Skocz do zawartości

Windows po starcie przywraca uszkodzone sterowniki USB


sesion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Niedawno kombinowałem coś z uszkodzonym pendrive od tego czasu nie mogę w normalny sposób łączyć się z drukarką czy innymi urządzeniami USB. W menedżerze urządzeń pokazuje mi wykrzyknik przy "standardowy kontroler OpenHCD hosta USB" itd jak w załączniku :

post-2261-0-22706300-1307022721_thumb.png

 

generalnie usb działa ale jakby chciało a nie mogło. Naprawiam to narzędziem Windows ustawia na nowo wszystko pisze problem rozwiązany i jest super do momentu kolejnego restartu czy uruchomienia na nowo. I tka za każdym razem. Użyłem ComboFixa Windows jakby ciut lepiej chodzi ale sprawa z USB została jak była. Oto log z pracy ComboFIxa. nie wiem czy to w tym dziale powinienem wkleić ale spróbuję: Log w załączniku txt. Proszę o pomoc życzliwych specjalistów:)

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety nie pomogło.

Naprawiam sterowniki poprzez rozwiązywanie problemów Windows jest ok po tym. Następnie Usuwam plik robię restart i po restarcie znowu g....

Nie wiem co da tu info o sprzęcie ale ok:

Athlon X2 AM2+, Geil 4GB DDR 2 CL4 800, Płyta Gigabyte GA-M720-US3, SB Creative X-Fi XtremeMusic, Geforce 7950 GT EVGA, Seagate 500GB

 

Windows 7 Proffesional 64 bit SP1 - oryginał

 

System na bieżąco aktualizowany + dodatkowo używam Program Driver Genius Professional Edition, jak dotąd z dobrym skutkiem a innych komputerach i moim

Odnośnik do komentarza

Nie cytuj poprzedniego posta.

 

Niestety nie pomogło.

 

Pierwszy krok za Tobą.

 

Naprawiam sterowniki poprzez rozwiązywanie problemów Windows jest ok po tym.

I tu jest pewnie błąd. Skąd, kiedy i w jaki sposób pobierałeś sterowniki do tej płyty.

 

System na bieżąco aktualizowany + dodatkowo używam Program Driver Genius Professional Edition,

 

Nie znam tego programu. On też może powodować problemy. Czy on jest stale aktywny?

 

Dodatkowo w MU PPM na Alcor Micro USB Card Reader -> Wyłącz + restart. To może być winowajca.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam że wbudowane narzędzie w Windows "rozwiazywanie problemów" resetuje kontroler USB niemniej zrób to sam ręcznie + restart.Najlepiej zrestartuj dwa razy i za każdym razem sprawdza efekt -wiadomo że za pierwszym razem system musi zaktualizować zmianę konfiguracji,co innego jeśli tak jest po każdym restarcie to wtedy jest coś nie tak.Jeśli nie pomaga to:

 

1.Sprawdź czy masz takie pliki w folderze C:\Windows\inf

 

usb.inf

usbccid.inf

usbcir.inf

usbport.inf

usbprint.inf

usbstor.inf

usbvideo.inf

 

Jesli nie ma to brakujący plik trzeba uzupełnić i zrestartować komputer

 

2.Uruchom edytor rejestru z poziomu konta SYSTEM (Administratorzy nie mają pełnego dostępu do wszystkich badanych kluczy) i sprawdź rejestr,aby to uczynić pobierz narzędzie PsTools KLIK,wyekstraktuj z niego narzedzie psexec.exe i umieść go w folderze C:\Windows\System32

 

Nastepnie uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe jako administrator) i wklep

 

psexec -s -i -d regedit

 

(polecenie to uruchomi edytor rejestru z poziomu konta SYSTEM)

 

Nastepnie obejrzyj klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}

 

 

Sprawdź jak wygladają wpisy w głównej gałęzi czy czegoś jest za dużo lub za mało lub inne wartości - u mnie on tak wygląda

 

post-510-0-53701100-1307286908_thumb.png

 

Jeśli u ciebie jest inaczej to popraw + restart

 

3.Jesli jednak główna gałąź wygląda identycznie jak u mnie to w takim wypadku skasuj wszystkie podklucze w tym kluczu (numerki typu 0001,0002,... oraz klucz Properies) i restart komputera

 

4.Ostateczne rozwiązanie gdy nic nie pomaga - podmienić wszystkie pliki wymienione w pkt 1 + restart

Odnośnik do komentarza

Proponuję do kroku zaproponowanego przez @Flaviusa dodać przeczyszczenie całego drzewa sprzętowego USB czyli wywalenie podkluczy dla:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB

 

Po tym system powinien odtworzyć całą gałąź sterowników USB (oczywiście pod warunkiem znalezienia prawidłowych plików które masz podane powyżej).

 

Jeżeli w rejestrze czujesz się mało pewnie to zrób wcześniej kopię np w erunt albo podobnym programie.

 

pzdr

Edytowane przez picasso
13.08.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...