Skocz do zawartości

RAID0 - Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Opisze problem w skrócie.

 

Mam RAID0 stworzony z dwóch dysków 500 GB.

System to Windows 7 x64 Bit składa się z 2 partycji C i D.

Do backupu używam Acronis True Image ver. 14

Skasowałem przez przypadek dane z dysku i w tym celu odtworzyłem całą partycję C.

Po odtworzeniu system mi nie bootuje. Płytą instalacyjna windows 7 odtworzyłem obszar rozruchu niestety bez rezultatu.

Jak naprawić system aby znów się uruchamiał.

Dodam ze przez system LIVECD Windows xp dane z partycji D są dostępne. Partycja C jest widoczna ale nie można jej przeglądać (brak dostępu)

 

Proszę o pomoc ! :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodam ze przez system LIVECD Windows xp dane z partycji D są dostępne. Partycja C jest widoczna ale nie można jej przeglądać (brak dostępu)

No nie wiem czy da się tu cokolwiek zwojować.Szanse zależą od tego co masz do dyspozycji

 

Czy masz kopie zapasową całego dysku? Lub obu partycji z tego samego czasu? Czy masz moze kopię mbr sprzed wykonywania operacji?

 

Jeśli masz kopię całego układu to przywróć ją.Jeśli nie masz nic przydatnego w Acronisie co by pomogło rozwiązać problem to możesz spróbować podziałać Mbrfix http://www.sysint.no/nedlasting/mbrfix.htm

Odnośnik do komentarza

MBRFIX testowałem - brak rezultatu (może źle używam tego narzędzia)

Jeśli chodzi i raid to jest zintegrowany z płyta.

Kopii mbr nie posiadam.

Dziwna sprawa...mam kopie partycji c , codzienne niestety Acronis (Wersja Live CD) podczas próby ich otworzenia pisze ze złe hasło podaje (dałem hasło na backup). Niezrozumiałe jest dla mnie ta sytuacja. Hasło z klawiatury idzie poprawne. Kurde szukam rozwiązania. Nie rozumie do końca mechanizmów ale w biosie wszystko wskazuje ze jest OK. Pytanie: Jakby raid byłby uszkodzony to czy mógłbym mieć dostęp do partycji D (partycja macierzy)? WG. mnie raczej nie. To jest dziwne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli MBR nawailł to dlaczego nie mam dostępu do danych z partycji C ? Dane do partycji D są dostępne.

 

W MBR są przechowywane dane o strukturach partycji - rodzaj partycji,rozmiar,poczatek - koniec sektora - jesli z jakiegoś powodu zostaną naruszone informacje o partycji C to zostanie uszkodzona partycja C i może się to objawić np. własnie że widzisz partycję ale nie możesz przegladać zasobów.Podejrzewam że mbrfix czy inne dobre narzedzie bedzie twoją partycję C widziało jako RAW lub Unknow...ale to ty już ty lepiej powinienes wiedzieć bo diagnozujesz system

 

Przestudiuj dokumentację narzędzia i ....powodzenia - bo będziesz go naprawdę potrzebował

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że przy Raid 0 awaria MBR powoduje nie dostępność całego wolumenu raid z partycjami.

Moze być i tak, ale mozliwość braku dostępu do tylko jednej też jest możliwe - to zależy od rodzaju uszkodenia

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...