Skocz do zawartości

Laptop - dziwny problem z internetem


Opheelia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znowu mam problem z internetem na laptopie ale tym razem na moim :D Zachowuje sie on tak:

 

Po wlaczeniu laptopa odrazu na swiezo internet chodzi dobrze ale z kazda chwile ping jest wyzszy zaczyna od 50ms pozniej 120ms 300ms itd. i kiedy zresetuje karte sieciowa przyciskiem szybkie pyk...pyk ping znowu wraca do 50ms na krotka chwile.

Denerwujacy problem bo internet nie muli tylko na lapku lecz cala siec kiedy laptop jest wlaczony po jakims czasie nie da sie korzystac z internetu a tym bardziej grac w gry internetowe. Sciagalem sterowniki i jakby problem ustal na 1 dzien moze mi sie tylko tak wydawalo. Nie jest to wina dostawcy poniewaz gdy laptop jest wylaczony internet pinguje caly czas 50ms! ogolnie to internet musi byc wylaczony w laptopie. Co potrzebujecie do sprawdzenia tego? Dodam jeszcze ze problem wystepuje tylko przy polaczeniu wifi, kabel pinguje dobrze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Śmieciowate dodatki w FF i IE do wywalenia: Conduit Engine, DAEMON Tools Toolbar, Download Accelerator Plus Integration, Softonic-Eng7 Toolbar, uTorrentBar Toolbar, XfireXO Toolbar.

Nawiasem mówiąc, niezła "warezownia" na komputerze. Pewnie wiesz, że to ułatwia łapanie wirusów...

 

Problematyczne aplikacje: uTorrent lub inne downloadery oraz Avast (wszystko testowo do całkowitego wyłączenia lub - zdecydowanie lepiej - odinstalowania).

Jeśli przyczyna nie tkwi w powyższych, to winna będzie konfiguracja routera.

Co to za sprzęt? Masz dostęp do jego ustawień?

Odnośnik do komentarza

Temat ponownie otwieram, dostałem wiadomość od autora, pozwolę sobie poniżej zacytować:

 

Pytales jaki to sprzet i czy mam dostep do ustawien: jest to router linksys WAG200G Annex-A i mam dostep do jego ustawien. Osobiscie uwazam, ze raczej problem nie lezy w ustawieniach kiedys nic nie musialem ustawiac i dzialalo wszystko tak jak trzeba.

Sprawdź w routerze ustawienia firewalla. Zrób screen i przedstaw na forum.

 

Zainstaluj Service Packa 3.

 

Wejdź w Panel sterowania, znajdź Połączenia sieciowe. Następnie znajdź własne połączenie, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości". W zakładce "Ogólne", na liście wykorzystywanych składników znajdź "Protokół internetowy TCP/IP" lub "Protokół internetowy TCP/IP w wersji 6". Odptaszkuj go, zatwierdź zmiany i uruchom ponownie komputer.

 

Co z tą "warezownią" i innymi poradami w poprzednich wiadomościach?

Edytowane przez picasso
Upłynął czas ważności tematu - zamykam.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...