Skocz do zawartości

Wyłączają się programy lub restart bez ostrzeżenia


Rekomendowane odpowiedzi

Opera jako pierwsza zaczęła się wyłączać. Wyłącza się też Chrome. IE nie używam.

 

Oto S.M.A.R.T. dysku, który jest w systemie

 

MatiK, chce mi się bawić, ale jak na razie wszelkie diagnozy nic nie wykazały, a problem dalej męczy. Szczerze mówiąc chciałbym mieć czarno na białym w jakimś teście, że występują błędy. Na razie łudzę się naiwnie, że jakiś drobiazg poprawię i problem rozwiązany :rolleyes: , ale można włożyć to już między bajki.

 

Jakie testy mogę jeszcze zrobić? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wg mnie najlepiej wyodrębni źródło problemu trochę pracy na Ubuntu odpalanym z CD albo z pendrive-a. Jakby tam się nic nie działo to problem jest software-owy a jak tam też by się zawieszał FF to coś ze sprzętem jest nie tak. Ubuntu

Pamiętaj też że doychczasowe testy sprawiły że odłaczyłeś uszkodzony dysk i dwie kości RAM-u które są chyba niesprawne i wymieniłeś TakeMe na prawdziwy zasilacz. To jest postęp. Jeżeli chcesz możesz dać nowe ogi z OTL skoro przeinstalowałeś system (tam są np logi z dziennika systemowego) i przetestować kompa w OCCT na ustawieniach z obrazka. Czas testu to 8 godzin więc możesz to zostawić na noc.

post-1006-0-26414400-1307953074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Oto kolejna odsłona dramatu :huh:;)

 

Po pierwsze wieslawie531, IE6 nie używam, chyba, że muszę wejść na MicrosoftUpdate. Wtedy ulegam pod przemocą ;)

Jednak ze względu na integralność tego programu z systemem i dla większego spokoju ducha zainstalowałem jak radziłeś IE8. Niestety bez zmian :mellow:

 

MatiK, Ubuntu z podanego przez Ciebie źródła wariuje u mnie. Po normalnym załadowaniu systemu uruchamia się w nieskończoność w kolejnych procesach menedżer plików i zapełnia mi cały pasek programów :mellow:

 

Uruchamiałem też Hiren's Boot CD - płytka bootowalna z programami diagnostycznymi, w tym bootowalny z niej WinXP i Linux. Używałem ich wcześniej, lecz teraz nie mogłem zainstalować sterowników do karty sieciowej by skorzystać z Firefox'a. Albo to wpływ uszkodzenia którego szukamy, albo 1,5GB ramu nie wystarczyło przy utworzonym ramdysku :mellow:

 

 

Teraz efekty działań, które ostatecznie zawęziły pole poszukiwań awarii:

 

1. OCCT wykazał błąd w rdzeniu już po 2 godz. testu. Skusiłem się więc na zakup używanego Athlona XP 2600+. Niestety bez zmian.

 

2. Odłączyłem od płyty wszystkie karty i napędy poza kartą graficzną, sieciówką-ethernet i twardym dyskiem, aby wykluczyć ostatecznie potencjalne źródło problemu w tych peryferiach. Firefox wyłączył się jak zawsze.

 

Tak więc na placu boju pozostała płyta, która jest do wymiany. Szkoda, że nie udało się tego zdiagnozować jednoznacznie testami, ale przynajmiej znam już rozwiązanie megairytującego ostatnio problemu :rolleyes:

 

Usłyszałem ostatnio od znajomego, że zdarzają się w sprzedaży płyty, które przeleżały od nowości w magazynie i nie były używane. Słyszeliście o czymś takim?

 

W każdym razie myślę już o nowym zestawie, ale do tego także poszukam płyty, bo zestaw spełniał wszystkie moje oczekiwania póki był sprawny. Nie wyrzucę go teraz :)

 

Załączam jeszcze aktualne logi z OCCT i OTL (w drugim teście OCCT nie ma nazwy procesora, bo procesor który kupiłem jest nowszy od biosu w płycie, jednak napięcie vcore miał właściwe) Może znajdziecie tam jeszcze jakąś wartościową sprzętową wskazówkę :)

 

Athlon XP1800+_VCore.png

Athlon XP1800+_Volt3.png

Athlon XP1800+_Volt5.png

Athlon XP1800+_Volt12.png

 

Athlon XP 2600+_VCore.png

Athlon XP 2600+_Volt3.png

Athlon XP 2600+_Volt5.png

Athlon XP 2600+_Volt12.png

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Usłyszałem ostatnio od znajomego, że zdarzają się w sprzedaży płyty, które przeleżały od nowości w magazynie i nie były używane. Słyszeliście o czymś takim?

Myślę, że nie ma rzeczy niemożliwych - ale prędzej natkniesz się na "podemontażowe z nowych zestawów".

 

Tak a propo LiveCD... Parted Magic ma FF. Możesz też doinstalować flasha i javę (masz do wyboru w menu Internet).

http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

 

Dziennik zdarzeń systemowych podpowiada Ci co powinieneś zrobić... (ale może masz to już za sobą).

Error - 2011-06-18 10:48:22 | Computer Name = H-AF3479CFC58E4 | Source = Ntfs | ID = 262199
Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:.

Odnośnik do komentarza

Więc tak - to zachowanie Ubuntu było bardzo ale to bardzo dziwne ale mogło wynikać właśnie z problemów z płytą główną. OCCT testował w trybie Large Data Set - on obciąża RAM, płytę główną i procesor. Gdybyś jeszcze raz kiedyś znalazł się w podobnej sytuacji z błędem w tym teście to najpierw spróbuj go puścić w trybie Small Data Set bo wtedy sprawdzany jest tylko procesor. Co do zmiany płyty głównej - zastanów sie nad tym bo nowe nadzienie (procesor, płyta główna, RAM) z gwarancją jak się człowiek uprzez to i za 350 zł znajdzie a będzie Ci komputer chodzić szybciej.

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie odysei z diagnozą mojego zestawu, wykonałem w pracy kilka pytań o płytę główną ze starszawego zestawu :) Okazało się, że znajomy ma zdemontowaną płytę z Celeronem 1.7GHz i to w pełni kompatybilną z moim nadzieniem (a nawet z biosem wydanym także w 2002r jak się okazało :) ) Dlatego warto zawsze pytać. To nie boli ;)

Sprawdziłem i jest w pełni sprawna, tylko kilka elektrolitów fatalnie wygląda, ale jutro postaram się to zmienić (jeśli dostanę wszystkie) i mam zamiar się tym zająć póki jest w pełni stabilna :mellow:

 

Tymczasem proszę o poradę. jak rozwiązać problem z jednym dyskiem, o którym pisałem wcześniej. Zrobiłem backup danych z niego, i mogę go "maglować" teraz bez stresów o dane.

MatiK i 3oo pisaliście coś o zerowaniu i remapowaniu. Tak więc proszę o konkretne instrukcje :)

 

Dla przypomnienia wklejam wyniki testu MHDD:

 

Dysk Seagate Barracuda ST380021A 80GB IDE

Wynik skanu

S.M.A.R.T

EID

 

Pozdrawiam

.

Odnośnik do komentarza

Instrukcja wygląda tak:

kiedy naciśniesz F4 w MHDD przechodzisz na opcje Remap i ustawiasz na ON oraz opcję Erase Delays też na ON i naciskasz Enter. Kiedy się skończy wklej tu proszę wyniki skanu. A tak na marginesie dla bezpieczeństwa odepnij dysk na którym masz system i zostaw podłaczony tylko ten który chcesz remapować.

Odnośnik do komentarza

Oto wyniki:

Niestety nie mam zainstalowanego teraz GIMPa i fotki ważą tonę ;)

 

Seagate Barracuda ST380021A 80GB IDE

 

Wynik skanu

 

S.M.A.R.T

 

 

Nadmienię jeszcze, że przeszczep 20 elektrolitów na pozyskanej płycie głównej przyniósł oczekiwany rezultat :)

 

Wielkie dzięki za wsparcie dla wszystkich pomysłowych forumowiczów. Sam bym tego nie naprawił... chyba (??) :) ;)

Odnośnik do komentarza

Wynik skanu tego dysku wygląda dobrze natomiast powinieneś monitorować sobie status SMART. Pamiętaj żeby robić kopie zapasowe danych z tego dysku bo nie jest to najpewniejszy dysk na świecie. Jeżeli dysk jest na tym samym kablu co był wcześniej to najlepiej kup sobie nowy kabel.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...