Skocz do zawartości

Jak wejść na konto admina?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Albo, żeby mi sie to konto wyświetlało na ekranie logowania...

 

Jeśli masz na myśli wbudowane serwisowe konto Administrator, to Twój komp a nie haki na cudzym (zachodzące w tamtym temacie) i nie masz żadnych problemów technicznych, to konto należy po prostu włączyć normalną procedurą. Dla edycji niskich Vista KB555910. Alternatywnie, na wysokich edycjach zamiast linii komend można użyć wizualnej przystawki lusrmgr.msc i tam we Właściwościach Administratora go zaktywować:

 

lusrmgr.th.png

 

Pytaniem jest: do czego Ci to jest potrzebne?

 

.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, czytałem tamten temat, zanim Flavius mi odpowiedział, dlatego też mi to tak raczej bokiem przeszła jego odpowiedź.

 

Pomyślałem, że dobrze było by mieć włączone to konto u siebie na komputerze. A to dlatego, że czasem zdarza się, że nie mogę wleźć na swoje własne (też admina) [bo coś dzień wcześniej kombinuje i takie mam potem efekty] i dobrze było by móc korzystać dalej z kompa, pomimo tego, że może się zdarzyć awaria mojego konta.

Druga sprawa, często korzystałem z różnych linuxów i przyzwyczaiłem się do tego, że tam trzeba być na tym koncie, żeby cokolwiek zrobić. Tak samo chciałbym mieć na swoim komputerze.

 

 

Co znaczą niskie i wysokie edycje??? Nie rozumiem terminologii.

 

A jak zrobić, żebym się automatycznie logował na moje konto?

Odnośnik do komentarza
Co znaczą niskie i wysokie edycje??? Nie rozumiem terminologii.

 

Po artykule MS mogłeś się zorientować (wyszczególnia edycje dla jakich operacja się aplikuje). Niskie = okrojone Starter, Home. Nie udostępniają zarządzania układem kont przez przystawki rodzaju lusrmgr.msc.

 

 

A jak zrobić, żebym się automatycznie logował na moje konto?

 

Z klawiatury klawisz z flagą Windows + R i w dialogu Uruchom control userpasswords2. Podświetlasz swoje konto i odznaczasz "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło".

 

PS. Tylko autologowanie Twojego konta to nie jest dobry pomysł przy:

 

A to dlatego, że czasem zdarza się, że nie mogę wleźć na swoje własne (też admina) [bo coś dzień wcześniej kombinuje i takie mam potem efekty] i dobrze było by móc korzystać dalej z kompa, pomimo tego, że może się zdarzyć awaria mojego konta.

 

Jeśli nastąpi awaria, autologon pomiesza szyki i trzeba będzie go zdejmować edytując rejestr z poziomu płyty WinRE.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...