Skocz do zawartości

Błąd Zapory Windows i Defendera


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa, bo ten pierwszy Fixlog po zatrzymaniu FRST jest kompletny, ale definitywnie nie zgadza się ilość wyczyszczonych Dzienników zdarzeń (o wiele mniej niż przewidywane). Drugi Fixlog pokazuje już kompletne wyzerowanie Dzienników.

 

Czyli teraz zrób świeże raporty z FRST. Podaj czy Historia Defendera jest pusta i co z Zaporą.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem z instalacją aktualizacji KB5034441 jest opisany przez Microsoft tutaj. By aktualizacja pomyślnie się zainstalowała, jest wymagane 250MB wolnego miejsca na ukrytej partycji RE. Patrząc na spis ukrytych woluminów, środowisko RE to powinna być ta druga pozycja i jest zbyt mało wolnego miejsca:

 

==================== Dyski ================================

\\?\Volume{80348e04-0000-0000-0000-100000000000}\ (Zastrzeżone przez system) (Fixed) (Total:0.05 GB) (Free:0.02 GB) NTFS
\\?\Volume{80348e04-0000-0000-0000-b01a77000000}\ () (Fixed) (Total:0.52 GB) (Free:0.08 GB) NTFS

 

Sposobem na obejście tego jest niestety utworzenie nowej partycji RE wg kroków podlinkowanych przez MS.

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja wedle opisu jest pod scenariusz z szyfrowaniem dysków Bitlocker, więc teoretycznie nie stosując tego szyfrowania nie ma po co się "zabezpieczać". Ponadto MS twierdzi: "Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i udostępnimy aktualizację w najbliższej wersji.".

 

Aczkolwiek (jeśli MS nie wymyśli "automatu" wykonującego czarną robotę za użytkownika) za mała partycja RE może się okazać przeszkodą w przyszłości i kroki z jej tworzeniem będą nie do uniknięcia.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, picasso napisał(a):

Aczkolwiek (jeśli MS nie wymyśli "automatu" wykonującego czarną robotę za użytkownika) za mała partycja RE może się okazać przeszkodą w przyszłości i kroki z jej tworzeniem będą nie do uniknięcia.

 

Ok to zrobię to ale już jutro :-) Dobranoc :-)

Odnośnik do komentarza

Być może trzeba się wstrzymać. Właśnie się zorientowałam, że u mnie 5 dni temu był ten sam problem z instalacją KB5034441, tylko że przeoczyłam to nie siedząc przy komputerze. Windows Update raportuje, że "Wszystko jest aktualne" i nie podstawia mi tej aktualizacji do powtórnej instalacji. To być może świadczy o tymczasowym jej wstrzymaniu na komputerach nie spełniających wymogów partycji RE i fazą pracy nad nową aktualizacją.

Odnośnik do komentarza

@Markiz

 

Czy są jeszcze jakieś problemy? Początkowo zgłaszałeś też "komputer coraz bardziej zwalnia", toteż czy to nadal ma miejsce?

 

PS. Zapomniałam skomentować:

 

W dniu 15.01.2024 o 01:32, Markiz napisał(a):

Defender niczego nie zgłasza ale nie wiem gdzie ma historię :-).

 

Historia Defendera: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Zabezpieczenia Windows > Ochrona przez wirusami i zagrożeniami > Bieżące zagrożenia (Historia ochrony)

 

To powinno być wyczyszczone i nie powinieneś widzieć tego co wcześniej. Jeśli nadal tam coś widać, to jest to pochodna innego mechanizmu niż standardowa Ochrona w czasie rzeczywistym i wyczyszczenie takiej historii to duży ból głowy (trzeba ubić całego Defendera przed wdrożeniem usuwania).

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, picasso napisał(a):

@Markiz

 

Czy są jeszcze jakieś problemy? Początkowo zgłaszałeś też "komputer coraz bardziej zwalnia", toteż czy to nadal ma miejsce?

Wydaje mi się, że działa normalnie.

3 godziny temu, picasso napisał(a):

Historia Defendera: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Zabezpieczenia Windows > Ochrona przez wirusami i zagrożeniami > Bieżące zagrożenia (Historia ochrony)

To powinno być wyczyszczone i nie powinieneś widzieć tego co wcześniej. Jeśli nadal tam coś widać, to jest to pochodna innego mechanizmu niż standardowa Ochrona w czasie rzeczywistym i wyczyszczenie takiej historii to duży ból głowy (trzeba ubić całego Defendera przed wdrożeniem usuwania).

Tam nic nie ma - screen.

Powiadomienia w Trayu puste.

Zapora włączona, ikonka Defendera w Trayu jest z zieloną tarczą.

Tak wiec wydaje mi się, że wszystko jest OK.

Bardzo Ci dziękuję za poświęcenie swojego czasu na pomoc dla mnie - pozwoliłem sobie wpłacić małą kwotę na utrzymanie Forum.

Pozdrawiam serdecznie.

Schowek_01-16-2024_01.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...