Skocz do zawartości

Dysk C zawiesza się przy uruchamianiu


Kath

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

I mam kolejny problem - tym razem nie da się uruchomić dysku C.

Włączam mój komputer, klikam na ikonkę dysku C, ten się włącza, automatycznie przechodzi na styl kafelkowy, bum - zawiesza się. Trzeba włączyć menadżer zadań i zamknąć go.

Dziwne jest to, że inne dyski normalnie się uruchamiają. Czyżby sama sobie zablokowałam dostęp do dysku? Skan AVG nie wykrył żadnych wirusów. Sama zastanawiam się, czy jest to

dobry dział. Jeśli nie - proszę o przeniesienie go do innego działu. Dodaję logi z OTL, jeśli będą potrzebne inne, to proszę napisać. A, i czy jest możliwe, że w komputerze siedzi

infekcja z pendrive? Przedwczoraj przenosiłam pliki z laptopa na ten komputer, jednak na laptopie wszystko śmiga.

 

PS Nie instalowałam żadnego programu, który emuluje napędy.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

MatiK

 

Powiedz też czy używałaś jakiegoś programu "szczepiącego" dyski twarde np właśnie USBFix?

 

W raporcie OTL po charakterze atrybutów można wnioskować pochodzenie:

 

O32 - AutoRun File - [2010-04-14 07:05:20 | 000,000,000 | RHSD | M] - C:\autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2011-04-13 15:14:15 | 000,000,000 | ---D | M] - D:\autorun -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2010-04-14 07:05:20 | 000,000,000 | RHSD | M] - D:\autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2008-09-25 16:39:21 | 000,000,000 | ---D | M] - H:\AutoREGs -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2010-04-14 07:05:20 | 000,000,000 | RHSD | M] - H:\autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2011-06-16 19:56:31 | 000,000,000 | ---D | M] - I:\Autorun -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2002-11-12 11:06:22 | 000,000,096 | ---- | M] () - I:\autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2010-04-14 07:05:20 | 000,000,000 | RHSD | M] - J:\autorun.inf -- [ NTFS ]

 

 

Kath

 

Dziwne jest to, że inne dyski normalnie się uruchamiają. Czyżby sama sobie zablokowałam dostęp do dysku? Skan AVG nie wykrył żadnych wirusów. Sama zastanawiam się, czy jest to

dobry dział.

 

Na początek zapytam co się stało z tym wątkiem: KLIK. Na temat objawienia na dysku C:

 

1. Usuń wszystkie szczepieniowe autorun.inf z wszystkich dysków. Jest to mniej fortunna metoda zabezpieczenia, również ze skutkiem ubocznym w wariacjach skanerów. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RD /S /Q \\?\C:\autorun.inf
D:
RD /S /Q \\?\D:\autorun.inf
H:
RD /S /Q \\?\H:\autorun.inf
J:
RD /S /Q \\?\J:\autorun.inf
PAUSE

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako DEL.BAT > Uruchom ten plik

 

2. Czy przypadkiem konfiguracja rezydenta AVG nie jest zbyt "przeinwestowana"? Podobny objaw jak u Ciebie występował na forum przy Avaście ze zbyt mocnymi ustawieniami Osłony plików (KLIK)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pliczek uruchomiłam, pojawiło się DOS'owe okienko, nacisnęłam enter - i się wyłączyło. A co do AVG - tutaj są ustawienia ochrony. A, i jest trochę lepiej - teraz da się wejść na dysk C, tylko gdy wchodzę do jakiegoś folderu, okno zamyka się+znika pasek startu. Gdy próbowałam zmienić wyświetlanie na kafelki - to samo. Menadżer zadań -> zakończ proces. Za drugą próbą tylko udało mnie się zaznaczyć folder... I pytanko - czy masz może jakieś przypuszczenia, czy to wirus, czy to coś innego? Ach, i temat. Można go zamknąć, bo... nagle się naprawiło. Dziwne. I jeszcze jedno pytanko - dlaczego, gdy włączam jakąś grę, powiedzmy że Portal, to gra działa przez 10 minut, później wyłącza się i resetuje rozdzielczość? Wtedy muszę wejść w panel sterowania, ekran i ustawić największą rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Ach, i temat. Można go zamknąć, bo... nagle się naprawiło. Dziwne.

 

Ja zaś podejrzewam, że to co się teraz dzieje to nowa postać problemu.

 

1. Proszę sprawdź jednak teorię kodeków, odinstalowując wszystkie z systemu. Gdy to nie przyniesie skutków:

 

2. Sprawdź rozszerzenia powłoki. W programie ShellExView posortuj wszystkie różowe we wspólnym bloku, zbiorowo z wciśniętym CTRL zaznacz i z menu kontekstowego wyłącz. Restart systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przeinstalowałam kodeki, dalej się zawiesza. Tak samo z programem ShellExView. Wszystkie różowe wyłączyłam, zrestartowałam system - za pierwszym razem mogłam wejść na dysk C, i ustawić widok na kafelki. Jednak co mi z widoku, jak po chwili wyłączył się? Druga próba. Włączyłam dysk... a ten znów się sam wyłączył. Bez żadnego komunikatu, znikł pasek start - bum. Czy jest jeszcze nadzieja, że C będzie działać nie formatując komputera?

Odnośnik do komentarza

1. Nic z Dzienników dla mnie nie wynika pod kątem wieszania przy otwieraniu dysku. Ja bym sprawdziła czy AVG tu nie bruździ, po prostu całkowicie wyłączając rezydenta na czas testu.

 

2. Są w Dzienniku w sekcji Aplikacje rozmnożone błędy tego typu:

 

Event ID 1517 Userenv

 

Windows saved user KASIA\Asia registry while an application or service was still using the registry during log off. The memory used by the user's registry has not been freed. The registry will be unloaded when it is no longer in use.

 

Ten błąd można próbować korygować za pomocą aplikacji User Hive Profile CleanUp Service. Ale: niezwalnianie rejestru podczas wylogowania zwykle jest związane ze zbytnią zaborczością antywirusów i ta aplikacja wcale nie musi tego rozwiązać. Nawet coś takiego było na forum, że User Hive Profile CleanUp Service nic nie poradziło na Kasperskiego (logowanego przez narzędzie jako aplikacja przyczynowa).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wyłączyłam na kilka minut AVG - nie działa, ale otworzyłam około 6 folderów. Wyłączyłam ochronę rezydentną - po wejściu na dysk sam się wyłączył. Pobawiłam się opcjami w ustawieniach ochrony rezydentnej, ale nic nie działa. Warto odinstalować AVG, po czym zainstalować np. Avasta?

 

!edit

 

Podczas grania w League of Legends pojawiają mnie się paski. Monitor gaśnie na minutkę, widać sam kursor -> włącza się. Tak jest co 5 minut. Za 4 razem komputer zawiesza się, po czym trzeba go zresetować. Gdy uruchomiłam tryb w okienku, było ok, paski nadal się pojawiały, ale kij z tym. Po 15 minutach rozgrywki komputer zaczął robić "pii pii pii", i tak co kilka minut. Znaki od BIOS'u, że procesor jest przegrzany/coś innego?

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie procesor, a karta grafiki. Pobierz HWiNFO32 (możesz w wersji portable... wypakuj, uruchom). Kliknij ikonkę Sensors, pokaż screen. Najlepiej tuż po tym jak zacznie monitor gasnąć, innymi słowy gdy jak najdłużej na nim popracujesz.

Kiedy komp był ostatnio czyszczony?

Podaj też info o zasilaczu (producent, model - ewentualnie fotke jego tabliczki znamionowej).

Odnośnik do komentarza

Temperatury wyglądają OK. Pytanie po jakim czasie od uruchomienia systemu były robione?

 

Chodzi o konfig taki jaki widać w Twojej stopce? Jeśli tak, płyta główna ma zintegrowaną kartę grafiki więc można byłoby przełączyć się na nią, posprzątać po sterach ATI i zainstalować Nvidii. Chociaż coś mi mówi, że to właśnie na zintegrowanej działasz.

Do sprawdzenia jest także, profilaktycznie, pamięć RAM. Memtest... kilka godzin lub do pierwszego błędu. Parted Magic go zawiera... znajdziesz go przy bootowaniu, w Extras Menu.

http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

 

Nie wiem o co chodzi z AVG, ale w razie problemów z deinstalacją... AVG Remover = http://www.avg.com/pl-pl/pobierz-narzedzia

Jeśli chodzi o innego antywira w zamian... nie mam zdania, nie używam. Chociaz u znajomych ostatnio instalowałem Panda Cloud, i na razie nie słychać narzekań.

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba. Zasilacz jest z tzw. "czarnej listy", więc niezależnie od tego co tam będzie jest to tylko pobożnym życzeniem jego producenta. Sprawdź profilaktycznie jak wyglądają kondensatory na płycie głównej. Czy nie są napuchnięte bądź wylane. Jak nie powinny wyglądać znajdziesz w temacie poniżej.

https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

 

Podaj info na jakiej karcie graficznej to się dzieje i o jaki model płyty głównej chodzi.

Odnośnik do komentarza

Spodziewasz się, że ktoś ze szklanej kuli Ci wywróży?

W pewnym momencie zasugerowałaś problem sprzętowy. Pewne informacje tylko Ty znasz. Nie wiadomo na bank o jaki sprzęt chodzi, co w tym temacie dotychczas zrobiłaś... począwszy od memtestu, ewentualnego przepięcia grafy..., sprawdzenia kondensatorów, w grę mogłaby wchodzić także podmiana zasilacza na inny do testów, a skończywszy na chociażby na kwestii AVG.

 

Użyj przycisku ! Raportuj i poproś o wydzielenie części tematu do działu Hardware (część, która zostanie będzie czytelniejsza dla innych)... Ale w kwestii problemów sprzętowych, przy takim podejściu, to raczej skieruj się do serwisu. Zobaczą, ocenią. Nie będą Cię angażować.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie spodziewam się, że ktoś mi wywróży, co mam zrobić. Kondensatory nie są zepsute, sprawdzałam. Z AVG problemów nie ma, normalnie da się odinstalować Revo Uninstaller. Kiedyś komputer miał bluescreeny spowodowane przez zasilacz, ale po wymianie wszystko ustąpiło. Komputera do serwisu oddawać nie chcę, bo znając życie, odeślą go z dopiskiem "dysk C normalnie się uruchamia". Jeśli była by to wina zasilacza, to żaden dysk by nie działał, prawda? No cóż, dzisiaj wyciągnę zapasowy zasilacz. Zobaczę, czy coś to da...

Odnośnik do komentarza
Jeśli była by to wina zasilacza, to żaden dysk by nie działał, prawda?

 

Niezupełnie. Między innymi chodzi o stabilność podawanych napięć w granicach określanych normą. Jeśli podawane napięcia będą zbyt małe lub zbyt duże może to powodować problemy ze sprzętem do uszkodzeń włącznie. To, że zasilacz padnie to już jest końcowa faza. I będzie dobrze, jeśli wtedy nie zabierze ze sobą reszty konfigu. Poza tym, w markowych konstrukcjach żywotne elementy są wykonane z solidnych elementów co przekłada się także na cenę. W tych tanich najczęściej są zastępowane tańszymi... bywa, że i kawałkiem drutu (tam gdzie można). Przy zasilaczach z tak zwanej "czarnej listy" pierwsze co należałoby zrobić to podmienić go na markowy, do testów - można pożyczyć od znajomych, byle nie kolejny z "czarnej listy". A potem diagnozujesz dalej metodą kolejnych eliminacji - możesz to nazwać metodą prób i błędów. Ale, podkreślam, warunkiem raczej koniecznym jest wiarygodny zasilacz. Tyle możesz zrobić sama. Oczywiście wcześniej dobrze byłoby powyciągać wszystkie elementy, przeczyścić sloty i gniazda (np. sprężonym powietrzem)... wkładając powtórnie, porządnie docisnąć.

 

W Twoim przypadku masz możliwość przepięcia grafiki tj, wykorzystania zintegrowanej. Ale tylko najprawdopodobniej, bo tego nie potwierdziłaś. To też mogłoby dać Ci odpowiedź czy grafa zewnętrzna siada. Zakładam, że kable i wtyczki już dociskałaś (łącznie z tymi od monitora). Nie wiem czy Twoja grafa ma więcej niż jedno wyjście wideo i czy możesz je przełączyć... i czy wogóle tego próbowałaś.

 

Memtest, już wspomniałem...

Dysk... Proszę bardzo. Skan (to może trochę potrwać; uwaga na opcje!) + S.M.A.R.T. z MHDD (najlepiej fotki do oceny) = https://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/ - na forum znajdziesz przykłady, że jeden niestabilny sektor powodował problemy z systemem.

Odnośnik do komentarza

@picasso

Czy jest jeszcze jakaś nadzieja, że obędzie się bez formatowania? System jak na razie sypie się, teraz powrócił "stary" problem - w menu podręcznym -> wyślij do nie ma dysków. Są tylko te z Daemon Tools'a, który jest dawno odinstalowany. Po reinstalacji na krótki czas problem zniknął, ale jak widać, nie ma ochoty odejść.

 

 

PS w nocy zrobię skan memtestem. zobaczymy, co pokaże.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Prawie 4 miesiące upłynęły, brak danych sprzętowych. Temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...