Skocz do zawartości

Ekran śmierci


TazmaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padł mi komp totalnie...

 

Wynik końcowy:

 

Włączam kompa, system startuje normalnie, pojawia się (czasem) ekran z możliwością wybrania trybów awaryjnego/normalnego lecz każdy wybór kończy się tak samo... TOTALNYM CZARNYM EKRANEM.

Raz mi tylko wyskoczyła informacja o braku lub uszkodzeniu pliku " system32\DRIVERS\pci.sys " , po za tym całkowita zaćma na ekranie. TOTALNA. EKRAN CZARNY.

 

 

 

A teraz historia:

(nie wiem czy jest sens pisać o tym ale lepiej więcej informacji niż mniej wybacz więc tak dużą treść..)

 

Świrował mi komp więc postanowiłem ( bo nie wiedziałem, że FIXITPC istnieje jeszcze, i gdyby nie ta awaria to dalej bym nie wiedział p.s. więc kit w kompa najważniejsze, że was odnalazłem hah xP , no ale do rzeczy.. )

..więc oddałem się pokusie poszukania w necie pomocy i poprosiłem w SE ( i dam tutaj link z moim problemem, nie wiem czy dobrze robie ale tak zrozumiałem regulamin, że zapodaje..)

 

http://www.[szukaj]/xp-komp-sie-wiesza-robi-Ssssttttttttrrrrrrrrrrrr-NOD-ENABLER-t143270.html

 

No i mi pomogli.. tak mi sie wydaje, bo nie znam sie aż tak żeby stwierdzić żę czegoś nie zrobili. Wszystko sprawnie cacy, komp zaczął chodzić normalnie więc luzik.

Z tym, że.. wczoraj siedziałem przy kompie i pyrgnąłem lekko kolanem obudowę ( mam przy nogach kompa p.s. zazwyczaj go nie "pyrgam" więc bez obaw że sie znęcam niezdarnie) i co sie stało? komp ZGASŁ, jak by go z zasilania wywaliło ;/ . Pomyślałem sobie &^#*&!@*(*@!(!*#& ~! !!!!! I reasumując reanimowałem następującym patentem.. z tyłu w kompach jest ten włącznik "włącz/wyłącz (zasilanie) wyłączyłem restartując zasilanie ( o prawidłowości dowiodła dioda wewnątrz kompa która zgasła) .

 

Komp ożył ale z wrodzonej ciekawości dziwnego zjawiska jak wstał to go badawczo lekko pyrgnąłem specjalnie znowu co ku zaskoczeniu dowiodło faktu że komp ma DZIWNĄ FAZE TOTALNIE :o padł oczywiście.

Dalej kompa już nie pyrgałem choć poruszałem nim bo pomyslałem, że coś nie styka po czym system wstał bez problemu ale zawał serca mój był blisko, po czym działało wszystko bez zarzutu.

 

Dzisiaj wstałem sobie rano odpalam kompa i mam to co napisałem na samej górze na początku - "wynik końcowy" ..czyli śmierć.

 

KAPILCA TOTALNA!

 

Zakasałem rękawy i.....

 

..zakosiłem siostrze kompa z niego właśnie teraz pisze..

Chciałem tylko dodać od siebie odnośnie mojego problemu poruszonego na SE taką małą intuicję..

Mianowicie mam cały czas dziwne wrażenie że jak wywaliłem przez AVG tamte wiry to one były sklejone z bebechami mojej windy ( a skasowałem je bez względnie ) ;/

no ale nikt nic tak nie ujął tego słowem (radą co powinienem był zrobić) a ja się nie chce mądrzyć bo sie nieznam przy waszych intelektach ;/ .

 

Wracając do meritum, podłączywszy kompa siorki z netem zapytałem Wujka googla i za ręke mnie doprowadził tutaj..

 

" http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Picasso_SE "

 

..bo ja nie mam płytki orginalnej x/ .

A później jak zobaczyłem że żeby sie dostać musze mieć program wsadowy żeby to zassać to na wszelki przed zassaniem jeszcze raz zapytałem Wuja googla i pokazał mi, że sz. P Picasso wcale nie ulotniła się w elektronicznej eterni i znalazłem FIXIT!! :DDD

 

Wiem że wszystko może być jednak prócz problematyki oprogramowej winą niestety mojego sprzętu i mnie samego bo mam obudowę otwartą co za tym idzie sporo kurzu bo szybko się kurzy, ja go dzisiaj przeczyszcze trzoszkę ale... ;/

 

Ogólnie rzecz ujmując komp ma z 5/6 lat więc hardware też może świrować już x< <cichy szloch>

Ale jak sie nie ma co sie lubi..

 

HELP

 

XP sp3

P5gdcPRO

GF6600gt

1000ramu

pentium 4

 

..nawet logów nie moge dać.... x<<<

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na temat poprowadzenia tamtego tematu:

- Sterownik cpuxp.sys to infekcja, która przekierowuje folder Autostart. W ogóle nie sprawdzono klucza folderów shella. Prawdopodobnie to nadal zostało w systemie.

- DAEMON Tools wycięty w mało elegancki i niekompletny sposób. Rżnięcie skryptem to robota na pół gwizdka (do zastosowania tylko wtedy gdy nie istnieje deinstalator aplikacji), nie czyści rejestru w sposób całkowity, pozostawia martwe obiekty w miejscach których OTL nie pokazuje (przypominam tamtym osobom: to jest podstawowy skaner predefiniowanych miejsc). Skutki? Na liście Dodaj / Usuń pozostał ten odpadek (oraz w rejestrze zapewne więcej odpadków):

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"DAEMON Tools Toolbar" = DAEMON Tools Toolbar

 

 

Mianowicie mam cały czas dziwne wrażenie że jak wywaliłem przez AVG tamte wiry to one były sklejone z bebechami mojej windy ( a skasowałem je bez względnie ) ;/

 

Nie udostępniłeś tych danych w poprzednim temacie, nie mogę więc tego ocenić.

 

 

Raz mi tylko wyskoczyła informacja o braku lub uszkodzeniu pliku " system32\DRIVERS\pci.sys "

 

+

 

..nawet logów nie moge dać.... x

 

Ależ możesz, jeśli to nie jest problem sprzętowy i płyta będzie bootować: OTLPE.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziwne, ja też mam otwartą obudowę i nie raz kopnę w kompa jak gram :P :D

Nic mi się takiego nie dzieje. Może zasilacz ma jakieś przepięcia.

 

Komp się całkiem wyłącza podczas zderzenia z nogą, czy idzie, ale z czarnym ekranem?

Bo jak całkiem, to sprawdziłbym kompa na innym zasilaczu, tym bardziej, jeśli masz obecny z serii tzw "no name" lub z czarnej listy.

Odnośnik do komentarza

Witam, ponownie..

 

1. Walczyłem ile mogłem zgrałem płytke zbotowałem ale wyskoczył błąd ( obrazek pierwszy niebieski alert) zdaje sie że źle sie zgrało więc zrobiłem drugi raz ( drugą płyte nagrałem) po czym wszystko Loadowało sie elegancko... przez PÓŁTOREJ GODZINY po czym szlag mnie trafił i restartowałem zacząłem bootować od nowa jednak przy następnych próbach ile bym ich nie robił za kazdym razem inny błąd.. - następne zapodane obrazki x/

 

post-2-0-57243600-1306620501_thumb.jpg post-2-0-69357500-1306620502_thumb.jpg post-2-0-47627800-1306620503_thumb.jpg post-2-0-20815500-1306620504_thumb.jpg

 

2. hej a jak jestem już w tej "konsoli odzyskiwania" tą okrojoną wesją bootowałem to co tam dalej zrobić bo ja wpisałem hasło admina no i jestem w wierszu poleceń ale co dalej?! o.O hm? :(

 

https://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola-odzyskiwania-naprawianie-windows/

 

bo tam jest możliwość wpisywania tych komend ale ja nie wiem co wpisać xO

 

3. daje załącznik (obrazek z zasilaczem) ;/

 

post-2-0-18926300-1306620505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Temat wstępnie przesuwam do sekcji Hardware, ze względu na to gaszenie od puknięć oraz widoczny tu zasilacz linii Feel (KLIK). I przede wszystkim odniosłabym się do wypowiedzi DragonFire na temat sprawdzenia zasilacza. Natomiast na temat problemu ładowania Windows nie wypowiem się precyzyjnie, aczkolwiek wg mnie to wątek tu podrzędny (potencjalnie to może być tylko skutek usterki sprzętowej) .....

 

 

1. Walczyłem ile mogłem zgrałem płytke zbotowałem ale wyskoczył błąd ( obrazek pierwszy niebieski alert) zdaje sie że źle sie zgrało więc zrobiłem drugi raz ( drugą płyte nagrałem) po czym wszystko Loadowało sie elegancko... przez PÓŁTOREJ GODZINY po czym szlag mnie trafił i restartowałem zacząłem bootować od nowa jednak przy następnych próbach ile bym ich nie robił za kazdym razem inny błąd.. - następne zapodane obrazki x/

 

Jeśli płyta jest na 100% prawidłowo zgrana (czyli bootuje na dowolnym innym komputerze - sprawdzałeś?), to przedstawione tu błędy sugerują problem sprzętowy - takie losowe błędy o "uszkodzonych plikach" podczas ładowania CD to kierunek na RAM, płytę główną i zasilacz. Jak wygląda sprawa z bootowaniem innych (różnych) płyt np. płyty instalacyjna XP, jakieś dowolne distro Linux? Choć dajesz do zrozumienia, że płytka z Konsolą startuje:

 

 

2. hej a jak jestem już w tej "konsoli odzyskiwania" tą okrojoną wesją bootowałem to co tam dalej zrobić bo ja wpisałem hasło admina no i jestem w wierszu poleceń ale co dalej?! o.O hm?

 

Komendy? Ale tu przecież nawet nie wiadomo co za typ usterki jest. Aczkolwiek na okoliczność tego:

 

 

Włączam kompa, system startuje normalnie, pojawia się (czasem) ekran z możliwością wybrania trybów awaryjnego/normalnego lecz każdy wybór kończy się tak samo... TOTALNYM CZARNYM EKRANEM.

Raz mi tylko wyskoczyła informacja o braku lub uszkodzeniu pliku " system32\DRIVERS\pci.sys " , po za tym całkowita zaćma na ekranie. TOTALNA. EKRAN CZARNY.

 

Sprawdź w tej Konsoli przez komendę DIR czy taki plik jest i jakie są jego parametry. Ponadto, skoro były tu gaśnięcia (czyli nieprawidłowe zamknięcie systemu), a teraz system jednak startuje do pewnego momentu i dopiero po tym jest czarny ekran, sprawdź może i dysk pod kątem błędów - w Konsoli polecenie chkdsk /p /r a bardziej zaawansowana diagnostyka to już MHDD.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jakiego typu pamięci używasz, DDR czy DDR2, oglądałeś kondensatory na płycie (te w okolicy procesora) czy nie są wybrzuszone? Próbowałeś na jednej kości pamięci ( o ile są dwie)? Napęd na pewno jest w pełni sprawny (możesz przeczyścić soczewkę) ? Ogólnie w obudowie panuje ład i porządek ( :D brak kurzu i kotów na newralgicznych elementach: radiator procesora, karty graficznej) ? Czekamy na odpowiedzi na pytania. Ogarnij to zanim zakupisz jakikolwiek zasilacz, ale jak już będziesz miał zamiar zakupić jakiś to poczytaj sobie to: https://www.fixitpc.pl/topic/138-zasilacze-komputerowe-garsc-informacji/

Odnośnik do komentarza
A w necie stoi, że ten ntoskrnl.exe z 4096 pojawia się wtedy, kiedy partycja na której jest system, nie jest ustawiona jako Aktywna.

 

Ten błąd pojawił się przy bootowaniu płyty OTLPE (a nie zainstalowanego systemu na dysku), partycja aktywna nie ma tu związku. OTLPE bootuje nawet na łysy dysk bez żadnej partycji i udostępnia narzędzie diskpart do stworzenia partycji.

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...