Skocz do zawartości

Wolnochodzący net (i nie tylko)


qqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jeśli piszę w złym miejscu, proszę o przeniesienie.

 

Wracając do tematu: Ostatnio miałem problem z qooqle, jednak z pomocą z tego forum sobie poradziłem. Jakieś 2 dni po usunięciu qooqle zauważyłem spadek prędkości internetu. Do tego doszło jeszcze to że filmy, filmiki wszelkiej maści buforują mi się tylko do pewnego momentu (1,30 min max).

Podobny problem mam ze ściąganiem plików; Jeżeli plik waży mniej niż 4mb ściągne go bez problemu, ale jeśli jest większy to po prostu ściąganie mi się zawiesza i nie chce już ruszyć. Nie wiem dlaczego ale jak ściągałem coś przez bittorrenta to nie było żadnego problemu (plik ponad 1GB) Także jeśli chcę pograć w coś przez internet to po jakiś 2min tracę połączenie (np. Minecraft wywala mi taki błąd). To wszystko wygląda jakby mi się net co te 2min restartował.

 

Nie wiem w końcu czy usunięcie qooqla miało coś z tym wspólnego, może to tylko zwykły zbieg okoliczności ?

 

Proszę o jak najszybszą pomoc i z góry dziękuję.

 

PS: Mam dołączyć jakieś logi ? Bo nic w tym dziale o tym nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli piszę w złym miejscu, proszę o przeniesienie.

Ok, przenoszę do działu "Sieci".

 

Jakieś 2 dni po usunięciu qooqle zauważyłem spadek prędkości internetu. Do tego doszło jeszcze to że filmy, filmiki wszelkiej maści buforują mi się tylko do pewnego momentu (1,30 min max).

Mam rozumieć, że nie jest to jakaś stała wartość, tylko po prostu w trakcie buforowania filmów następuje przerwanie połączenia.

 

Podobny problem mam ze ściąganiem plików; Jeżeli plik waży mniej niż 4mb ściągne go bez problemu, ale jeśli jest większy to po prostu ściąganie mi się zawiesza i nie chce już ruszyć.

Przy pomocy czego pobierasz te pliki?

 

Także jeśli chcę pograć w coś przez internet to po jakiś 2min tracę połączenie (np. Minecraft wywala mi taki błąd). To wszystko wygląda jakby mi się net co te 2min restartował.

Łączysz się przez modem, router?

Jakiego masz dostawcę Internetu? Jaka prędkość?

 

PS: Mam dołączyć jakieś logi ? Bo nic w tym dziale o tym nie znalazłem.

Prosiłbym o ponowne wykonanie logów OTL-em (jedyne pełne, jakie widziałem to sprzed usunięcia qooqle) oraz Net-log (diagnostyka sieci).

Odnośnik do komentarza

Z tym buforowaniem chodziło mi o to że np na youtubie kiedy włączę jakiś filmik pasek buforowania dochodzi tylko do pewnego momentu, żeby oglądać dalej muszę kliknąć poza tym paskiem. Wtedy od tamtego miejsca filmik zaczyna się buforować na nowo.

 

Pliki ściągam normalnie przez Firefoxa; próbowałem ściągać przez IE ale było to samo.

 

Neta mam z TP, 6mb, łączę się przez liveboxa (chyba to jest modem z routerem,chociaż mi to bardziej przypomina lampkę nocną z wbudowanym modemem). Niedługo wymienię tą puszkę na TP-Link TD-W8961ND.

 

Załączam logi o które prosiłeś. (Extras też, jakby co też załączam).

OTL.Txt

Extras.Txt

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Uruchom z uprawnieniami admina Wiersz poleceń, wpisz (po każdej komendzie Enter i czekaj na zakończenie):

netsh int ip reset reset.log

netsh int reset all

netsh advfirewall reset

 

Potem uruchom ponownie komputer.

 

Wyłącz Zaporę systemu Windows.

 

Odinstaluj na próbę LogMeIn Hamachi - lubi sprawiać problemy z siecią na Windows Vista/7.

 

Zrób test na http://speedtest.pl i wrzuć tutaj wynik w postaci screenu.

 

Jesteś w stanie zalogować się do ustawień Liveboksa?

 

Korzystasz z tych "gierkowych" dodatków do Mozilli Firefox?

Ja bym to wywalił - tylko przeglądarkę spowalnia, a nic nie daje w zamian.

Odnośnik do komentarza

Jak wpisuję komendę netsh int reset all to wywala mi : nie znaleziono następującego polecenia: int reset all

 

W konfiguracji modemów routerów itp jestem zielony, więc najpierw mi powiedz gdzie miałbym się zalogować do tych ustawień.

 

Screen : chodziło ci o to ?

 

Z dodatków to ja samemu instalowałem tylko adblocka, javę i flasha, a reszta pewnie z czymś się przypałętała. O które konkretnie ci chodziło ? Nie chcę czegoś ważnego wywalić.

 

EDIT: Chyba się udało. Filmik 6 minutowy i 18 min buforwały się bez problemu, 3 razy ściągnąłem 6Mb plik. Winny był firewall. Gdy podczas ściągania ją włączyłem nagle owo ściąganie się zatrzymało, jak wyłączyłem, to ściągało się dalej.

Tak samo z filmami.

 

Udało mi się wbić na server Minecrafta (WTF?!) bez żadnych problemów, więc problem zażegnany.

 

A i jeszcze jedno, poleciłbyś mi jakiegoś firewallla który nie blokuje neta ?

Odnośnik do komentarza

Ponieważ, jak piszesz, problemu nie ma, to poniżej wszystko tylko w celach informacyjnych...

 

Jak wpisuję komendę netsh int reset all to wywala mi : nie znaleziono następującego polecenia: int reset all

Fakt. Mój błąd. Chociaż polecenie na Win Vista jeszcze jest.

 

W konfiguracji modemów routerów itp jestem zielony, więc najpierw mi powiedz gdzie miałbym się zalogować do tych ustawień.

http://192.168.1.1

domyślny login: admin

domyślne hasło: admin

 

Tam można konfigurować Liveboksa.

 

Screen : chodziło ci o to ?

Tak. Jest ok.

 

Z dodatków to ja samemu instalowałem tylko adblocka, javę i flasha, a reszta pewnie z czymś się przypałętała. O które konkretnie ci chodziło ? Nie chcę czegoś ważnego wywalić.

Wejdź pod adres about:support, kliknij "Skopiuj dane do schowka" i wrzuć jako załącznik na forum.

Potem pod about:plugins i zrób screeny.

 

Pokaże wtedy dokładnie, w czym rzecz.

 

Prosiłbym o niezamykanie tematu przynajmniej do jutra, gdyż chcę sprawdzić czy mogę grać przez internet w Minecrafta (dzisiaj o tej porze wbić na S1 to prawdziwy cud).

Ok. Kolega stawia serwer Minecrafta, wpisowe 5 PLN.

Jeśli jesteś zainteresowany, to daj znać.

Grupa będzie miała jakieś 10 osób.

 

A i jeszcze jedno, poleciłbyś mi jakiegoś firewallla który nie blokuje neta ?

PC Tools był przyczyną problemów czy Zapora systemu Windows?

Jeśli masz teraz uruchomione tylko to pierwsze, a windowsową zaporę wyłączoną, to wszystko jest ok i niech tak zostanie.

Jeżeli to PC Tools, to polecam - z własnego doświadczenia - darmowy Comodo Firewall.

Odnośnik do komentarza

Gdzie znajdę te dane od "Skopiuj dane do schowka" bo po kliknięciu nic się nie dzieje ?

 

Winny był PC Tools.

 

Dzięki za propozycję z tym serverem ale chyba nie skorzystam. Kilkanaście razy grałem na tak małych serverach i zazwyczaj było to takie coś '' Nareszcie wybudowałem swój super hiper duper mega wywalisty dom !! *Serwer kończy działalność*

A po za tym nie miałbym jak przelać kasy.

 

EDIT: http://img84.imageshack.us/img84/8854/scrrenplugin1.png , http://img18.imageshack.us/img18/7904/scrrenplugin2.png , http://img836.imageshack.us/img836/9407/scrrenplugin3.png , http://img853.imageshack.us/img853/2540/scrrenplugin4.png , http://img812.imageshack.us/img812/2434/scrrenplugin5.png

Odnośnik do komentarza

Gdzie znajdę te dane od "Skopiuj dane do schowka" bo po kliknięciu nic się nie dzieje?

Kliknij ten przycisk, otwórz Notatnik i po prostu wklej do niego dane.

 

Screeny wrzucę za chwilę.

Winny był PC Tools.

 

Dzięki za propozycję z tym serverem ale chyba nie skorzystam. Kilkanaście razy grałem na tak małych serverach i zazwyczaj było to takie coś '' Nareszcie wybudowałem swój super hiper duper mega wywalisty dom !! *Serwer kończy działalność*

A po za tym nie miałbym jak przelać kasy.

Ok.

 

Na razie w oczy rzuca się przede wszystkim IJJI, ale poczekam jeszcze na about:support.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...