Skocz do zawartości

ASUS K52J (problem internet)


Opheelia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostalem wlasnie laptopa w/w z problemem dosyc dziwnym ktorego nie potrafie rozwiazac, mianowicie nie moze sie polaczyc z internetem ani przez kabel od routera, ani przez modem DSL, ani przez siec wifi(mimo ze widzi sieci) kiedy proboje polaczyc sie z moja siecia wifi pojawia sie napis "Ten komputer ma ograniczona lacznosc z [nazwa sieci]. Najlepsze jest to ze internet dzialal ale ktos cos popykal i nie wiadomo o co chodzi prosze o pomoc zawsze to lepiej jak wypowie sie ktos kto sie zna.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dopiero po Twoim poscie zauwazylem ze zadna nie zainstalowana aplikacja nie chce odpalic sie na tym komputerze pokazuja sie notki:

 

Aplikacja nie zostala wlasciwie uruchomiona (0xc0000005). Kliknij przycisk OK ........... bla bla (to byla proba odpalenia OTL

 

wczesniej probowalem odpalic program Everest w celu sprawdzenia jaka mam tutaj karte sieciowa lecz pojawia sie notka:

 

The setup files are corrupted. Please obtain a new copy of the program.

 

Dla sprawdzenia chcialem jeszcze wlaczyc inna aplikacje lecz wyskakuje to samo. Wiec chyba prosta sprawa wirus, ale jak go usunac skoro nie moge nawet wgrac antyvirusa? format?

 

EDIT: Instalator avasta sie wlaczyl. Ja juz calkiem sie pogubilem :D

Odnośnik do komentarza

W dzienniku zdarzeń systemowych przewija Ci się:

Error - 2011-04-27 13:48:40 | Computer Name = asus | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się

do użytku. Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:.

Nie zaszkodziłby skan + S.M.A.R.T. MHDD do oceny. chkdsk rozumiem, że już był zapuszczany? (wpisy tego typu są, jak widać, z końcówki kwietnia).
Odnośnik do komentarza

Nie chkdsk nie byl zapuszczany wlasnie jestem w jego trakcie a co do mhdd gdy wkladam plytke otwiera mi sie 1 ekran mhdd i do wyboru 1. 3. 5. i gdzies w ktoryms z tych powinno byc pole ktore powinienen wybrac ale wszystkie te pola sa czyste. Moze cos robie zle?

 

No i jesli po chkdsk mialo sie cos zmienic to nic sie nie zmienilo :P zaznaczylem opcje odrazu z naprawianiem.

Odnośnik do komentarza

Problemu głównego na pewno nie miało rozwiązać, ale może mieć wpływ na stabilność działania systemu.

Co do MHDD to najprawdopodobniej masz dysk ustawiony w trybie AHCI stąd problemy (wspomniano o tym w instrukcji przy okazji problemów z detekcją dysków SATA). W zasadzie wystarczy tylko na potrzeby MHDD przestawić tryb kontrolera dysku na IDE (w BIOS-ie) - o ile jest taka możliwość. Ale może na początek pokaż S.M.A.R.T. dysku dowolnym programem...

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__844

lub wykorzystaj opracowanie Sevarda

https://www.fixitpc.pl/topic/881-podstawowa-diagnostyka-dysku-twardego-smart/

 

W kwestii internetu musisz niestety zaczekać na diagnozę.

Odnośnik do komentarza
W kwestii internetu musisz niestety zaczekać na diagnozę.

"Sieci" pokornie czekają na diagnozę sprzętu. ;)

 

W ogóle interfejsów sieciowych nie widać...

 

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc

Rozwiń Karty sieciowe i daj screena.

 

Nie wyłączałeś fizycznie karty karty sieciowej (np. przyciskiem)?

Korzystasz z Liveboksa?

 

AVG i Avast na jednym komputerze to za dużo.

Usuń całkowicie oba na próbę.

Odnośnik do komentarza

Komputer nie jest moj nie wiem czy fizycznie karta zostala wylaczona nie mam pojecia co do Liveboksa to chyba tak bo wlasciciel komputera ma internet + telewizje od TPSA.

Avast odinstalowany a AVG nie reaguje na zadne z moich polecen panel sterowania>usun programy>avg>odinstaluj - i nic sie nie dzieje. Tak samo jak probuje wlaczyc AVG ikonka AVG 2011 nic sie nie dzieje. W procesach pojawia sie co prawda AVG Installer ale jak wyzej nic sie nie dzieje.

 

screen:

post-2-0-15576500-1306613714_thumb.gif

Odnośnik do komentarza

Avast odinstalowany a AVG nie reaguje na zadne z moich polecen panel sterowania>usun programy>avg>odinstaluj - i nic sie nie dzieje. Tak samo jak probuje wlaczyc AVG ikonka AVG 2011 nic sie nie dzieje. W procesach pojawia sie co prawda AVG Installer ale jak wyzej nic sie nie dzieje.

Użyj AVG Remover = http://www.avg.com/ww-en/download-tools

 

 

Co do S.M.A.R.T.-u to tylko miało być przy okazji, a nie główne danie? ;)

 

#7 mogłoby wskazywać na problemy np. z podzespołem mechanicznym dysku, bo skan powierzchni dysku wygląda w miarę OK (o ile czegoś nie pominąłeś)

#188 (chyba)* sugeruje jakieś problemy z zasilaniem

#191 (chyba)* mówi, że za delikatnie laptop nie był taktowany (uszkodzenia związane ze wstrząsami i wibracjami)

#194 temperatura dysku w stopniach... amnezja... C, nieco za wysoka ale może być typowa dla tego dysku

#195 mechanizm korekcji błędów w użyciu, można by to powiązać z #7

Press any key to continue ...

Poniżej jest np. atrybut #199, którego niezerowa wartość wskazywałaby na problem połączenia dysk <=> płyta główna. To do sprawdzenia, ale można to zrobić jakimś programem pod Windows.

 

IMHO S.M.A.R.T. sygnalizuje jakiś problem z dyskiem, ale nie wiązałbym tego z powierzchnią dysku bo nie widać tutaj bad sektorów. Jeśli to nie problem z transferem (trzeba sprawdzić #199), to sugerowałoby to np. mechanikę dysku.

Atrybut #7 ma parametry value = 75, worst 60, treshold (wartość progowa) = ? Hmmm... może Victoria poda? W każdym bądź razie treshold to wartość progowa, i jeżeli któreś z wartości value lub worst spadną poniżej niej to będzie baaardzo niedobrze. Być może powoli zmierza to właśnie w tym kierunku (trzeba sprawdzić jaką wartość ma parametr treshold).

 

* (chyba) bo jak widzę słowo Unknown to nigdy nie mam pewności czy to znaczy to, co powinno.

https://www.fixitpc.pl/topic/881-podstawowa-diagnostyka-dysku-twardego-smart/#entry6348

 

Nie skarżysz się na jkieś niezidentyfikowane problemy sprzętowe (poza netem), więc nie panikowałbym tylko co jakiś czas monitorował S.M.A.R.T. dysku. Tylko podaj jeszcze #199 (UltraDMA CRC Error Count).

Odnośnik do komentarza

Czyli problemów na styku dysk <=> płyta główna nie ma.

 

Co jakiś przećwicz s.m.a.r.t. MHDD i popatrz na atrybut #7, kolumny Val i Worst. Jeśli wartości tego atrybutu będą spadać, zacznij się martwić. W linkach do tematów odnośnie s.m.a.r.t.-u jest m.in. program Victoria - sprawdź sobie jak to (S.M.A.R.T.) tam wygląda. W szczególności atrybut #7, kolumna treshold. Jeśli któraś z wartości Val i Worst będzie bliska treshold to może to oznaczać rychłe problemy z dyskiem. Nie oznacza to, że z innych powodów nie może Ci dysk paść.

 

W kwestii internetu... Ile masz kompów podłączonych? Co jeśli wepniesz się pod inny kabel na którym jest net? Jeśli mógł dokładniej opisać co i jak masz podłączone? ;)

Ale tak wogóle to nie miałem przyjemności spotkania z netem od telepsa, więc nie za bardzo jestem w stanie Ci pomóc. Zaczekaj. Może pani, a może pan podpowie... ;) Chociaż dobrze by było spróbować, w miarę możliwości, ustalić owe "internet dzialal ale ktos cos popykal i nie wiadomo o co chodzi".

Odnośnik do komentarza

Z internetem u mnie jest tak: (odrazu zaznaczam, ze internetu nie ma nie tylko u mnie ale i u wlasciciela wiec ustawienia mojej sieci pewnie nie sa zle.)

 

Mam router a do niego podlaczone dwa kompy PC probowalem polaczyc laptopa przez kabel od routera (po prostu odczepilem od PC i doczepilem do laptopa) i kiedy robie to z moim laptopem net jest automatycznie ale tutaj nie ma. Sieci WIFI widzi wiec w tym kierunku jest wszystko ok ale kiedy sie lacze wpisuje haslo jest ograniczony dostep nie ma internetu wcale. Tyle ode mnie widze ze na laptopie jest zainstalowany modem SAGEM i bym on wielokrotnie odinstalowywany i instalowany wiec wnioskuje ze przez kabel USB tego modemu tez internet nie dziala.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to wygląda pod Windows 7, ale chodzi mi o panel sterowania > połączenia sieciowe. Jeśli są, to jak wyglądają ikonki? Przygaszone?

Spróbuj PPM na ikonce danego połączenia > włącz (lub napraw).

 

Zastanawiam się czy numer MAC karty sieciowej nie należałoby dodać do rutera...

BTW

W Twoich zeznaniach odnośnie Livebox'u to o co chodziło? Jest to połączone z Twoim ruterem? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...