Skocz do zawartości

Brak folderu Installer w C:\Windows


BUSHIDO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moim problemem jest brak owego folderu, przez to nie mogę uruchomić większości aplikacji na komputerze, np. programy od adobe, i wszelkiego rodzaju pliki które podczas instalacji "odinstalowywują starszą wersję -> zmieniając na nowszą".

Hę, dodam też, że szukałem tego folderu i nic nie mogę wyszukać, nawet korzystając z windowsowej wyszukiwarki (mam zaznaczoną opcję pokazywania ukrytych folderów), a tworząc folder o nazwie "installer" dudni mi, że owy już istnieje(?).

Czy można to jakoś naprawić nie reinstalując całego windowsa (niestety to nie wchodzi w rachubę, powody techniczne), a jak tak, to jak? Bardzo proszę o odpowiedź, pilne jak na wczoraj!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
nie mogę uruchomić większości aplikacji na komputerze, np. programy od adobe, i wszelkiego rodzaju pliki które podczas instalacji "odinstalowywują starszą wersję -> zmieniając na nowszą".

 

Proszę dokładnie opisać co to znaczy "nie mogę uruchomić", jakie błędy widzisz.

 

 

Hę, dodam też, że szukałem tego folderu i nic nie mogę wyszukać, nawet korzystając z windowsowej wyszukiwarki (mam zaznaczoną opcję pokazywania ukrytych folderów), a tworząc folder o nazwie "installer" dudni mi, że owy już istnieje(?).

 

Opisany tu objaw wskazuje, że folder jest na dysku tylko go nie widzisz. Opcje Widoku są dwie, a z tego co tu wyczytuję Tobie się wydaje, że masz prawidłową ustawioną i się nabierasz, że folderu nie ma. By widzieć folder "Installer" należy w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > zdjąć zaznaczenie z Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

Nawiasem mówiąc: gdyby folderu nie było, to czy Ty naprawdę sądzisz, że utworzenie pustego folderu o tej nazwie coś by pomogło? Nie, bo nadal brak składników owego folderu, niezbędnych do operacji (de)instalacyjnych danego oprogramowania.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A więc tak, folder istnieje co nie zmienia faktów, że jego istnienie g**** daje, folder w pełnej okazałości ma 541 mb, czytałem na innych bądź nawet na tym forum, że powinien on zajmować kilka/kilkanaście GB, no cóż.

 

"dyby folderu nie było, to czy Ty naprawdę sądzisz, że utworzenie pustego folderu o tej nazwie coś by pomogło?"

Sądzę, że to nic by nie pomogło -> to była jedynie moja metoda sprawdzenia czy rzeczywiście istnieje, bo nie można mieć dwóch takich samych folderów/plików w jednej lokalizacji.

 

Błędem jest Microsoft Visual C++ 2005, nie mogę go zupdate'ować!

visualc.jpg

 

Metodą "wiersz polecenia" i próbowaniem całkowitej deinstalacji też nic nie wskóram gdyż nie jest to możliwe (oczywiście potem bym to znowu zainstalował)!

 

BTW: Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi o.O

Odnośnik do komentarza
A więc tak, folder istnieje (...) folder w pełnej okazałości ma 541 mb, czytałem na innych bądź nawet na tym forum, że powinien on zajmować kilka/kilkanaście GB, no cóż.

 

Zasobności folderu nie porównuj. Ja mam na całkowicie sprawnej wirtualnej maszynie jeszcze mniejszy folder niż Ty. Zasobność zależy od ilości aplikacji i ich rodzaju.

 

 

Błędem jest Microsoft Visual C++ 2005, nie mogę go zupdate'ować!

 

Użyj Windows Installer CleanUp, by usunąć dane instalacyjne bibliotek Visual (innych wpisów pokazanych w programie nie ruszaj), a następnie je nadpisz z nowego instalatora Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A więc tak, folder istnieje co nie zmienia faktów, że jego istnienie g**** daje, folder w pełnej okazałości ma 541 mb, czytałem na innych bądź nawet na tym forum, że powinien on zajmować kilka/kilkanaście GB, no cóż.

Folderu Installer nie ma gdy system jest swieżo zainstalowany! Pojawia się dopiero wtedy gdy zostaną zainstalowane programy bazujące na MSI i potem się dopiero rozrasta -nie ma limitów jak wielki on ma być - im więcej programów MSI tym większy.Czy ty nie pomyliłeś informacje o tym folderze z folderem WinSxS?

 

Błędem jest Microsoft Visual C++ 2005, nie mogę go zupdate'ować!

Obejrzyj te linki:

http://www.nbtnet.newboundary.com/support/docs/ppm/ppm/patch_deployment_office/ppm0283.htm

http://support.microsoft.com/kb/944298

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...