Skocz do zawartości

Wolny internet


Suchy203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby ktoś sprawdzić tego loga ? Internet zwolił kilka dni temu, raz chodzi dobrze raz źle. W nocy zawsze chodził szybko a wczoraj youtube.pl ładawoło się kilkanaście sekund, tak samo zalogowanie na forum trwało dłuższą chwile. Ponadto zawsze słuchałem internetowego radia rmfmaxxx, a teraz cały czas przerywa. Nie dość, że nie mogę zmienić umowy (jest na siostre) to z tego co widzę w umowie mam 512 kb/s i płacę za nie 100zł. Da się go jakoś 'przyspieszyć' czy trzeba ściągać siostrę i zmienić na szybszy internet ? Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

 

 

Log z net-log:

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak rozumiem, jesteś połączony przez modem...

 

Wyłącz modem na ok. 15 sekund i włącz ponownie.

Wykonaj logi (otl.txt i extras.txt) przy pomocy programu OTL.

 

to z tego co widzę w umowie mam 512 kb/s i płacę za nie 100zł

Co to za dostawca?

Zmieniaj od razu, bo to zdzierstwo.

 

Przy takich kosztach, to polecam nawet TP, gdzie mam 2 mb/s za (chyba) 55 zł/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Jak rozumiem, jesteś połączony przez modem...

 

Tak, dokładnie to takie pudełko : http://www.arrisi.com/product_catalog/_docs/_lowres/502G_vertical.jpg

 

Co to za dostawca?

Zmieniaj od razu, bo to zdzierstwo.

 

Nie wiem jak to się mówi profesionalnie, ale mam od nich kablówkę i właśnie internet: tvkdiana.

 

Po wyłączeniu modemu brak zmian, nie dziwię się gdyż ostatnio resetowałem go (również bez zmian).

Zapomniałem wcześniej dodać, że często zaczeło pojawiać się okienko w Operze informujące mnie o tym, że korzystam ze słabego łącza :confused:

Logi z OTL:

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Odinstaluj na próbę Avasta i SUPERAntiSpyware.

 

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 2.79 Full

Bardzo stara wersja codec packa, polecam jak najszybszą aktualizację:

http://www.codecguide.com/download_kl.htm

 

Uruchom Wiersz poleceń, wpisz (po każdej komendzie Enter i czekaj na jej zakończenie):

netsh int ip reset reset.log

netsh int reset all

netsh winsock reset

 

Potem restart komputera.

Jeśli to nie pomoże, to polecam zgłosić problem do dostawcy.

 

Trochę zbaczając z tematu...

 

Nie wiem jak to się mówi profesionalnie, ale mam od nich kablówkę i właśnie internet: tvkdiana.

http://tvkdiana.pl/ - to?

Dziwne, ale tam cennik jest zupełnie inny.

Te 100 zł płacisz za sam Internet?

Odnośnik do komentarza

Którą wersję codec packa pobrać ?

Odinstalowałem Avasta i SUPERAntiSpyware - bez rezultatu, radio cały czas przerywa jak przerywało, zaś internet chodzi tak jak wcześniej...

 

http://tvkdiana.pl/ - to?

Dziwne, ale tam cennik jest zupełnie inny.

Te 100 zł płacisz za sam Internet?

Może napisze bardziej dokładnie. Kiedyś za ten internet płaciłem mniej i chodził w miare dobrze. Skończyła się umowa i teraz płace za sam internet 100zł. Wychodzi na to że płacę 2 razy więcej a jakość się pogorszyła :huh: Na stronie są nowe cenniki, ja mam jeszcze ze starej promocji. Pozostaje czekać na siostre i podpisać nową umowę. Jako że nie bardzo znam się na tych prędkościach, proszę mi napisać czy jak teraz mam te 512 i jak zmienie na ten najtańszy, ew. na ten za 65zł to znacząco będzie widać różnice ? np przy ładowaniu filmików na youtube ? Czy lepiej całkiem zmienić operatora ?

 

Jeszcze chciałbym zapytać czy jak mam te 512 kb/s w umowie, to czy się da jakoś sprawdzić czy mnie nie oszukują ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Którą wersję codec packa pobrać ?

K-Lite Codec Pack Full - czyli taka, jaką masz obecnie lub K-Lite Mega Codec Pack - to samo, co wersja Full + kilka rzeczy dodanych. Ja korzystam z tej ostatniej i nie narzekam.

 

proszę mi napisać czy jak teraz mam te 512 i jak zmienie na ten najtańszy, ew. na ten za 65zł to znacząco będzie widać różnice ? np przy ładowaniu filmików na youtube ? Czy lepiej całkiem zmienić operatora ?

Ten najtańszy to jest chyba 45 zł za miesiąc. Jego prędkość to 2 Mb/s, czyli czterokrotnie szybszy niż masz obecnie.

512 kb/s = 0,5 Mb/s

2048 kb/s = 2 Mb/s

Więc możesz spokojnie zmieniać.

 

Jeszcze chciałbym zapytać czy jak mam te 512 kb/s w umowie, to czy się da jakoś sprawdzić czy mnie nie oszukują ?

Chociażby poprzez http://speedtest.pl

 

Wykonywałeś te komendy?

 

Czy jesteś w stanie podpiąć pod ten modem inny komputer i sprawdzić, czy sieć działa poprawnie?

Pobierz jakieś dowolne LiveCD Linuksa (polecam Ubuntu lub Knoppix), wypal na płycie, uruchom z tego komputer i sprawdź, czy połączenie działa poprawnie. Wyeliminujemy w ten sposób możliwość ingerencji Twojego systemu operacyjnego (Windows XP).

 

Proponuję zgłosić ten problem operatorowi, niech się tym zajmą, może to po ich stronie.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wyjaśnienie :) Prawdopodobnie siostra będzie w piątek w domu i jedziemy od razu spisywać umowę :)

 

Komendy wykonałem, ale Pan napisał:

 

Uruchom Wiersz poleceń, wpisz (po każdej komendzie Enter i czekaj na jej zakończenie)

Tam wyskakiwała tylko następna linijka (to dobrze?), a po ostatniej komendzie wyskoczyło żeby uruchomić ponownie komputer :) Tak też zrobiłem.

 

W teście wyszło tak:

download : 530 Kbps upload: 123 Kbps - no ale nic z tego nie rozumiem :rolleyes:

 

 

Edycja:

2 razy edytuję post gdyż nie zapisało mi poprzedniej edycji :unsure:

Innego komputera nie mam możliwości podpiąć. Co do LiveCD, to nie wiem czy się opłaca skoro (może) w piątek będzie nowy internet. Najwyżej posłucham winampa a z internetem do piątku wytrzymam :)

Odnośnik do komentarza

Komendy wykonałem, ale Pan napisał:

Wystarczy: Dawid. Nikt nigdy się to mnie "Pan" nie zwraca. :)

 

Tam wyskakiwała tylko następna linijka (to dobrze?), a po ostatniej komendzie wyskoczyło żeby uruchomić ponownie komputer Tak też zrobiłem.

Ok.

 

W teście wyszło tak:

download : 530 Kbps upload: 123 Kbps - no ale nic z tego nie rozumiem

Według tego Internet jest sprawny, dostawca Cię w żaden sposób nie oszukuje.

Natomiast cena jest zdecydowanie za wysoka...

 

To ja jeszcze przypominam o zgłoszeniu im problemu i teście przez LiveCD.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...