Skocz do zawartości

Czy można włączyć animację aktywności sieci na W7?


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno to już widzę - chodzi o ikonkę sieci w Trayu. Chyba od początku instalacji W7. I @chrup mnie zmobilizował do zadania pytania.

Na Vista i niżej można było zaznaczyć "Włącz animację". Telewizorki ładnie mrugały i było widać czy coś się dzieje na łączu.

 

Na W7 nie widzę takiej opcji i kiedyś nawet mocno szukałem ale kiszka.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oczywiście, że dokładnie tego chcę. Ale jestem wrogiem dodatkowych softów w tego typu problemach.

To zawsze może powodować efekty uboczne chociaż nie musi.

 

Niemniej dzięki za sugestię. Obecnie mam tylko martwy telewizorek z widłami. A może to ich wina?

 

Ale skoro jest taki soft to myślę, że on tylko modyfikuje rejestr i podpina ikonkę z poprzednich systemów. Pytanie gdzie?

 

EDYTA

 

W końcu na W7 są też takie bajery:

 

Odnośnik do komentarza
Ale skoro jest taki soft to myślę, że on tylko modyfikuje rejestr i podpina ikonkę z poprzednich systemów. Pytanie gdzie?

 

Nie. Ten program jest "zewnętrzny" czyli wstawia własny obiekt, nie modyfikuje systemowej ikony sieci. Jeśli nie wyłączysz systemowej ikony, wtedy pokazują się dwie, programu + systemu.

 

Microsoft nie uwzględnił animacji (funkcja usunięta w Windows 7), to sama wymiana "obrazka" to za mało. O ile można sobie wstawić nowy modyfikując zasoby, to skąd system ma wiedzieć kiedy nim "mrugnąć" skoro nie ma takiej funkcji?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jeśli nie wyłączysz systemowej ikony, wtedy pokazują się dwie, programu + systemu.

 

Domyślam się, że tak będzie. Tylko gdzie i jak ją wyłączyć - pewnie via Autoruns.

 

Microsoft nie uwzględnił animacji (funkcja usunięta w Windows 7), to sama wymiana "obrazka" to za mało. O ile można sobie wstawić nowy modyfikując zasoby, to skąd system ma wiedzieć kiedy nim "mrugnąć" skoro nie ma takiej funkcji?

 

Jestem przekonany, że wiesz co piszesz. Jednak chyba tylko częściowo usunięta.

Nie występuje już opcja Włącz animację - jak w Vista.

 

Komp jest podpięty do routera. Po zamknięciu systemu wyłączam listwę zasilającą.

Przy starcie mam kolejno takie obrazki tej ikony:

 

1. Telewizorek z wykrzyknikiem (statyczny) - brak połączenia.

2. Telewizorek z kółeczkiem (animowany) - nawiązywanie połączenia.

3. Telewizorek (statyczny) - stan normalny.

 

Skąd pobierane są te ikony? W shell32.dll ich nie ma.

 

Temat w kategorii "Luźne pytanie". Potrafię bez tego żyć.

Odnośnik do komentarza
Jednak chyba tylko częściowo usunięta.

 

Mówię oczywiście o tej szczególnej animacji a nie o jakimkolwiek miganiu.

 

 

Domyślam się, że tak będzie. Tylko gdzie i jak ją wyłączyć - pewnie via Autoruns.

 

W opcjach Windows: prawoklik na Pasek zadań > Właściwości > w sekcji Obszar powiadomień Dostosuj > Włączanie i wyłączanie ikon systemowych.

 

 

Skąd pobierane są te ikony? W shell32.dll ich nie ma.

 

pnidui.dll

 

W sekcji Icon group: 3020 i 3035 (telewizorek z krzyżykiem), 3048 (telewizorek), 3051 i 3054 (telewizorek z wykrzyknikiem), 3081-3089 (kręcenie kółkiem). Są tam też oczywiście pomiędzy ikonki i dla bezprzewodowców. Przykład widoku zasobów w Resource Hacker:

 

pnidui.th.png

 

Są różne patchery w sieci, które zajmują się auto-wymianą ikon w obszarze powiadomień np. Windows 7 Tray Icons Changer. Żadnego nie sprawdzałam osobiście. Robiąc ręcznie przynajmniej wiadomo co się dzieje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...