Skocz do zawartości

Klasyczne okno logowania - Usługa klienta dla systemu NetWare


marcinkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem dotyczy komputera mojej sąsiadki, system XP, problem jest taki że logowanie do systemu i zamykanie systemu zmieniło się na takie sieciowe, małe okienko na czarnym tle. Nie da się tego zmienić z Panelu Sterowania bo jest nieaktywne i wyświetla komunikat że zostało zablokowane przez "Usługę klienta dla systemu NetWare", wyłączyłem więc tę usługę nwcworkstation ale to nic nie pomogło, więc wpadłem na pomysł żeby ją usunąć przez "sc", ale to również nic nie pomogło, dalej ten sam komunikat, no i wówczas zauważyłem że ta usługa ma ikonę w Panelu Sterowania, ale niestety już nie reaguje na klikanie.

No i tu właśnie chciałbym was prosić o pomoc, co z tym dalej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

NetWare wprowadza jeszcze bibliotekę interfejsu logowania w wartości GinaDLL. Jeśli modyfikacja zostanie zdjęta, wtedy powinna się odblokować opcja przestawienia interfejsu logowania w Panelu sterowania.

 

Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 

Skasuj wartość GinaDLL (domyślnie jej brak). Przypuszczalnie jest ustawiona na plik nwgina.dll.

Odnośnik do komentarza

1. W takim układzie poproszę o log z OTL, ale skonfiguruj narzędzie następująco: Rejestr + Usługi ustaw na "Wszystko", zaś w polu Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon /s

Klik w Skanuj.

 

2. Sprawdź także i to: Panel sterowania > Połączenia sieciowe > z prawokliku na wszystkie czynne pobierz Właściwości > w karcie Ogólne patrz na komponenty których używa połączenie. Jeśli jest NetWare, odinstaluj i restart systemu.

Odnośnik do komentarza
trapi mnie jeden fakt, proces System ma bardzo duże zużycie pamięci

 

Proces SYSTEM zwykle wskazuje na sterowniki (zarówno sprzętowe jak i "programowe" np. antywirusów). Był też na forum przypadek z rootkitem w MBR, który generował ten efekt potężnego puchnięcia procesu SYSTEM. Jeśli jest tam jakiś soft zabezpieczający, można wstępnie spróbować deinstalacji i sprawdzić jak to się ma do procesu SYSTEM.

 

 

więc w związku z tym czy muszę robić te logi

 

Zawsze możesz je pokazać w celu przedstawienia jak wygląda ten system (może nasuną się jakieś dodatkowe skojarzenia), tylko opuść wątek z wklejaniem w pole tego klucza rejestru do skanu. OTL+GMER.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Linka z Extras nie mogę otworzyć.

 

1. Jest tu przestarzała wersja AVG, to sprawdź co się stanie po deinstalacji, czy proces SYSTEM nadal będzie pożerał zasoby, bo to silny podejrzany tutaj. W razie kłopotów: AVG Remover.

 

2. Dodatkowo, odmontuj wszystkie paski sponsoringowe: Conduit Engine, BrotherSoft Extreme Toolbar, gry Toolbar, Softonic-Polska Toolbar.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do logów, zaktualizuj do wersji Adobe Reader X (10.0.1) + Internet Explorer 8 oraz:

 

Drive C: | 14,65 Gb Total Space | 0,75 Gb Free Space | 5,15% Space Free | Partition Type: NTFS

Bardzo mało miejsca na dysku zostało. Tradycyjnie: czyszczenie Tempów (TFC - Temp Cleaner), zresetowanie folderów Przywracania systemu.... Co więcej = diagnoza via SpaceSniffer, zaś za wzornik można brać ten temat: KLIK.

 

 

no ale teraz muszę jej wrzucić jakiś program AV

 

Darmowe: Avast, AVG 2011 (można spróbować ponowić, w końcu wyższa wersja), Avira, Microsoft Security Essentials, Panda Cloud.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki picasso za pomoc, zacząłem czyścić już wczoraj, odzyskałem ok 1 GB, niewiele ale zawsze to coś, zwrócę jej na to uwagę.

Zainstalowałem nowy AVG no i dalej żre pamięć na procesie system, bez niczego bierze ok 130 000 K, a może to norma i wszystkie tak będą brały, bo nie wiem czy instalować coś innego, pytam o to bo sam nie używam AV i nie wiem ile one standardowo zabierają pamięci.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...