Skocz do zawartości

Po usunięciu Bluesoleil nie działa bluetooth


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ale jak to niby sprawdzić?

Start>>services.msc i tam powinna być Usługa obsługi Bluetooth 9Automatyczny,uruchomiona

 

a po tym bluetooth nie działa

system widzi podłączony adapter i jest ikona w tray'u ale nie mogę wejść w Urządzenia bluetooth ani w Ustawienia

 

Nie bardzo rozumiem na czym polega problem - teorytycznie Windows 7 jest w stanie obsłużyć każdy bluetooth ale na domyslnych sterownikach jest bardzo ograniczona możliwość obsługi (trzeba doinstalować np. oprogramowanie telefonu aby mieć znowu pełne możliwości).Po odinstalowaniu Bluesolei wszystkie aparaty znikają i trzeba je na nowo sparowywać.

 

Więc pokaż gdzie ty widzisz problem bo nie bardzo rozumiem..

Odnośnik do komentarza

Usługa obsługi bluetooth - Automatyczne Uruchomiona

 

Właśnie ja też tak myślałem

I zainstalowałem bluesoleila do sieci z laptopami i obsługi słuchawki bezprzewodowej do Skype'a

no ale żaden telefon już się nie sparował i Nokia PC Suite też nic nie potrafiła zdziałać stąd odinstalowałem oprogramowanie

no i po tym nie mogę nic zrobić z bluetoothem

Odnośnik do komentarza

Prawoklik na ikonę bluetooth w zasobniku>>Pokaż ustawienia

 

post-510-0-55672000-1311268009_thumb.png

 

Jesli jest tak jak trzeba to wejdź w Menadżer urządzeń i sprawdź czy są jakieś nieznane urządzenia i sprawdź ID urządzenia - Jeśli tak to jest błąd do bluetooth to wtedy użyj tego narzędzia http://bluetoothinstaller.com/ błędy "bluetooth peripheral device" ignoruj.

 

Jakiego rodzaju błędy otrzymujesz gdy próbujesz parować urządzenia?

Odnośnik do komentarza

eee nie bo w innym kompie działa :)

No to moze jakieś pliki systemowe są uszkodzone.

 

Uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "uruchom jako administrator" i wklep

 

sfc /scannow

 

Po zakończonej operacji przefiltruj log http://support.microsoft.com/kb/928228 i pokaż go

 

Sprawdź jeszcze ten artykuły MS http://support.microsoft.com/kb/811805

 

http://support.microsoft.com/kb/960531

 

Sprawdź czy masz zainstalowane pwyższe łaty http://www.microsoft.com/technet/security/Bulletin/MS11-053.mspx

jeśli nie to zainstaluj je.

 

Czy masz jeszcze jakieś urządzenia podłączone pod USB?

Odnośnik do komentarza

Jesli dalej nie będzie żadnych rezulatatów to sprawdź ponownie w services.msc czy Usługa obsługi Bluetooth wciąż będzie obecna bo artykuł KB811805 nakazuje usunięcie tej usługi i sugeruje że się sama odbuduje po restarcie i włożeniu bluettoth ale ja wcale nie jestem o tym do końca przekonany -niestety jakość artykułów MS jest coraz gorsza ostatnimi czasy i trzeba z coraz większą rezerwą podchodzić do tego co piszą :(

 

W razie czego zrekonstruję ci tę usługę - dostarcz też wtedy log OTL tylko przy opcjach programu zaznacz by listował wszystkie usługi i sterowniki

 

Możesz także wypróbować ten MS Fix It http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Troubleshoot-problems-with-Bluetooth-enabled-devices

 

EDIT

 

Log z sfc zasadniczo w porządku - jest tylko kilka błędów dot. plików kompozycji które nie mają nic wspólnego z bluetooth i modyfikacje mogły powstać przy doinstalowaniu kompozycji - do zignorowania.

 

EDIT2

 

Mało prawdopodobne ale sprawdź czy USB nie jest przeciążone tj usuń trackball i kamerkę.

Odnośnik do komentarza

Mam tu też temat że MSE mi sypie błędy

To chyba nie będzie od tego?

Chyba nie ale mimo wszystko wklej logi OTL tylko jak pisałem poprzednio w opcji OTL zaznacz by listował wszystkie usługi i sterowniki a nie tylko 3p programy,spakuj też zawartość folderu C:\Windows\System32\winevt\Logs i shostuj gdiześ i tak jak pisałem wyżej pod EDIT2 sprawdź czy USB nie jest przypadkiem przeciązone - wiem że mało prawdopodobne no ale...

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem te logi - nie znalazłem nic co na pewniaka by się kwalifikowało jako przyczynę twoich problemów ale parę uwag dotyczący konfiguracji komputera jest:

 

Usługi:

 

SRV - [2010-11-20 05:21:08 | 000,125,952 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\sdrsvc.dll -- (SDRSVC)

SRV - [2009-07-14 03:16:13 | 000,021,504 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\seclogon.dll -- (seclogon)

SRV - [2009-07-14 03:16:17 | 000,288,768 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\w32time.dll -- (W32Time)

SRV - [2009-07-14 03:16:16 | 000,077,312 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\trkwks.dll -- (TrkWks)

SRV - [2009-07-14 03:15:36 | 000,018,432 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\lmhsvc.dll -- (lmhosts)

O ile 2 pierwsze nie mają nic wspólnego z twoim problem tj Windows Backup i Logowanie Pomocnicze to co do pozostałych to już taki pewien nie jestem

 

Czas systemu Windows (w32time) - Wprawdzie wątpię aby to korelowało z bluetooth ale za to któregoś dnia możesz mieć problem z jakąś łatą do WU..Możliwe że to jest przyczyną twojego problemu z MSE :P

 

Klient śledzenia łączy rozproszonych (TrkWks) -teoretycznie te usługa jest wymagana gdy komputer jest podłączany do domeny ale w praktyce może się zdarzyć że niektóre softy ochronne czy narzędziówki nie będą działać prawidłowo - tak naprawdę to nikt nie wie za co ta usługa odpowiada i lepiej ją włączyć...

 

Pomoc TCP/IP NetBIOS (lmhosts) - ty masz ustawiony na ręczny i teroretycznie działa ale w tabelach blackvipera i u mnie jest ona na auto,trzeba pamiętać że wiele sterowników,usług jest domyslnie ustawiana na ręczny i włącza się tylko w odpowiednich momentach ,ale oprócz jawnych,udokumentowanych zależności są jeszcze zależności ukryte i teroretycznie jest możliwe że mając tę usługę ustawiony na ręczny coś moze się nie włączać w porę jesśli to coś w jakimś stopniu od tego zależy i samo też jest tylko na "ręczny"

 

Druga sprawa to resztki po Bluesolei:

 

DRV - [2010-04-06 18:33:10 | 000,025,864 | ---- | M] () [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\btnetBus.sys -- (btnetBUs)

DRV - [2010-04-06 18:32:48 | 000,023,048 | ---- | M] (IVT Corporation.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\IvtBtBus.sys -- (IvtBtBUs)

DRV - [2010-04-06 18:32:44 | 000,020,104 | ---- | M] (IVT Corporation.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\BtHidBus.sys -- (BtHidBus)

DRV - File not found [Kernel | Boot | Stopped] -- -- (BTHidMgr)

DRV - File not found [Kernel | Boot | Stopped] -- -- (BTHidEnum)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (Btcsrusb)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (BTCOMBUS)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (BTCOM)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (BT)

( czego 3 wciąż działają)

 

Wiele osób ma takie resztki i to nie powoduje powikłań ,pomijając fakt że sądząc z tematu problem z bluetooth powstał gdy jeszcze Bluesolei był niemniej warto się tego pozbyć

 

Wykonaj ponizszy skrypt który wykona ww korekty.Przy okazji dodalem do niego usuwanie pustych wpisów po innych zdeinstalowanych aplikacjach:

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Services

XNPLSGNVWHFHILX

VMnetAdapter

VcommMgr

VComm

MpKsl71fa4a30

mcdbus

cpuz130

cpudriver

BTHidMgr

BTHidEnum

Btcsrusb

BTCOMBUS

BTCOM

BT

BlueletSCOAudio

BlueletAudio

AODDriver4.0

ALSysIO

btnetBUs

IvtBtBUs

BtHidBus

 

:Files

C:\Windows\System32\drivers\btnetBus.sys

C:\Windows\System32\drivers\IvtBtBus.sys

C:\Windows\System32\Drivers\BtHidBus.sys

C:\USERS\ĹUKASZ\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\9BUHEH3F.DEFAULT\EXTENSIONS\{D10D0BF8-F5B5-C8B4-A8B2-2B9879E08C5D}.XPI

C:\USERS\ĹUKASZ\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\9BUHEH3F.DEFAULT\EXTENSIONS\CORALIETAB@MOZDEV.ORG

C:\USERS\ĹUKASZ\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\9BUHEH3F.DEFAULT\EXTENSIONS\FIREBUG@SOFTWARE.JOEHEWITT.COM.XPI

C:\USERS\ĹUKASZ\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\9BUHEH3F.DEFAULT\EXTENSIONS\MINTRAYR@TN123.ATH.CX

 

:Reg

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\W32Time]

"Start"=dword:00000003

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\TrkWks]

"Start"=dword:00000002

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\lmhosts]

"Start"=dword:00000002

 

:OTL

[2011-05-21 13:23:57 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming\mozilla\Extensions

[2011-04-04 13:33:15 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming\mozilla\Extensions\{3550f703-e582-4d05-9a08-453d09bdfdc6}

[2011-07-17 20:26:35 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Users\Łukasz\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\9buheh3f.default\extensions

O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No CLSID value found.

O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No CLSID value found.

O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {90B49673-5506-483E-B92B-CA0265BD9CA8} - No CLSID value found.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt + restart komputera

 

Jeśli dalej nie przynosi to efektu to spróbowałbym zaktualizować BIOS i sterowniki do chipsetu.

Odnośnik do komentarza

log po wykonaniu skryptu

 

to się nie wykonało zapewne z braku uprawnień bo Adminowie nie mają pełnej kontroli do tego klucza:

 

Unable to set value : HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\TrkWks\\"Start"|dword:00000002 /E!

 

Wejdź w services.msc i ustaw usługę Klient śledzenia łączy rozproszonych na AUTO i zastartuj usługę jeszcze raz i ponownie sprawdź bluetooth.

 

podobnie ten:

Error: Unable to stop service BtHidBus!

 

choc plik od sterownika został usunięty bez problemu

 

możesz wywalić klucz HKLM\System\CurrentcontrolSet\Services\bthidbus

 

jeśli odmówi to prawoklik na klucz>>właściwości i nadaj grupie Administratorzy pełną kontrolę i spróbuj jeszcze raz usunąć

 

 

Reszta błedów to kosmetyki nie mające nic z obydwoma problemami - błądy te wyniknęły z problemem z polskimi znakami w skrypcie :lol:

 

 

 

EDIT

 

Skoro twierdzisz że problem powstał po instalacji BlueSolei to być może rzeczywiście jest to spowodowane przez jakiś wpis który w tych logach nie widać - sporządź kopie rejestru za pomocą programu RegBak http://www.acelogix.com/freeware.html

 

Mnie wyłącznie będą interesowały pliki rejestru SOFTWARE oraz SYSTEM - spakuj je i podeślij mi na PM

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...