Skocz do zawartości

Program do rejestrowania pingów


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa wygląda tak. Od ponad tygodnia szwankuje mi internet i na 100% jest to wina providera. Łącze synchroniczne 6/6Mbs (do pierwszego routera brzegowego), dostarczane na "kabelku". Nie oczekuje maksymalnych prędkości choć do tej pory nie było z tym problemów, ale to co się ostatnio dzieje woła o pomstę do nieba. Zazwyczaj do godziny 14 jest wszystko OK. Od godzin późno popołudniowych jest coraz gorzej, a wieczorem o spokojnym przeglądaniu sieci można zapomnieć.

 

Jak wspomniałem z rana pingi są w normie, ale w chwili obecnej jest to dramat.

pingit.th.jpg

Dlaczego uważam, iż jest to wina dostawcy. Gdy podłącze się bezpośrednio przed routerem do dwóch laptopów z dwoma różnymi systemami (Win7/LinuxMint) jest to samo. Czyli wykluczam router oraz winę systemu. Ponadto problemy występują głównie na portach 80 i 21. Torrenty zapieprzają z maksymalną prędkością łącza.

torrentf.th.jpg

Tak jak na załączonym screenie cały czas leci sobie ~600kb/s

Dzwoniłem i prosiłem o diagnozę. Jak to bywa z dostawcami: sprawdzimy, czytaj: Klient spławiony.

 

Potrzebuję jakiś namacalnych dowodów, aby trutniom udowodnić, że coś jest nie tak. Najlepiej jak będzie to jakiś log z pingami (z datą i godziną). Zrobię przez kilka dni testy z rana, południu i wieczorem. Wydrukuje i udam się do dostawcy na reklamację. Potrzebny jest więc soft, który ładnie mi będzie "logował".

 

Może jeszcze jakieś inne przydatne informacje przedłożyć providerowi?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dlaczego uważam, iż jest to wina dostawcy. Gdy podłącze się bezpośrednio przed routerem do dwóch laptopów z dwoma różnymi systemami (Win7/LinuxMint) jest to samo. Czyli wykluczam router oraz winę systemu. Ponadto problemy występują głównie na portach 80 i 21. Torrenty zapieprzają z maksymalną prędkością łącza.

Albo błędnie skonfigurowany jakiś firewall u Ciebie/u nich.

Miałem podobne problemy na swoim domowym routerze z wbudowanym ogniomurkiem. Posiadasz może taki sprzęt?

 

Potrzebuję jakiś namacalnych dowodów, aby trutniom udowodnić, że coś jest nie tak. Najlepiej jak będzie to jakiś log z pingami (z datą i godziną). Zrobię przez kilka dni testy z rana, południu i wieczorem. Wydrukuje i udam się do dostawcy na reklamację. Potrzebny jest więc soft, który ładnie mi będzie "logował".

@echo off
echo LOG > %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
:poczatek
echo %date% >> %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
echo %time% >> %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
ping -n 10 fixitpc.pl >> %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
echo !
goto poczatek

Zapisz to jako dowolna_nazwa.bat

Rozszerzenie musi być takie, jak podane. Nazwa - bez znaczenia. Potem wystarczy normalnie to uruchomić.

 

Plik wynikowy zapisuje się w katalogu głównym partycji systemowej z nazwą ping_log-tutaj_data.txt - na przykład jako: ping_log-2011-07-06.txt.

 

W pliku zapisuje się data, godzina i 10 razy wywołane przez ping fixitpc.pl, potem znowu data, godzina i 10 wywołań i tak do wyłączenia programu. Po każdym cyklu w oknie CMD pojawia Ci się jeden wykrzyknik. To taki sygnał, że działa.

 

Wiersz poleceń ma pewne ograniczenia (albo ja go na tyle dobrze nie znam...), więc jak mnie namówisz, to napiszę bardziej wydajną i lepiej wyglądającą wersję tego w C++. :)

 

Może jeszcze jakieś inne przydatne informacje przedłożyć providerowi?

Wyniki takich poleceń jak tracert, pathping.

Najlepiej zrób raport Net-logiem.

Odnośnik do komentarza

Uaktualniłem programik.

 

@echo off
:poczatek
if exist %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt goto :zapis
echo LOG z dnia %date% %time% > %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
:zapis
echo %date% >> %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
echo %time% >> %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
ping -n 10 fixitpc.pl >> %SystemDrive%\ping_log-%date%.txt
echo !
goto poczatek

Teraz nie nadpisze on logu wykonanego wcześniej w ten sam dzień, tylko utworzy dalszy jego ciąg. Kiedy zmieni się data, powstanie nowy plik z nowym logiem na bieżący dzień. Dotyczy to także sytuacji, gdy północ zbiegnie się z czasem działania programu, zmiana pliku zapisu następuje automatycznie.

 

Gdybyś chciał skonwertować plik wsadowy do zwykłego wykonywalnego z rozszerzeniem .exe, którego kodu nie da się odczytać (a więc i zmienić), to polecam darmowy Bat to Exe Converter.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...