Skocz do zawartości

Wolne wczytywanie stron


krig28

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Doświadczona osoba spojrzała i mówi: "nie OK" właśnie to że uruchomiłeś to narzędzie w jakimś bliżej nieznanym celu, narzędzie nie służy do robienia "loga". To teraz skok w zasady działu (KLIK) i opisujesz po co do licha uruchamiasz to narzędzie, jaki jest problem (i czy w ogóle jest jakiś problem) oraz dostarczasz obowiązkowe logi z OTL + GMER (o ile chcesz mieć porządną analitykę), przy czym już raport ComboFix musi być pozostawiony, by było jasne co (nie)było robione.

Odnośnik do komentarza

Skana z Combofixa zrobiłem w akcie desperacji. Mam problem z internetem czyli strony wolno sie wgrywaja, mam wrażenie że coś je blokuje. Admin sieci twierdzi że z jego strony jest wszystko ok i problem musi leżeć po stronie kompa wiec dlatego zrobiłem skana ponieważ podejrzewałem że w systemie są jakieś wirusy. W załączeniu przesyłam dodatkowe logi.

OTL.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza

Zastrzeżenia do podanych nowych logów: GMER robiony w złym środowisku (nie ściągnąłeś emulatora napędów wirtualnych i OTL widzi SPTD też jako czynny - wprawdzie widzę na dysku narzędzie SPTDinst, ale albo nie użyty wcale, albo nie dokończyłeś procesu np. brak restartu) + nie podałeś pełnego OTL - gdzie jest Extras, by móc ocenić zestaw zainstalowanych aplikacji i ostatnie błędy z Dziennika zdarzeń? Opcja "Rejestr - skan dodatkowy" ma być ustawiona na "Użyj filtrowania".

 

 

1. Czy to jest jakiś modyfikowany Windows lub manipulowałeś z Windows Update? Na liście usług jest uszczerbek usługi Windows Update:

 

SRV - File not found [unknown | Stopped] --  -- (wuauserv)

Start > Uruchom > regedit i w podanych niżej kluczach:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv

 

Sprawdź czy wartość ImagePath jest równa %systemroot%\system32\svchost.exe -k netsvcs

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv\Parameters

 

Sprawdź czy wartość ServiceDll jest równa E:\WINDOWS\system32\wuauserv.dll

 

Jeśli któryś z wpisów jest ustawiony inaczej, skoryguj. Jeśli wszystkie wyglądają jak wyliczam, potwierdź czy plik E:\WINDOWS\system32\wuauserv.dll jest na dysku.

 

2. W ComboFix jest wiele plików oznaczonych jako niesygnowane. Niekoniecznie to oznacza modyfikację plików, może to być także wynik niedziałania Usług kryptograficznych (być może to stanowi parę do problemu z punktu 1...). Reset uwzględniający m.in. ustawienia kryptograficzne wykonasz za pomocą ogólnego narzędzia Fixit resetującego Windows Update: KB971058.

 

3. Odinstaluj ComboFix w prawidłowy sposób. Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"e:\documents and settings\Marcin\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

 

Mam problem z internetem czyli strony wolno sie wgrywaja, mam wrażenie że coś je blokuje.

 

Nie widzę tu żadnych znaków infekcji (od bardziej szczegółowych potwierdzeń są skanery antywirusowe a nie ComboFix). W związku z tym temat zmienia dział, do Sieci idzie.

- Dostarcz raport z Net-Log (widzę zresztą, że narzędzie już pobrałeś)

- Sprecyzuj czy efekt wolnego ładowania stron zachodzi na każdej przeglądarce a nie tylko Google Chrome. Sprawdź na wbudowanym IE6 (nawiasem: obowiązkiem powinna być aktualizacja do Internet Explorer 8, mimo używania alternatyw) i wersjach portable Opera / Firefox.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...