Skocz do zawartości

WSS 2008 Foundation R2 problem z udostępnianiem


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam głupi problem i nie wiem jak go rozwiązać. Jest serwer, a na nim WSS 2008 R2. Stworzona grupa robocza, w sieci 6 komputerów. Muszę dołączyć kolejnego hosta (Win7 HP 64bit). Wrzucam go w grupę roboczą. Widzi mój serwer, ale w żaden sposób nie mogę się dostać poprzez otoczenie sieciowe do udostępnionych folderów na serwerze.

 

Gdy próbuje się wbić wywala natychmiastowo komunikat, że nie mam dostępu lub uprawnień. Do innych końcówek "wchodzę" bez problemu przez sieć.

 

Stworzyłem więc dodatkowy profil na tym hoście. Loguje się, otoczenie sieciowe, klikam w serwer i bez problemu widzę udostępnione zasoby. Kombinowałem na wszelkie sposoby i w końcu znalazłem gdzie tkwi problem. Profil domyślny, który był już skonfigurowany to "Paweł". Drugie konto, które stworzyłem i działa prawidłowo to "Test". Nurtował mnie bardzo polski znak w koncie czyli ł. Zmieniłem nazwę użytkownika na Pawel, ale bez skutku. Przypomniałem sobie jednak, że gdy utworzymy profil to nazwa konta lokalnego pozostaje oryginalna czyli "Paweł" i zmiana nazw użytkownika tutaj nic nie da.

 

Utworzyłem więc dla pewności kolejny profil o nazwie Pawełł i sytuacja jest identyczna czyli nie mogę się dostać poprzez LAN do serwera i udostępnionych folderów. Co śmieszniejsze jak wspomniałem nie ma problemu z przeglądaniem na polsko języcznych kontach udostępnionych folderów na pozostałych końcówkach.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Niestety konto Paweł jest mocno spersonalizowane i nie chce mi się wszystkiego przenosić na nowe konto.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdź klucze na hoście:

 

HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVesrion\ProfileList

 

oraz

 

HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVesrion\ProfileList

 

 

 

W tych kluczach są zdefiniowane ścieżki do katologów kont - sprawdź czy są prawidłowe w razie czego popraw.Oczywiście oba klucze od części 32bitowej muszą być identyczne jak ten od 64bitowej.

 

Można by jeszcze spróbować jeszcze spróbować wykasować na tym problematycznym koncie pliki NTUSER.* ,za wyjątkiem NTUSER.DAT (tego nie ruszać!) ,pliki znajdują się na ścieżce C:\Users\<nazwa konta> -są to pliki ukryte.

 

 

Jeśli jednak jest tak jak piszesz i ten WSS 2008 nienawidzi polskich znaków to dokonaj rzeczywistej zmiany konta tj. zmień nazwę folderu konta oraz wyedytuj wyżej wspomniane klucze aby ściezki się zgadzały.Oczywiście całą operację trzeba wykonywać z poziomu innego konta niż to na którym wykonujesz operację.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...