyć wcześniej punkt przywracania. Inna sprawa, że są to najprawdopodobniej wyłącznie stery do skanera, biorąc pod uwagę to co pisze drobnym maczkiem.

 

Niezbyt eleganckim rozwiązaniem mógłby być tryb XP Mode (o ile jest na stanie w systemie) lub virtualbox - a na nim postawiony xp. Niestety, nie mam jak sprawdzić czy to by zadziałało... Pomijam bezsensowność takiego rozwiązania, bo praktycznie trzeba byłoby instalować oprogramowanie na xp, a i samo przerzucanie plików mogłoby być na dłuższą metę upierdliwe. Odnośnie pakietu MS Office, myślę że do wydruku wystarczyłyby przeglądarki word viewer, excel viewer (chociaż nie wiem czy jest wersja 2010).

 

Dawno, dawno temu... gdy brakowało sterów do 7, bywało że pasowały te od Visty. Stąd pewno uproszczenie w nazwach katalogów. Tym bym się nie przejmował, ale głowy nie dam za sprawę. :)

Odnośnik do komentarza

@300: zatwierdziłam mimo braku certyfikatu. Efekt: drukarka została ustawiona jako domyślna, ale nadal ,,stan: wymaga rozwiązania problemu" :/

@DragonFire: miesiąc przed wymianą kompa zapłaciłam za uzupełnienie tonera, nie spodziewając się żadnych kłopotów z podłączeniem drukarki (skoro te stery na stronie producenta były...), a teraz mam biegać po kawiarenkach, a z kombajnu xeroxa zrobić stolik nocny? ;P

 

dzięki wam za wszelkie sugestie, nigdy nie miałam do czynienia z VirtalBoxem, nie da się tego jednak zrobić w najprostszy sposób?

post-2758-0-18872100-1313485074_thumb.png

Odnośnik do komentarza

@up

 

Wiedziałem, że mnie dokładnie tymi słowami objedziesz. :cheer:

 

Ten najprostszy sposób, to dyskusja z producentem.

 

Tak patrzę teraz na neta i wszyscy mają problemy ze sterownikami do Win 7 od Xeroxa, czy to nie zastanawiające?

 

Edit:

Podobno drivery z tego Samsunga działają lepiej od Xeroxowych.

Możesz sprawdzić: http://www.samsung.com/pl/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=SCX-4200

 

Edit2:

Jednak nie, zawartość katalogów jest taka sama jak Xeroxowych.

Odnośnik do komentarza

Niestety, czasem tak bywa... A może nic nie trzeba było instalować jak twierdzi propaganda sukcesu tj. http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/Details.aspx?type=Hardware&p=Xerox%20WorkCentre%203119%20All-in-One%20Printer&v=Xerox&uid=3119&l=en-US&pf=0&pi=0&s=xerox%203119&os=64-bit

A tak szerzej na temat tego błędu nie ma nic w podglądzie/dzienniku zdarzeń systemowych?

 

Pomijając powyższe... Tak rzutem na taśmę to można spróbować zainstalować stery w trybie kompatybilności z niższą wersją windows. Ale to nie zawsze się sprawdza. Przykład dla Visty.

http://support.microsoft.com/kb/927524/pl

Poza tym można byłoby spróbować zainstalować stery z innej drukarki o takiej samej funkcjonalnośći, ale nowszej. Tutaj mógłby pomóc Xerox. Można też próbować dopasować jakiś z certyfikowanych, ale nie automatem. Tzn. w menedżerze urządzeń PPM na urządzeniu > Aktualizuj... i postępować zgodnie ze wskazówkami, ale wybrać te opcje gdzie jest możliwość wskazania urządzenia. A na skróty to lepiej byłoby zapytać w MS co proponują, chociaż pewno odeślą do producenta sprzętu.

 

Podaj jeszcze ewentualnie identyfikator id tego urządzenia. W menedżerze urządzeń PPM na nim > Właściwości > zakładka Szczegóły > z listy rozwijalnej wybrać Hardware Ids (nie wiem jak to spolszczono o ile wogóle).

 

BTW

Virtualbox jest prosty jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza

@DragonFire to rzeczywiście dziwne, że żadna z firm - ani Xerox, ani Microsoft -tego nie dopracowała, skoro wielu użytkowników natrafia na ten problem :(

@300: propaganda jest propagandą, niestety...

Przesyłam screen dziennika zdarzeń, są tam te błędy z drukowaniem, ale ja z tego nic nie umiem odczytać ;)

Instalowałam starowniki dla niższej wersji Windows, takie akurat miałam na płytce (dla visty), więc jak mi nie poszły te dla siódemki, to próbowałam.

A w menadżerze urządzen ta drukarka się nie wyświetla, co jest dziwne... więc nie mam ID. Myślałam, że to jest może na tabliczce znamionowej, ale nie, tam tylko nr seryjny.

 

a na stronie Microsoftu oczywiście mówią: 'Call your Computer Manufacturer for support', bo system był w laptopie od razu, a nie zakupiony osobno.

 

co radzicie, Panowie?

post-2758-0-69361100-1313500747_thumb.png

post-2758-0-11513400-1313500766_thumb.png

Odnośnik do komentarza

A w menadżerze urządzen ta drukarka się nie wyświetla, co jest dziwne... więc nie mam ID.

Pewno dlatego, że "włączone do kontaktu lepiej działa" (był włączony przyciska zasilania)? :) Widać coś jak w menu Widok włączysz pokazywanie ukrytych urządzeń?

 

Taki screen z błędami nic nie mówi. Widać jedynie, że chodzi o identyfikator zdarzenia 215 i 808. Żadnych szczegółów. Spróbuj PPM na jakimkolwiek > Właściwości lub jakoś tak...

 

a na stronie Microsoftu oczywiście mówią: 'Call your Computer Manufacturer for support', bo system był w laptopie od razu, a nie zakupiony osobno.

Ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, bo stery powinny się zainstalować ze strony MS. To powinien załatwić kreator dodawania sprzętu. Możesz spróbować... Odinstaluj stery. I wybierz w menedżerze urządzeń Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu (oczywiście drukarka podłączona, i włączony przycisk zasilania).

Odnośnik do komentarza

@300 'Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu'! dzięki! Eureka!!!

A przynajmniej połowiczna. Tj. : wreszcie drukuje dokumenty wysyłane z laptopa z Win7! :) :) :)

Kopiarka jak działała, tak działa, bo to niezależne od kompa.

Natomiast skanera nie wykrywa. Co jest zastanawiające, zważywszy, że teraz w managerze urządzeń Workcentre3119 figuruje jako... ,,urządzenie do obrazowania".

Cokolwiek mi doradzisz ze skanerem, zrobię, bo się z drukarką wreszcie powiodło! :)

 

Ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, bo stery powinny się zainstalować ze strony MS. To powinien załatwić kreator dodawania sprzętu. Możesz spróbować... Odinstaluj stery. I wybierz w menedżerze urządzeń Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu

Odnośnik do komentarza

W menedżerze urządzeń jest jedna pozycja z wykrzyknikiem w trójkąciku. Potrzebowałbym ID tej pozycji. Z listy rozwijalnej tam gdzie 'Opis urządzenia' powinno coś być...

 

Możesz też spróbować na tej pozycji kliknąć PPM > Aktualizuj sterownik... > Nie tym razem > Dalej > opcja ze słowem Zaawansowane > Dalej > opcja z frazą 'Nie wyszukuj...' > Dalej > i zobacz co tam jest na liście.

Analogicznie można zamiast Nie tym razem wybrać Tak, tylko tym razem. Na własną odpowiedzialność możesz odznaczyć opcję 'Pokaz kompatybilne urządzenia' i spróbować coś przeszukać/znaleźć po nazwie dostawcy.

Albo spróbować jeszcze raz skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu (może nawet wcześniej usuwając tą pozycję z MU tj. PPM > Odinstaluj).

Odnośnik do komentarza

Spróbuj wykonać poniższą procedurkę i usunąć ukryte sterowniki USB tej drukarki (PPM > Odinstaluj):

https://www.fixitpc.pl/topic/4404-urzadzenie-serial-oraz-problem-z-modemem-zte-mf631/page__view__findpost__p__32478

 

Wcześniej tego nie zauważyłem, ale Inne urządzenia to raczej lista tych, które mają problemy ze sterownikami. Dlatego to raczej normalne, że Xerox jest gdzie jest (po zainstalowaniu sterów). Poza tym drukarka była włączona jak sprawdzałaś w MU? Działa coś? - bo się pogubiłem. :)

I co z próbą aktualizacji sterowników wg wcześniejszych sugestii?

Odnośnik do komentarza

Sorry, jeżeli byłam nieprecyzyjna. Działa. Owszem. Drukarka i kopiarka, czyli 2 opcje z 3 dostępnych w tym kombajnie. Drukarka - dzięki twoim radom :) Ale ze skanerem nie wiem, co robić.

 

1) próba aktualizacji wg. wcześniejszych zaleceń: Wygląda nieco inaczej, niż opisałeś. Mogę wybrać spośród 2 opcji:

a)wyszukuj automatycznie

B) przeglądaj Mój komputer -->Pozwól mi wybrać z listy --> na liście jest 1 dostępny --> po jego instalacji ,,System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika do tego urządzenia jest aktualne". Aha. Tylko skaner nadal nie działa.

 

2)Po wykonaniu ,,procedurki" w MU widać ,,sterowniki niezgodne z Plug&Play", tyle że żaden z nich nie ma w nazwie słowa ,, Xerox", ,,printer" ani ,,scaner". Dotyczą głównie mojego antywirusa. I nie można uaktywnić opcji ,,Skanuj w poszukiwaniu zmian" po kliknięciu PPM

Odnośnik do komentarza

Przepraszam leciałem wg tego co pamiętałem z XP (ani Visty, ani 7 nie mam).

Ale jeśli masz listę, to w lewej kolumnie powinien być Dostawca - i tam musiałabyś najpierw spróbować znaleźć Xerox... Chyba, że spróbujesz ze wspomnianym wcześniej Samsungiem (może Samsung będzie na liście jako Dostawca). Oczywiście nie aktualizujesz tego na liście Urządzenia do obrazowania? - to powinna być ta z tym "zagubionym żółtkiem".

 

A tak poza konkursem... Co z tym Hardware Ids? ;)

Odnośnik do komentarza

Tyle że w tej chwili na liście w MU nie ma już żadnych ,,innych urządzeń", z ,,żółtkiem" czy bez...

 

'Hardware ID' ? nie wiem, jak to odszukać, bo mam w cholerę opcji do wyboru, np. identyfikator sprzętu, numer GUID, magistrala, i jeszcze ze 20 innych. W każdym razie żadna nie brzmi jak 'hardware ID' albo jak polskie tłumaczenie tego terminu.

 

Poza konkursem ;) : skoro informatycy nadal używają xp, człowiek się od razu zaczyna zastanawiać nad downgrade'owaniem systemu. Jak miałam vistę, to mi to zalecono już w sklepie przy zakupie laptopa, ale siódemka ponoć jest bardziej dopracowana?

Odnośnik do komentarza

Ile masz RAM-u? Jeśli 4 GB lub więcej to się nie zastanawiaj... trza iść z duchem czasu! 32-bitowy system widzi jedynie nieco powyżej 3 GB. Poza tym, ileż można łatać niezałatane? Możesz spróbować sił w 64-bitowym linuksie. Nawet całkiem fajnie Gnome 3 wygląda. Innymi słowy, nie jestem informatykiem, używam pingwina. :) XP to tylko proteza na pewne technologie MS, jak np. silveright, albo nieudolność onetu - transmisje Live TV (mam na myśli głównie mecze LM) wymagają IE.

 

A wracając do tematu... trzeba byłoby spróbować znaleźć tą pozycję, bo inaczej nici z tego. Jest potzebne ID tego właśnie zaginionego urządzenia. Może odłączenie drukarki coś da (uruchomienie i zamknięcie systemu, bez drukarki). Ale raczej nie odpinaj jej przy działającym kompie.

'identyfikator sprzętu' - pasuje jak ulał. IDs (=IDentyfikatory) Hardware (=sprzęt).

Odnośnik do komentarza

o ja durna. nie mogę cały dzień siedzieć przed kompem, bo mi się myślenie wyłącza ;P To jest ID xeroxa widocznego:

USB\VID_0924&PID_4265&REV_0100&MI_00

USB\VID_0924&PID_4265&MI_00

 

Wyłączę komputer i sprawdzę, czy się to zaginione odnajdzie.

 

Ad. drugi wątek: tak, 4 GB. A Linuxa nigdy nie używałam, zawsze windows. Z transmisji onetu nie korzystam - jak mi filmy w streamingu z iplexu jakiegoś idą i teleexpress, to na moje potrzeby wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że się udało :)))

 

Widzisz, to właśnie robi z człowiekiem Microsoft od lat, obiecuje niebo, a, gdy się nabierzesz, w efekcie trafiasz do piekła.

Też miałem Seven kiedyś i wywaliłem po kilku dniach. Jedyne, co mi się w nim podobało, to automatyczne zmienianie tapety co jakiś czas. Kompletnie nic więcej. Uznałem, że to wszystko mam w Viście, co potrzebuję, a poza tym, blue screeny co jakiś czas i nie działająca drukarka Lexmarka. Uśmiejesz się, też sterownik niekompatybilny.

Na Viście mam wszystko stabilne, zero problemów, a to, że ludzie na nią narzekają mam gdzieś, bo wg mnie wszystko w jak najlepszym porządku.

 

A co do Hardware ID, to mnie się nasuwa, że sie tego w ten sposób nie da znaleźć. Vista jest prawie bliźniaczo podobna do Seven i u siebie nie widzę żadnej takiej pozycji, a nawet czegoś podobnego.

Identyfikator sprzętu lepiej podaj, jak to tam masz. ID = identyfikator.

Jest też taki program, jak Everest Home Edition, w którym można zobaczyć szczegóły posiadanych urządzeń.

 

Edit:

Sorry, pisałem posta wtedy, kiedy jeszcze nie było drugiej strony...

 

Edit2:

4 GB, to na 32 bitowym widzi tylko 3,25 GB i tylko tyle jest w stanie używać, reszta dla niego nie istnieje. Jeśli do tego masz zintegrowaną grafikę, to pamięci masz odpowiednio mniej do tego, ile pamięci jest przydzielone karcie graficznej w biosie.

Czyli, jeśli na grafice jest 256 MB, to system widzi tylko 3 GB.

 

A linuxy mogą sprawiać problemy, przynajmniej na początku, bo raczej w nic sobie na nich nie zagrasz i są problemy z kodekami, przez które nie działa np mp3. W dodatku instalacja czegokolwiek manualnie może nas doprowadzić do męki pańskiej. Próbowałem już wiele dystrybucji, a nie jestem mistrzem w tej dziedzinie i nigdy bym sie na linuxa nie przeniósł.

Już nie mówiąc o sterownikach, których po prostu nie ma do wielu urządzeń.

Jak chcesz wiedzieć z czym się to je, to zainstaluj VirtualBoxa, ściągnij jakiegoś linuxa, podepnij pod VB i się nim pobaw. Wcale to nie jest takie proste - używanie systemu, a nie emulatora.

Odnośnik do komentarza

@ 300: wyłączyłam, odpięłam, przypięłam, uruchomiłam kompa i drukarkę - nadal nie dla się odnaleźć zagionionego ,,wcielenia" xeroxa/skanera.

Czy Ty może mieszkasz w Krakowie?

 

@DragonFire: owszem, częściowo się udało, tj. ta ważniejsza dla mnie funkcja kombajnu -drukowanie - działa :) Jeszcze raz dzięki za wysłanie nie na to forum. A na Linuxa się nie przerzucę, już mnie kiedyś namawiał pewien informatyk, pracujący tylko na tym systemie, ale jestem zachowawcza ;)

 

 

[w razie odpowiedzi odpiszę jutro rano, dzięki wam i pozdrawiam!]

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia co z tym można by zrobić. Może wykonaj tą procedurkę z ukrytymi sterami USB i pokaż co masz w worku. Tak jak w poście #7, widać coś w drukarkach i faksach?

 

Tak offtop

Uchowaj Boże!, żebyś wyrzucała to za co zapłaciłaś. W moim przypadku XP swoje kosztował, a nie uśmiechało mi się płacić drugie tyle albo i więcej. Dopóki ma wsparcie ze strony MS (oficjalnie do 2014) - musi starczyć. Ale raczej na pewno już na windę nie wrócę.

A do Krakowa mam znacznie dalej niż rzut beretem z wiatrem... PKP radzi sobie w 2 do 3 godz. :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...