Skocz do zawartości

Ciągłe błędy iexplore.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam starego laptopa i mam z nim problem, ponieważ losowo w czasie pracy wyskakuje mi komunikat, że aplikacja Iexplorer.exe wykonała nieprawidłową operację i czy przesłać dane błędu do Microsoftu.

Proszę o sprawdzenie, czy nie powoduje tego jakiś wirus.

 

Przeskanowałem laptopa wg wskazówek. Oto logi:

 

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt.txt

UsbFix.txt

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Żle przepisałeś nazwę procesu (poprawiam tytuł tematu). To nie iexplorer.exe tylko iexplore.exe

 

Error - 2010-12-14 01:21:27 | Computer Name = HPOMNIBOOK | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Aplikacja powodująca błąd IEXPLORE.EXE, wersja 6.0.2900.2180, moduł

powodujący błąd unknown, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x00000000.

 

Uwaga wstępna, krytyczny poziom aktualizacji systemu:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

Na takim trupie z zerowym zabezpieczeniem i przy kompletnym braku antywirusa / zapory nie zajedziesz daleko. Usuwanie infekcji może być także nieskuteczne i może być nawrót.... Infekcja tu jest.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - [2007-11-06 01:37:26 | 000,129,368 | RHS- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\WINNT\system\svchost.exe -- (CreateProcess)
O32 - AutoRun File - [2010-03-13 00:06:08 | 000,000,035 | RHS- | M] () - C:\autorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [2010-03-13 00:06:08 | 000,000,035 | RHS- | M] () - D:\autorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [2010-03-13 00:06:08 | 000,000,035 | RHS- | M] () - E:\autorun.inf -- [ NTFS ]
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
:Files
explore.exe /alldrives
G:\RECYCLER
C:\WINNT\system\wupdmgr.exe
C:\WINNT\System32\explorxp.exe
C:\WINNT\System32\settings.dll
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zresetowany, po restarcie otworzy się log z wynikami.

 

2. Wykonaj nowy skan z OTL, ale na warunku dostosowanym. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co niżej, następnie klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt).

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components /S

 

Dołącz też log wygenerowany usuwaniem w punkcie 1.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
ps. Nie wiem czemu nie pojawił się nowy plik Extras a jedynie OTL. Czy coś źle zrobiłem?

 

OTL uruchomiony więcej niż raz przestawia opcję "Rejestr - skan dodatkowy" na "Brak", a ma być "Użyj filtrowania". Brak Twojej uwagi przy skanowaniu. Niemniej Extras nie jest mi tu potrzebny po raz drugi.

 


Zadanie wykonane, infekcja w widocznej dla mnie partii pomyślnie usunięta. Skan dostosowany OTL pokazuje dodatkowy wpis rejestru infekcji, którego się spodziewałam:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{28ABC5C0-4FCB-11CF-AAX5-81CX1C635612}]

"StubPath" = C:\RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013\lusrmgr32.exe -- [2008-11-26 16:24:06 | 000,039,986 | RHS- | M] ()

Przy okazji usunę jeszcze z urządzenia przenośnego duplikat autorun.inf:

 

O32 - AutoRun File - [2010-08-12 10:19:52 | 000,000,000 | RHSD | M] - G:\AUTORUN_.INF -- [ FAT ]

O32 - AutoRun File - [2010-08-26 23:16:12 | 000,000,016 | -H-- | M] () - G:\AUTORUN.INF -- [ FAT ]

Drugi to plik wyglądający na pochodną zabezpieczenia w Panda USB Vaccine. Pierwszy to na folder prawdopodobnie z procesu typu Vaccinate w USBFix (i tak tu nieczynny, bo Panda zmieniła mu nazwę robiąc miejsce na własny plik).

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{28ABC5C0-4FCB-11CF-AAX5-81CX1C635612}]
 
:Files
RECYCLER /alldrives
RD /S /Q \\?\G:\AUTORUN_.INF /C

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

 

2. Posprzątaj po używanych narzędziach: Odinstaluj USBFix. W OTL uruchom Sprzątanie, co usunie kwarantannę z infekcją oraz program OTL z dysku. Funkcja wymaga restartu.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

4. Przeskanuj system przez Kaspersky Virus Removal Tool i przedstaw wyniki.

 

Po ocenie raportu końcowego przejdziemy do niezbędnych aktualizacji.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oto plik z wykonania skryptu:

 

06172011_192731.txt

 

A tu z kasperskiego:

 

kaspersky.txt

 

Podczas skanowania kasperskim pominalem usuwanie jednego pliku a mianowicie winlogon.dl ponieważ nie dało się wyleczyć. Natomiast został usunięty sfc_os.dll i teraz podczas uruchomienia systemu mam komunikat:

 

 

winlogon.exe - nie można znaleźć składnika

 

Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono sfc_os.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.

Odnośnik do komentarza
Podczas skanowania kasperskim pominalem usuwanie jednego pliku a mianowicie winlogon.dl ponieważ nie dało się wyleczyć.

 

To plik trojana i jest do usunięcia. Cały folder w którym on siedzi jest podrobiony: C:\WINNT\system32\Panel sterowania.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}, symuluje Panel sterowania.

 

 

Natomiast został usunięty sfc_os.dll i teraz podczas uruchomienia systemu mam komunikat: winlogon.exe - nie można znaleźć składnika

Czy możesz wejść do Windows? Sprecyzuj to, bo nie wiem teraz którą instrukcję podpasować. Plik należy wstawić w czystej wersji i plik taki ode mnie otrzymasz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Przesyłam plik w wersji XP SP2 do wstawienia: KLIK. Wypakuj go na C:\.

 

2. Pobierz OTL od nowa z przyklejonego. Uruchom i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
C:\WINNT\system32\dllcache\sfc_os.dll|C:\sfc_os.dll /replace
C:\WINNT\system32\sfc_os.dll|C:\sfc_os.dll /replace
C:\WINNT\system32\Panel sterowania.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}

Klik w Wykonaj skrypt.

 

3. Przedstaw log z wymiany uzyskany w punkcie 2.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OK, zadanie wykonane. Pliki się ładnie wstawiły, a cały folder w którym był plik trojana, też został przeze mnie usunięty. Galopujemy do finału:

 

Porządki po dezynfekcji:

 

1. Posprzątaj po używanych narzędziach: po raz drugi Sprzątanie w OTL, odinstaluj też Kaspersky Removal Tool.

 

2. Ponowne czyszczenie folderów Przywracania systemu.

 

 

Zabezpieczenia

 

1. Obowiązkowo system musi zostać zaktualizowany:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

Do instalacji: Service Pack 3 + Internet Explorer 8. Przeglądarka IE również, mimo że posługujesz się Firefoxem. Na silniku IE chodzą różne funkcje systemu oraz po cichu może z tego korzystać aplikacja trzecia. Po zamontowaniu tego układu bazowego udaj się na Windows Update i załaduje wszystkie krytyczne aktualizacje. SP3 pochodzi z roku 2008, kupa rzeczy się od tego czasu wydarzyła.

 

2. Drobniejsze aktualizacje oprogramowania do wykonania:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A81200000003}" = Adobe Reader 8.1.2

"{D103C4BA-F905-437A-8049-DB24763BBE36}" = Skype™ 4.2

"Mozilla Firefox (3.6.3)" = Mozilla Firefox (3.6.3)

Szczegóły aktualizacyjne: INSTRUKCJE.

 

3. Programy zabezpieczające: nie masz żadnego. Rozumiem, że to wyraz "obawy" by nie zamulić starego blaszaka. Proponuję taką darmową kombinację: Panda Cloud Antivirus + PrivateFirewall.

 

Podsumuj czy wszystko w porządku.

 

 

.

Edytowane przez picasso
25.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...