Skocz do zawartości

SetPoint - Puste okno instalatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zainstalować oprogramowanie SetPoint do klawiatury i myszy Logitech, i napotkałem na pewien problem, otóż po uruchomieniu instalatora pokazuje się białe okienko bez niczego, czekałem trochę myślałem że może się długo ładuje a tu lipa, ramka na około normalnie pasek tytułu a w środku białe tło.

Może wiecie co to może być i jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

marcinkowski pierwsze skojarzenie to infekcja, a konkretniej klucz "L" dodany do stref internetowych przez malware. Przykład z naszego forum: KLIK. Przykład z forum Logitech: KLIK. Nie sugeruj się typem produktu, Logitech pewnie robi GUI na jedno kopyto i są renderowane w podobny sposób. By sprawdzić tę koncepcję, wykonaj log z OTL na dostosowanym warunku wklejając do skanowania:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Koncepcja kluczyka "L" odpada, OTL nie widzi takiego czegoś w rejestrze. Może defekt jest w kluczu strefy Mój komputer. Zrób kolejny skan OTL, ustaw wszystko na Brak + Żadne, za to do skanu wklej:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\0 /S
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\0 /S

 

PS. Na liście zainstalowanych widzę Ask Toolbar, w Firefox wstawiony vShare Toolbar oraz tapeta wpisów "Webalta Search" w obu przeglądarkach (może to brandowany Ask?). Te śmieci sobie pousuwaj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ask-a nie mam w przeglądarce, może jest gdzieś w plikach ale w okienku go nie ma, starałem się tego nie instalować więc nie wiem skąd on się gdzieś znalazł. Co do vSzare to zainstalowałem do oglądania TV z internetu, nie wiem czy jak wywalę czy to nie zaszkodzi na działanie odtwarzacza.

 

Edycja:

Ten Ask jest w zaplanowanych zadaniach, a skąd on tam się mógł znaleźć?

 

Edycja 2:

Ask-a wywaliłem ale nie pomogło, a co to jest "Webalta Search" nigdzie tego nie mogę znaleźć.

 

Edycja 3:

Nie wiem czy to jest ważne ale zainteresował mnie pewien fakt, podczas uruchamiania tego instalatora włącza mi się ostrzeżenie z centrum zabezpieczeń, co jest raczej rzadko spotykane przy instalacji innych aplikacji, a tu za każdym razem włącza mi się to ostrzeżenie.

Natomiast we właściwościach tego pliku na dole jest komunikat:

"Ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany aby pomóc w ochronie tego komputera"

a obok przycisk odblokuj, więc odblokowałem i nic nie pomogło, dalej białe pole.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Jako że instalator korzysta z maszyny IE:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

Jest tu strasznie stara wersja. Powinieneś ją zaktualizować do Internet Explorer 8. Wykonaj update i zobaczymy co się stanie. Zresztą w jednym z podanych przeze mnie linków jest nawet taki tekst:

 

"Well, it may sound sort of weird, but whatever you did - wheter it was repair install (my case) or fresh install - Win XP SP3 comes with IE6. I just updated to IE8 and it solved the problem."

 

 

Natomiast we właściwościach tego pliku na dole jest komunikat:

"Ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany aby pomóc w ochronie tego komputera"

a obok przycisk odblokuj, więc odblokowałem i nic nie pomogło, dalej białe pole.

 

To normalne po pobraniu pliku z internetu przez przeglądarkę uzależnioną od stref zabezpieczeń Windows, czyli tu Firefox i IE. Podczas pobierania jest doklejany do pliku strumień z definicją do jakiej strefy zabezpieczeń należy plik. Zjawisko opisane w tym tutorialu: KLIK

 

 

Co do vSzare to zainstalowałem do oglądania TV z internetu, nie wiem czy jak wywalę czy to nie zaszkodzi na działanie odtwarzacza.

 

Tak, wiem skąd to weszło i komentowałam to coś tu: KLIK. Aktualnie masz w Firefox zamontowany ów pasek.

 

 

Ask-a wywaliłem ale nie pomogło, a co to jest "Webalta Search" nigdzie tego nie mogę znaleźć.

 

To były komentarze poboczne na temat śmieci. Bez związku z problemem głównym. Webalta jest zamontowane jako wyszukiwarka w Firefox (i przejęta wartość keyword.URL) oraz przestawiło wszystkie strony w IE.

 

1. Firefox: skok do about:config i te trzy wartości z prawokliku zresetuj: browser.search.defaultenginename, browser.search.selectedEngine, keyword.URL. Następnie wejdź w zarządzanie wyszukiwarkami i usuń "Webalta Search", przesuwając na samą górę inną wybraną wyszukiwarkę.

 

2. Internet Explorer: dla aktualnie widocznej wersji IE6 strony startowe i wyszukiwania wrócą do poziomu domyślnego przez Opcje internetowe > Programy > Resetuj Ustawienia. Jeśli zaktualizujesz do IE8, aplikuje się inny rodzaj resetu rozpisany w KB923737.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No to się tu trochę narobiło,

 

Jako że instalator korzysta z maszyny IE:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

Jest tu strasznie stara wersja. Powinieneś ją zaktualizować do Internet Explorer 8. Wykonaj update i zobaczymy co się stanie. Zresztą w jednym z podanych przeze mnie linków jest nawet taki tekst:

 

Z tym IE to było tak że była chyba 7 lub 8 ale robiłem jakieś naprawianie systemu i wszystko mi się cofnęło, a że w ogóle nie korzystam z IE to sobie go zostawiłem w spokoju, podobny problem mam z aktualizacjami, niby wszystkie są na dysku a on chce pobierać nowe i instalować.

 

To normalne po pobraniu pliku z internetu przez przeglądarkę uzależnioną od stref zabezpieczeń Windows, czyli tu Firefox i IE. Podczas pobierania jest doklejany do pliku strumień z definicją do jakiej strefy zabezpieczeń należy plik.

 

Wydawało mi się że pobierałem go przez Operę, ale nie będę się spierał, korzystam głównie z OperyAC, z FF sporadycznie a z IE 2x do roku. Z tych wyszukiwarek to w ogóle nie korzystam, jak czegoś szukam to mam na głównej ustawioną stronę Google, więc nie miałem pojęcia że wlazła mi tam ta wyszukiwarka, no ale wywaliłem.

 

Tak jak pisałem wyżej z IE nie korzystam więc teraz raptem się okazało że w ogóle nie działał, wywalało błąd krytyczny i zamykało, zrobiłem aktualizację do 8, działa, zrobiłem reset.

No i teraz tak, okienko SetPoint się uruchamia, jest widok jak trzeba, ale po naciśnięciu przycisku "dalej" wywala błąd krytyczny i zamyka, winą obarcza coś co się nazywa "servicehook.dll".

Ale już widać pewien postęp co mnie bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
Z tym IE to było tak że była chyba 7 lub 8 ale robiłem jakieś naprawianie systemu i wszystko mi się cofnęło, a że w ogóle nie korzystam z IE to sobie go zostawiłem w spokoju, podobny problem mam z aktualizacjami, niby wszystkie są na dysku a on chce pobierać nowe i instalować.

 

Wszystko jasne. Co do aktualizacji: reperacja zeruje zainstalowane aktualizacje i muszą być aplikowane na nowo. Jeśli coś Ci się namolnie zgłasza, instaluj.

 

 

No i teraz tak, okienko SetPoint się uruchamia, jest widok jak trzeba, ale po naciśnięciu przycisku "dalej" wywala błąd krytyczny i zamyka, winą obarcza coś co się nazywa "servicehook.dll".

 

W logu z OTL widzę to jako załadowany moduł w procesach:

 

========== Modules (SafeList) ==========

 

MOD - [2008-06-30 10:40:46 | 000,036,864 | ---- | M] () -- C:\Program Files\MultiScreen\ServiceHook.dll

Co to za aplikacja "MultiScreen"? Nasuwa się, by to odinstalować w celu usunięcia błędów tego modułu .....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...