Skocz do zawartości

Wysokie zużycie CPU przez svchost.exe i opera.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@codac

 

To tylko jakiś pomysł skoro nie chcesz reinstalować systemu.

Ufaj wiedzy @Flaviusa. On dobrze wie co pisze.

 

Przeczytaj uważnie mój poprzedni post.I ewentualnie spróbuj to zrobić. Przypominam o temacie sposobu logowania bo możesz nie dostać się do systemu.

 

Teraz tylko na chwilę wszedłem na stronę.

Później przeczytam pozostałe posty.

 

EDYTA

Ja na swoim systemie też mam sterowniki MS z 2006 roku dla procesora. Więc tak ma być.

Sterownik chipsetu ze strony AMD nowy.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem to co polecił Flavius http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=2101&DwnldID=19607&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Chipset+Software&ProductProduct=Intel%C2%AE+Rapid+Storage+Technology&lang=eng . Miałem to instalować ,czy nie? Doszła mi ikona w pasku powiadomień"Technologia pamięcie IntelRapid".W procesorze sterowniki pozostały ze starą datą z 2006. Wyłączyłem czytnik linii papilarnych(nie używam go do logowania). Nie wiem, może coś pomogło. Mam włączoną operę i CPU pobiera od 3-16%. Takie skoki i wartości są normalne? Przy starcie kaspersky do20% , svchost(plugandplay)-od3-12%. Ogólnie jakby lepiej, może pozbyc siekasperskiego , a w zamian comodo może być? Jak piszę teraz avp-kaspersky chwilowo skoczył 50%

Odnośnik do komentarza

Tak

 

Wyłączyłem czytnik linii papilarnych(nie używam go do logowania). Nie wiem, może coś pomogło. Mam włączoną operę i CPU pobiera od 3-16%. Takie skoki i wartości są normalne? Przy starcie kaspersky do20% , svchost(plugandplay)-od3-12%. Ogólnie jakby lepiej, może pozbyc siekasperskiego , a w zamian comodo może być? Jak piszę teraz avp-kaspersky chwilowo skoczył 50%

 

Najważniejsze - ogólne zużycie CPU spadło do 40% (średnio)? Poobserwuj jeszcze trochę - jeśli rzeczywiście CPU będzie teraz zdecydowanie mniejsze to może trzeba wywalić cały ten program z czytnikiem linii papilaarnych z dodatkową ręcznie usunięciem sterowników i usługi od lini papilarnych co nie będzie wcale proste...na razie poobserwuj przez dłuższy czas....

Odnośnik do komentarza

Tak

 

Wyłączyłem czytnik linii papilarnych(nie używam go do logowania). Nie wiem, może coś pomogło. Mam włączoną operę i CPU pobiera od 3-16%. Takie skoki i wartości są normalne? Przy starcie kaspersky do20% , svchost(plugandplay)-od3-12%. Ogólnie jakby lepiej, może pozbyc siekasperskiego , a w zamian comodo może być? Jak piszę teraz avp-kaspersky chwilowo skoczył 50%

 

Najważniejsze - ogólne zużycie CPU spadło do 40% (średnio)? Poobserwuj jeszcze trochę - jeśli rzeczywiście CPU będzie teraz zdecydowanie mniejsze to może trzeba wywalić cały ten program z czytnikiem linii papilaarnych z dodatkową ręcznie usunięciem sterowników i usługi od lini papilarnych co nie będzie wcale proste...na razie poobserwuj przez dłuższy czas....

Odnośnik do komentarza

@codac

 

1. Przy tak rozległym temacie nie wymagaj aby ktoś pamiętał szczegóły Twojego kompa z pierwszych postów.

2. Nie wykonuj (w takiej sytuacji) równocześnie dwóch zaleceń bo nie wiadomo co zadziałało.

3. Skoro jest lepiej - spróbuj włączyć czytnik linii papilarnych i zobacz czy będzie gorzej. Jeżeli tak to wyłącz ponownie.

4. Popatrz na urządzenia w Menadrzerze Urządzeń i zastanów się czy z tego korzystasz (np. Bluetooth, Karty Hostów SD i inne).

5. https://www.fixitpc.pl/topic/3994-wysokie-zuzycie-cpu-przez-svchostexe-i-operaexe/page__view__findpost__p__29966

6. Nie sprawdzałem ale czy IE zaktualizowane do wersji 9?

7. Czy odinstalowanie Opery nie poprawia sytuacji?

8. Raczej raportuj temat z prośbą o przeniesienie do działu Hardware i tam czekaj na porady dotyczące aktualizacji sterowników sprzętu (musisz podać dokładne dane sprzętu - model).

Odnośnik do komentarza

1. Niczego takiego nie wymagam :)

2-3. Myśle ze wł/wył czytnika linii papilarnych nic nie zmienia , CPU zachowuje sie tak samo

4. Zbluetootha czasami korzystam, z czytnika kart tez, chyba nic innego nie mogę wyłączyc

5. Jeśli chodzi o nortona to wszystko usuniete, a kasperskiego nie odinstalowywałem

Przy samej operze cpu srednio kilkanaście%. Głównymi procesami są: svchost(plugandplay)- do 15% ; playonline- 0- 2%, taskmgr- 2%, opera.exe- od2-18% oraz avp-kaspersky- różnie od 1- kilkudziesięciu. Generalnie jest spokojniej, otwarta opera i kilka zminimalizowanych folderów, a cpu od 5-13% Może tak zostawić?

Czy mogę wam coś jeszcze wysłać(jakieś logi) dla sprawdzenia, potwierdzenia czy sie unormowało?

Czy inny antywirus może pracować efektywniej? Jaki? Proses plugandplay jest dosyć aktywny, zazwyczaj zaraz pod "prosesem bezczynności systemu", średnio6%

Odnośnik do komentarza

Wg mnie obserwuj.

 

Pamietaj, że komp to prawie żywy organizm i jak coś mu dolega to odpalają się stosowne procesy aby to naprawić.

I to jest normalne zjawisko nawet na najbardziej wypasionych zestawach.

 

EDYTA

Widzę, że edytowałeś posta.

 

Proses plugandplay jest dosyć aktywny, zazwyczaj zaraz pod "prosesem bezczynności systemu", średnio6%

Chyba system ma problem ze sprzętem.Pisałeś o wyłączeniu AMD HD Audio (lub coś podobnego) a teraz tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Chyba pora podziękować wszystkim za pomoc,szczególnie @Flaviusowi. Zainstalowałem dwie aktualizacje z Intela, odinstalowałem operę i mam teraz FF.Chodzi szybciej i pobiera mniej cpu. CPU przy włączonej przeglądarce srednio 6-16%. Zazwyczaj najwyżej (zaraz pod procesem bezczynności) svchost (plugandplay i program urucham. proces serwera DCOM)- od2-7% Widocznie tak ma być. Co myślicie? Czy mogę coś jeszcze przesłać do sprawdzenia (logi), czy wszystko jest ok, co mogę usunąć, wł/wył itd. Co zainstalować do ochrony? Za 14dni kończy mi się kaspersty. Czy warto zainstalować Kaspersky PURE Total Security? Mam CD z "Rz" na 3mies. Czy Comodo może być? Wolałbym oczywiście jakiś darmowy pakiet. Dzięki jeszcze raz! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Chyba pora podziękować wszystkim za pomoc,szczególnie @Flaviusowi. Zainstalowałem dwie aktualizacje z Intela, odinstalowałem operę i mam teraz FF.Chodzi szybciej i pobiera mniej cpu. CPU przy włączonej przeglądarce srednio 6-16%. Zazwyczaj najwyżej (zaraz pod procesem bezczynności) svchost (plugandplay i program urucham. proces serwera DCOM)- od2-7% Widocznie tak ma być. Co myślicie?

Ja myślę że ten wynik jest do przyjęcia i nie odstaje już od innych lapów produkowanych w tym samym okresie co twój.Można by jeszcze zweryfikować sterowniki do karty grafiki ze strony nVidia http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us - u zyj opcji 2 autodetekcji i zainstaluj wszystko co ta strona podpowie....i to już wszystko co da się na tym systemie zrobić.Jeśli kiedykolwiek znowu będą takie poważne nierozwiązywalne problemy z systemem to pomyśl o rozwiązaniu które przedstawiłem w poście 46 KLIK

 

Co zainstalować do ochrony? Za 14dni kończy mi się kaspersty. Czy warto zainstalować Kaspersky PURE Total Security? Mam CD z "Rz" na 3mies. Czy Comodo może być? Wolałbym oczywiście jakiś darmowy pakiet.

Jęśli Kaspersky to wolałbym na rok i wykupić roczną licencję -na 3 mies. się wd mnie nie kalkuluje,nie chciałbym polować później po gazetkach czy ktoś da później tego Kaspra czy nie.Sprawdź w ofercie czy jest przewidziana jakaś ulga dla tych co się zdecydują na przedłużenie licencji i sam zdecyduj czy ci się to opłaci.Jesli nie chcesz płacić to bym na twoim miejscu zdecydował się jednak na to Comodo.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem aktualizację display driver, ale chyba się nie polubiła z moim systemem :) Sterownik ekranu przestał chwilowo odpowiadać, a poźniej wyskoczył niebieski ekran. Przywróciłem poprzednią wersję. Z jakiej strony najlepiej uaktualniać sterowniki, ze strony producenta np. Nvidi czy da się ze strony Toshiby? Chodzi mi o to żeby sterowniki były kompatybilne z moim laptopem, a nie tak jak wyszło teraz ze ster. displaya:(

 

Wracając jeszcze do CPU. Mam teraz FFoxa, jak odtwarzam filmik z Youtuba to plugin-container.exe pobiera ok.5-10% (to chyba "zaleta" FFoxa) + svchost(plugandplay)+playonline to daje do 20% zużycia CPU. Mam już to zostawić, tak ma być? Przy odtwarzaniu tylko teledysku z YTuba CPU do 20% .

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem aktualizację display driver, ale chyba się nie polubiła z moim systemem :) Sterownik ekranu przestał chwilowo odpowiadać, a poźniej wyskoczył niebieski ekran. Przywróciłem poprzednią wersję. Z jakiej strony najlepiej uaktualniać sterowniki, ze strony producenta np. Nvidi czy da się ze strony Toshiby? Chodzi mi o to żeby sterowniki były kompatybilne z moim laptopem, a nie tak jak wyszło teraz ze ster. displaya:

No tu już reguły nie ma.Jak się ma pecha i nowy sterownik wadliwy mówi się trudno.

 

Wracając jeszcze do CPU. Mam teraz FFoxa, jak odtwarzam filmik z Youtuba to plugin-container.exe pobiera ok.5-10% (to chyba "zaleta" FFoxa) + svchost(plugandplay)+playonline to daje do 20% zużycia CPU. Mam już to zostawić, tak ma być? Przy odtwarzaniu tylko teledysku z YTuba CPU do 20% .

To wciąż sporo ale to już nic nie wymyślę oprócz tego co wspomniałem poprzednio.

Odnośnik do komentarza

Karta to NVIDIA GeForce 8700M GT

A zainstalowałem to :

Product Current

Installed Driver Latest Driver

Update

NVIDIA GeForce 8700M GT 176.26 Verde Driver v270.61

Version: 270.61 WHQL

Release Date: April 18, 2011

 

W czasie przeglądania stron www. pojawił się niebieski ekran, laptop sie wyłączył, ale nie uruchomił ponownie. Widoczny był tylko czarny ekran i dysk nie pracował. Wyłączyłem lapa przez przytrzmanie przycisku zasilania i uruchomiłem ponownie. Czy można jakoś sprawdzic co było tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza

W temacie sterowników do karty:

 

Skoro sterowniki ze strony NV się nie instalują to może to być problem z konstrukcją grafiki i raczej sugeruję pobranie ich ze strony producenta lapka.

Powodem mogą być również dotychczasowe problemy w tym temacie.

Możesz spróbować starsze sterowniki NV np X, XI 2010. Nowe sterowniki głównie optymalizowane są pod kątem nowych kart graficznych.

Sterownik producenta lapka powinien być całkowicie kompatybliny z Twoją kartą.

 

W czasie przeglądania stron www. pojawił się niebieski ekran, laptop sie wyłączył, ale nie uruchomił ponownie.

 

Przyczyną może być właśnie sterownik karty (ewentualnie niekompletne odinstalowanie poprzednich).

Spakuj najnowszy plik z katalogu C:\Windows\Minidump\ , shostuj na www.speedyshare.com i podaj linka.

Odnośnik do komentarza

@wieslaw531

 

Dla mnie to bez sensu co piszesz - skoro producent (nVidia) deklaruje że sterownik X jest przeznaczony dla karty X to znaczy że tak jest i wiek tej karty nie ma znaczenia - po prostu producent grafiki odwalił tu fuchę i tyle - nie pierwszy i nie po raz ostatni się to zdarza.Co do producenta lapa (Toshiba Satelite X200) to on najnowsze sterowniki ma dość wiekowe bo z 2009 i dlatego kazałem mu sprawdzić na nVidia.

 

@codac

 

Ja bym jeszcze spróbował zapodać te sterowniki ręćznie bez instalatora - wypakuję mu te sterowniki a on spróbuje je zainstalować ręcznie poprzez menadżer urządzeń - sam też robiłem taki numer gdy poprzez instalator grafy nie chciały się zainstalować

 

Utwórz dowolny folder i nazwij go jak chcesz np NV i przy użyciu 7-zip lub WinRAR wypakuj najnowsze sterowniki (wersja v270.61 wersja 18 kwiecień b.r - czyli z tymi co masz problem)

 

W w folderze gdzie masz wypakowane sterowniki usuń folder Display.Driver i pobierz moją paczkę KLIK - paczka ta zawiera folder Display.Driver z prawidlowo wypakowanymi sterami i umieść go do folderu ze sterownikami w miejscu gdzie był stary folder.

 

Otwórz menadzer urządzeń,odszukaj sekcje "karty graficzne",rozwiń,prawoklik na urządzenie>>właściwości>>Sterownik>>Aktualizuj sterownik:wybierz opcję "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika" nastepnie wskazujesz folder gdzie znajdują się wszystkie foldery od wypakowanych sterowników :w moim przykładzie to folder NV ,upewnij się że opcja "Uwzględnij podfoldery" jest zaptaszkowana i zatwierdź i system powinien zacząć zasysać sterownik.Możesz także sprawdzić czy coś się da zaktualizować z sekcji "Kontrolery dźwieku,wideo i gier" - aktualizację przeprowadzasz w ten sam sposób jak za kartą grafiki.

 

Szczegóły opisałem w tym tutoriale:https://www.fixitpc.pl/topic/935-uslugi-i-sterowniki-w-viscie/ -patrz post 2 punkt II.Instalacja sterowników za pomocą menadżera urządzeń

 

i dodatkowa uwaga techniczna:

 

sporządź nowy log z HWINFO i dołącz do posta jako załącznik - jeśli ktoś by miał ochotę spojrzeć na komp pod kątem sprzętu to będzie mu łatwiej - temat trwa długo a linki z serwerów hostingowych niestety mają krótki żywot co oszczędzi tobie i komuś wypytywanie o każdy komponent komputera.

Odnośnik do komentarza

Stery karty graf. zainstalowałem. Sterowniki "Kontrolery dźwieku,wideo i gier" są z 2007, nowszych nie znalazło. W momencie uruchamiania Ffoxa i odświeżaniu kart CPU do 30-40% po chwili spada(to normalne?chyba nie). svchost(DcomLaunch i PlugPlay) od 3-10%. Nie wiem czy olać to wszystko , czy tak juz bedzie ,czy dalej gdzies cos siedzi? :confused: Przesyłam log z HWINFO.

To link:

http://wklej.org/id/534479/

 

Coś jest nie tak (w załączniku) i co chwilę pojawia się: "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Może jakoś odinstalować wszystko i zainstalowac od nowa? Co robić?

post-2079-0-63803200-1306239995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak odinstaluj wogóle nVidia w Panel Sterowania>>Programy i funkcje i dodatkowo przeczyść za pomocą Driver Sweeper http://phyxion.net/item/driver-sweeper.html ,następnie ponownie zainstaluj sterowniki metodą którą ci dałem i nie instaluj już nieczego więcej do grafiki - najprawdopodobniej nVidia Control Panel burzy się że zainstalowano sterowniki poza jej kontrolą więc bedziesz musiał się obyć bez tego dodatku - mam nadzieję że nie jesteś jakimś namiętnym graczem więc ustawianie grafiki tylko z poziomu apletów systemowych powinno ci wystarczyć - tak samo będziesz miał dostęp do wysokiej rozdzielczości na max na ile pozwala monitor,palete kolorów 32bit też na maksa oraz Aero - po prostu będą zainstalowane wyłącznie czyste sterowniki - ma to też i swoje zalety.

Odnośnik do komentarza

Zanim to przeczytałem ściągnąłem i zainstalowałem ze strony toshiby aktualizację. Ale są one z czerwca 2008. Czyżby to była ostatnia aktualizacja możliwa dla mojego laptopa? Na razie zaden błą sie nie pojawił. Co bedzie lepsze zostawić tak jak teraz czy odinstalowac i zainstalować z menadżera urządzen te z 2011?

Odnośnik do komentarza

Zanim to przeczytałem ściągnąłem i zainstalowałem ze strony toshiby aktualizację. Ale są one z czerwca 2008. Czyżby to była ostatnia aktualizacja możliwa dla mojego laptopa? Na razie zaden błą sie nie pojawił. Co bedzie lepsze zostawić tak jak teraz czy odinstalowac i zainstalować z menadżera urządzen te z 2011?

 

No to pytanie powinieneś odpowiedzieć sam - widzisz aby CPU spadło do bardzo małych poziomów? - bardzo wątpię bo przecież komputer ma już dobrych parę lat więc oryginalne sterowniki miał pewnie takie same lub niewiele starsze niż te które mu teraz zapodałeś.Zrób to tak jak pisałem w poprzednim poście.A dlaczego na stronie Toshiby nie ma nowszych no to już pytanie do Toshiby.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem poprzednie stery , usunąłem phyxionem i zainstalowałem normalnie sterown. z 2011. Różnicy w cpu nie ma, narazie stabilnie. Za to Intel® Flash Cache Logic Chip w: Kontrolery magazynu pokazuje: "System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)" Co z tym zrobić? I jak uaktualnić Realtek High Definition Audio , jak uaktualniam sterownik to windows wskazuje ze aktualne, a są z 2007.

Odnośnik do komentarza

Za to Intel® Flash Cache Logic Chip w: Kontrolery magazynu pokazuje: "System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)" Co z tym zrobić?

Pokaż menadżer urządzeń jak to wygląda

 

I jak uaktualnić Realtek High Definition Audio , jak uaktualniam sterownik to windows wskazuje ze aktualne, a są z 2007.

 

Później zobaczę na stronie Realteka co da się tu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...