Skocz do zawartości

BSOD, niestartujący Windows


pkolasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Nie przypuszczałem, że tak szybko tu wrócę.

 

Niestety, znowu mam problem z Windows 7 na laptopie. Wczoraj wrócił mi problem z siecią, który rozwiązywaliśmy z DawidemS28 w dziale Sieci. Teraz z routerem jestem połączony poprzez bezprzewodowe łącze (ale jak podłączyłem po kablu, to na łączu kablowym system internet widział) i system zgłasza Brak dostępu do Internetu. Zdenerwowałem się, bo po kablu internet wszędzie jest i postanowiłem wykonać reinstalację systemu. Zacząłem więc kopiować swoje dane na dysk zewnętrzny podpięty na USB i gdy już skończyłem, nagle wyskoczył mi BSOD SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Według instrukcji z przyklejonego dołączam wynik pracy narzędzia BlueScreenView, analizujący trzy BSOD-y jakie mi wyskoczyły (ten przy kopiowaniu to pierwszy z nich). Niestety, po tym ekranie gdy włączyłem laptopa ponownie, Wndows nie chce mi wystartować. To znaczy, ładuje się normalnie, ale gdy poczekam chwilę, po prostu w pewnym momencie wyskakuje BSOD, też o tej samej nazwie i generalnie tym samym pliku powodującym. Obojętnie czy zdecyduję się na zalogowanie, czy poczekam chwilę na ekranie powitalnym, efekt jest ten sam. Windows daje się uruchomić jedynie w Trybie awaryjnym. Przygotowałem więc logi z płytki OTLPE (nie wiedziałem jak miarodajne są wyniki z Trybu awaryjnego), które też dołączam.

 

Zdecydowałem się na reinstalację Windows, bo prawdę mówiąc, dość mam reanimowania tego trupa, który i tak po chwili czymś sypnie. Miałem nie zakładać nowego tematu, ale chciałbym wiedzieć czego unikać w nowej instalacji, czym powyższy błąd mógłby być spowodowany. Z tego co sam widzę, sterowniki powodujące błąd to sterowniki G Daty, COMODO (ale z oprogramowaniem zabezpieczającym nigdy nie było problemu) i jeszcze jeden, składnik chyba Windows.

 

Czy mógłbym prosić o ocenę i sugestie, czego dokładnie to wina?

 

Wynik pracy BlueScreenView wrzuciłem na hosting: KLIK

 

P.S. Na niebieskim ekranie zaniepokoiła mnie ta część w sekcji w której Windows zajmuje się tworzeniem dumpa pamięci - spisałem to z niebieskiego ekranu:

Collecting data for crash dump ...
Initializing dsk for crash dump ...
Dump file size is too small - requires at least 377170723 bytes
Future kernel memory dumps may require larger size.
Switching to minidump ...
Physical memory dump complete.
Contact your system admin or technical support group for further assistance.

Czy to znaczy że za mało miejsca na dysku? Powinno być około 30 GB.

OTL.txt

Extras.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do pełnej oceny potrzebne są pełne pliki zrzutów pamieci - operując na debuggerze można wykrzesać znacznie wiecej informacji niż w BlueScreenView

 

Co do błędu przy zrzucie pamieci:

 

Za mały dolny pułap pliku wymiany i system nie morze utworzyć pliku MEMORY.DMP (zrzut pamięci jądra) - plik taki zawiera więcej informacji niz pliki dmp w Minidump

 

3.00 Gb Total Physical Memory | 3.00 Gb Available Physical Memory | 89.00% Memory free

3.00 Gb Paging File | 3.00 Gb Available in Paging File | 98.00% Paging File free

Paging file location(s): C:\pagefile.sys 288 2048 [binary data]

 

Z loga wynika że masz dynamiczny plik wymiany od 288-2048

 

a warn mówi

 

Dump file size is too small - requires at least 377170723 bytes

Czyli jak sobie poprzestawiamy przecinki to wyjdzie że żada minimalnego pliku wymiany ok 380M

 

To już z lekkim zapasem - ustaw dolny pułap pliku wymiany na 400M + restart

Odnośnik do komentarza

Do pełnej oceny potrzebne są pełne pliki zrzutów pamieci - operując na debuggerze można wykrzesać znacznie wiecej informacji niż w BlueScreenView

 

Zapakowałem wszystko co jest w C:\Windows\minidump i wrzuciłem tutaj: KLIK

 

Co do błędu przy zrzucie pamieci:

 

Za mały dolny pułap pliku wymiany i system nie morze utworzyć pliku MEMORY.DMP (zrzut pamięci jądra) - plik taki zawiera więcej informacji niz pliki dmp w Minidump

 

...

 

To już z lekkim zapasem - ustaw dolny pułap pliku wymiany na 400M + restart

Przestawiłem w Trybie awaryjnym, Windows po uruchomieniu w normalnym oczywiście wywinął orła, po czym utworzył dump - zapakowany i wrzucony: KLIK

 

 

Wstępnie można powiedzieć o aplikacjach wywołujących błędy, a są dwie, pierwsza to Comodo druga zaś coś od GData.

To akurat zauważyłem, sterownik od COMODO to sterownik piaskownicy, a od G Daty sterownik wywołania platformy filtrowania systemu Windows (G Data WFP Callout Driver) - cokolwiek to jest. Tylko mnie dziwi że to walnęło teraz, bo nigdy nie było problemów, a oba programy działają razem od roku chyba.

 

Chociaż ja i tak się biorę za reinstalkę, bo aż mi szkoda tego trupa reanimować - ciągle padająca sieć mnie denerwuje. Wolę postawić od nowa. Tylko chciałbym wiedzieć czy to jakiś mój błąd, czy się coś w Windows zepsuło...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...