Skocz do zawartości

Częsty BSoD - watchdog.sys


peter2012

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,od dłuższego czasu (ok.1,5 mies.) mam problem z częstymi BSoD'ami.Pojawiają się głównie (choć nie pamiętam do końca) podczas przeglądania stron WWW.Zazwyczaj dzieje się to podczas gdy na stronie są elementy Flash (np.YouTube).

 

BlueScreenView powiedział mi tak:

 

==================================================

Dump File : Mini062811-01.dmp

Crash Time : 2011-06-28 11:24:45

Bug Check String : KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Bug Check Code : 0x1000008e

Parameter 1 : 0xe0000001

Parameter 2 : 0xb8390925

Parameter 3 : 0xb01b58b8

Parameter 4 : 0x00000000

Caused By Driver : watchdog.sys

Caused By Address : watchdog.sys+925

File Description : Watchdog Driver

Product Name : Microsoft® Windows® Operating System

Company : Microsoft Corporation

File Version : 5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2108)

Processor : 32-bit

Crash Address : watchdog.sys+925

Stack Address 1 :

Stack Address 2 :

Stack Address 3 :

Computer Name :

Full Path : C:\WINDOWS\Minidump\Mini062811-01.dmp

Processors Count : 2

Major Version : 15

Minor Version : 2600

Dump File Size : 65 536

==================================================

 

 

 

System Windows XP SP3 ze wszystkimi aktualizacjami.

Czyżby wersja się kłóciła? (SP3 5.1.2600.6055 vs. 5.1.2600.5512) :confused: :P

Proszę o pomoc.

 

EDIT:Teraz, po przelogowaniu się z innego konta na moje Windows rzekomo "Odzykał sprawność po poważnym błędzie" :blink: Na dwóch innych kontach tego nie było.Pomożecie?

Edytowane przez peter2012
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Aktualnie mam najnowsze stabilne sterowniki (275.33), więc zrobię downgrade do 270.61.Zaraz będę testował strony z elementami Flash (nie tylko YouTube).Zedytuję post jak skończę.

 

 

EDIT:No i już pierwsze "kwiatki".Kiedy oglądam film HD 720p lub 1080p to tak klatkuje,że już Linux Mint bez sterowników lepiej odtwarza.A w 1080p występuje coś a'la spóźniony V-Sync (podwójny i rozmazany obraz):

 

scr1.png

 

Taki "spóźniony V-Sync" występował już od dawna w niektórych filmach, nawet 720p.Te wszystkie problemy były jeszcze przed niedawnym sformatowaniem dysku spowodowanym "infekcją" (na pewno jej nie było ,ale cóż).Kojarzy mi się z tym Norton, bo tak gdzieś to się zgrało.

 

EDIT2:Pisze z komórki, bo jest pierwszy BSOD oraz zrzut pamięci na HDD i to chwilę zajmie.Any ideas?

Edytowane przez peter2012
Odnośnik do komentarza

Witam

Mam IDENTYCZNE problemy jak peter2012. Spóźniony vsync, klatkowanie, bluescreen z watchdog.sys.

 

Sterowniki 275.33, geforce 8800gt, intel c2d e8400, 2gb ram, win xp 32bit sp3. Na poprzednich sterownikach czyli 270.61 to w ogóle szkoda gadać bo w filmach we flashu sypał bluescreenami z errorem pliku nv4disp.dll więc tutaj definitywnie była wina sterowników, jednak po updacie jak widać problem nie zniknął. Również proszę o pomoc! :(

Odnośnik do komentarza

No cóż koledzy, zdaje się, że pozamiatane. Na forum nVidia także jest temat prawiący, że właśnie z wersją 275.33 weszły BSODy z watchdog.sys przy przetwarzaniu stron opartych na Flash: KLIK. Skoro nie pomaga wyłączenie akceleracji sprzętowej na YouTube, cofnięcie do poprzedniej wersji sterowników daje jeszcze gorsze rezultaty, to nie widzę tu za bardzo innego kierunku niż próbować do skutku jeszcze inne wersje sterowników niż wymieniana przez Was 270.61.... Ktoś się tam wypowiada, że wersją, która nie daje takich objawów, jest 266.58.

 

Temat, ze względu na konotacje ze sterownikami, przesuwam do działu sprzętowego.

Odnośnik do komentarza

@up

Też mam Palit ale 9500GT (prawie to samo).Zainstalowałem sterowniki w wersji 266.58 i jak na razie jest OK, ale jestem czujny.Będę testował ile się da.

PS.A teraz jeszcze problemy z zasilaczem - ten no-name czasami sam odcina napięcie i do tego czasem trzeba się namęczyć żeby komp zastartował, bo się zaraz wyłącza.Co za pech...

Edytowane przez peter2012
Odnośnik do komentarza

PS.A teraz jeszcze problemy z zasilaczem - ten no-name czasami sam odcina napięcie i do tego czasem trzeba się namęczyć żeby komp zastartował, bo się zaraz wyłącza.Co za pech...

 

Wymień go jak najszybciej, bo może uszkodzić Ci płytę. Ja mam zasilacz OCZ MODXSTREAM-PRO 500 W, który sprawuje się znakomicie.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam BSOD, oczywiście watchdog.sys 8E.

 

Mam:

Sterowniki 275.33, geforce 8800, win xp 32bit sp3

 

Problem występuje gdy:

1) oglądam strumienie video we flashu

 

2) filmy oglądane w "Media Player Classic". Tutaj BSOD najczęściej mi się pojawia. Aby przyśpieszyć pojawienie się niebieskiego ekranu wystarczy że będę co chwilę przewijał film z początku do połowy kilka razy. Ciekawostka: te same filmy odtwarzane w ALLPLAYER nie powodują pojawienia się BSOD.

 

3) oraz podczas korzystania z Google Earth.

 

Miałem taką sytuację. Obejżałem kilka razy filmy na youtube. A godzinę później sprawdzałem coś w google earth. BSOD. Po ponownym uruchomieniu windows, od razu załączyłem google earth, po 15min znów BSOD. Dlatego wykluczam, że na BSOD w punktach 2 i 3 miał wpływ punkt 1 (czyli video we flashu).

 

Co ciekawe w grach FPS z niczego sobie grafiką oraz w odpalonym programie do testowania stabilności karty graficznej BSOD'y nie występują. To ma związek chyba z grafiką 2D.

 

Gdzieś na blogu wyczytałem że podobno problem można naprawić modyfikując działanie samego watchdog, zmienić tolerancję. W rejestrze systemowym.

 

Należy przejść do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Watchdog\Display\

Utworzyć nowy wpis DWORD o nazwie "BreakPointDelay" (bez ") i ustawić wartość na 3. i Reboot PC aby zmiany zaczęły obowiązywać.

 

Można też spróbować wyłączyć sprawdzanie błędów przez watchdog:

Utworzyć nowy wpis DWORD o nazwie "DisableBugCheck" (bez ") i ustawić wartość na 1. (zero aby przywrócić domyślne działanie)

(źródło http://arturmarques.com/wordpress/index.php/2010/05/05/watchdog-sys-disable-it-or-increase-its-tolerance/)

 

 

Od dzisiaj testuję wpis BreakPointDelay z wartością 3.

Odnośnik do komentarza

Więc tak, mój sposób na niebieski ekran działa.

Należy przejść do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Watchdog\Display\

Utworzyć nowy wpis DWORD o nazwie "BreakPointDelay" (bez ") i ustawić wartość na 3. i Reboot PC aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Niebieski ekran się nie pokazuje, nie muszę restartować komputera a potem czekać kilkanaście minut aż Check Disk z windowsa sprawdzi dysk twardy.

 

Niestety problem z przeglądaniem video w odtwarzaczach Flash (np YouTube) dalej występuje. Po obejrzeniu kilkunastu filmików przeglądarka internetowa(nie ważne czy Fox czy Opera) się zawiesza. Aby zobaczyć filmiki bez ponownego uruchamiania windows'a muszę zrobić tak:

 

1) załączyć menadżer zadań (ctrl+shift+Esc), ja muszę czekać 10 sekund zanim się pojawi

2) w menadżerze zadań zakończyć proces przeglądarki internetowej. (firefox ma dwa procesy, zakończyć oba : firefox.exe oraz plugin-container.exe), zamykanie trwa kolejne 10 sekund

3) uruchomić RivaTuner, wybrać opcję "Reload Display Driver", przez chwilę będzie czarny ekran. Znów mogę załączyć przeglądarkę i oglądać filmiki.

4) Co ciekawe, po tej operacji już mi nie zawieszało przeglądarki gdy oglądałem kolejne kilkanaście trailerów gier.

 

 

PODSUMOWANIE:

Błędy (BSOD oraz zawieszanie się przeglądarki) są w 100% procentach spowodowane nowymi sterownikami.

 

 

 

 

@peter2012. Starsze sterowniki coś pomagają?

 

Jestem graczem dlatego nie uśmiecha mi się szafować kilkoma wersjami sterowników, instalować najnowsze aby grać. A potem odinstalować je, zainstalować starsze aby obejrzeć filmy an YT. Obecnie radzę sobie za pomocą tego wpisu do rejestru "aby nie było BSOD z watchdog" oraz przeładowuję sterowniki karty graficznej za pomocą rivatuner.

post-2520-0-22971500-1311074907_thumb.png

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przez jakiś czas używałem tricku w poście powyżej, potem jednak przesiadłem się na stare sterowniki 266.58.

 

Podobno problem naprawiono w wersji 285.27 beta, na oficjalnym forum NVIDIA kilka osób pisało że jest OK. Ja na razie się wstrzymam (bo beta).

 

Tutaj link do sterowników

http://www.nvidia.com/object/winxp-285.27-beta-driver.html

 

Tutaj są informacje z wersji (release notes):

http://us.download.nvidia.com/Windows/285.27/285.27-WinXP-Desktop-Release-Notes.pdf

 

na jedenastej stronie możemy przeczytać:

 

Changes in Version 285.27

The following sections list the important changes and the most common issues resolved 

since the Release 280 driver 280.26. This list is only a subset of the total number of 

changes made in this driver version.

The NVIDIA bug number is provided for reference.

 

Fixed Issues-Windows XP 32-bit

Single-GPU Resolved Issues and Changes


  •  
  • NVIDIA Update-Error message occurs when applying changes made to the NVIDIA Update preferences. [865664]
  • NVIDIA Update-Clicking the new driver notification balloon does not open a browser to the NVIDIA driver download page. Instead, the NVIDIA Update window appears. [860067]

 

Multi-GPU Resolved Issues and Changes


  •  
  • [sLI]: Adobe Flash-Blue-screen crash occurs when playing Adobe flash content at HD resolutions and then switching to full-screen mode. [866079]
  • [sLI]: The Witcher -The game performs poorly when SLI is enabled. [828453]

 

 

Co prawda piszą że naprawili to w trybie SLI (ja mam tylko jedną, czyli single-gpu), no i miałem BSOD nawet bez przełączania na pełny ekran. Ale pewnie to taki chłyt martetindody.

 

 

Poczekam na wersję NIEBETA. Dla niecierpliwych, sugeruję (czytając wątek na oficjalnym forum nvidii) sterowniki w wersji 285.27 BETA

Odnośnik do komentarza

Ja od dłuższego czasu korzystam z w/w sterowników i nie sprawiają żadnych problemów.Ja również jestem graczem i też lubię zainstalować raz i na długo.

Dziękuję wszystkim za pomoc,a jako że problem nie występuje na nowych sterach to temat można zamknąć.

 

PS.Sorry że tak długo nie odpowiadałem,ale kompletnie o tym zapomniałem :)

Odnośnik do komentarza

Tia... Dobrze,że napisałem "można" :) No zamknąć można,najwyżej się poprosi na PW o otworzenie.

Decyzję niech podejmie ekipa FiXITPC :P

 

@Wiesław: Nie widziałem Cię pisząc,ale tak,masz rację.Ja się tu zastanawiam czy coś do rzeczy nie ma określony producent karty (tutaj:Palit).

Dlatego spytam: @YourEnemy,jaki jest producent Twojej karty (nie samego GPU,to oczywiste :P),czy to może karta referencyjna?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...