Skocz do zawartości

bezprzewodowy net co chwilę się rozłącza


Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt: laptop z Win XP SP3.Od jakiegoś czasu zaczął dziwnie reagować: w trakcie pracy z aktywnym netem nagle blokada, zero działania , zero reakcji ("brak odpowiedzi" na pasku aplikacji) przez 15sek do 1 minuty, czasem dłużej. Przeskanowałem różnymi antywirusami, nic nie znalazły. Potem zaczęły się problemy z modemem USB, co chwila rozłączało się połączenie z netem (mam Orange) a następnie z bezprzewodową w domu (znaleziono sieci… połączono… znaleziono... połączono…) Nie mogłem nic wypalić, po włożeniu płyty było: dysk nie jest pusty albo brak dysku w napędzie. Uruchomiłem gmera i parę innych diagnostycznych - nic nie znalazły. Odinstalowałem Orange i nie mogłem już zainstalować - nie uruchamiał się instalator. Wyciąłem partycję systemową, zainstalowałem system od nowa i wtedy system stwierdził, że kosze na partycjach z danymi są uszkodzone (mam 4 partycje: system, swap i dwie z danymi). Po naprawie koszy (? w trakcie naprawiania była seria dźwięków) i poinstalowaniu wszystkiego mam to samo: nie mogę wypalić płyt, modem komórkowy co chwila dołącza się i odłącza (w Menedżerze urządzeń modem, urządzenie kompozytowe i magazynujące pojawiają się i znikają), sieć bezprzewodowa co chwila się rozłącza, a w czasie pracy, gdy jednak połączenie utrzyma się dłużej, komp znowu się regularnie blokuje.

a z okazji Wielkiej Nocy wszystkim zafixowanym mokrego jaja życzę

OTL.Txt

gmer_log.txt

Extras.Txt

checkup.txt

aswMBR.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Komentarz do tego tematu nie będzie się różnił od bliźniaka: nie ma tu żadnych śladów infekcji, żaden objaw nie pasuje do tego (to co tu opisujesz raczej kojarzy się z problemem sprzętowym...) i ja wykluczam ten scenariusz już wiedząc, że są dwa komputery wykazujące podobne dewiacje. Dwa różne systemy, oba reinstalowane, i podobne usterki = szukać wspólnego mianownika dostawianego tym systemom po ich reinstalacji.

 

 

Nie mogłem nic wypalić, po włożeniu płyty było: dysk nie jest pusty albo brak dysku w napędzie.

 

I tu także jest podobny błąd z cdromem:

 

Error - 2011-04-18 11:44:08 | Computer Name = ASTER2 | Source = Cdrom | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\CdRom0 wystąpił zły blok.

 

Dodatkowa uwaga do cdrom: zdejmij dla weryfikacji wszystkie bypassy na urządzeniu. Na tym systemie działa bardzo silny sterownik SPTD (dla porównania inny temat: KLIK), którego czynności hookujące masz zresztą w aswMBR i GMER. Wypada sprawdzić zachowanie napędu po całkowitej eliminacji tego sterownika. Aczkolwiek mniemam, że on się pojawił już później niż usterka. Widzę świeży montaż Active@ ISO Burner, a ta aplikacja instalowana z opcją "Complete" wymusza wstawienie SPTD (nie należało tego potwierdzać).

 

Oceniając drobne rzeczy w raportach, te same uwagi: Spybot Search & Destroy (i zgwałcony przez niego plik HOSTS) + Ask Toolbar dostawiony do obu przeglądarek. I co to był za obiekt deaktywowany w Autoruns:

 

[2011-04-19 00:09:06 | 000,000,000 | -H-D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\RsAutorunsDisabled

Oraz skąd przestarzały Adobe Reader 7.0 (to wersja z luką umożliwiającą nabycie infekcji z "wklejek" na stronach www) zaraz po reinstalacji.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
22.05.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...