Skocz do zawartości

Out of memory / wyłączanie się aplikacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie byłem pewien czy jest to słuszny dział odnośnie problemu bo jak mniemam dotyczy to RAM'u, jednak problem pojawił się po pobraniu i zagraniu w grę z mniej oficjalnego źródła. Przechodząc do rzeczy..

Od czasu włączenia komputera działa on normalnie przez 3/4 godziny. Po tym czasie sam z siebie zamyka mi różne aplikacje typu firefox, discord czy choćby zwykłe przeglądanie folderów windowsa. Po następnej godzinie zaczyna totalnie odcinać karte graficzną z użytkowania przez co nie mogę uruchomić praktycznie żadnej gry, programu (wyskakuje komunikat out of memory/open gl disabled etc etc.). Wygląda to po prostu tak jakby pamięć się zapychała i jedynym rozwiązaniem jest uruchomienie ponownie komputera i korzystanie kolejne 4 godziny i tak w kółko. Próbowałem własnych sił ale aktualizacja sterowników graficznych nic nie pomogła, aktualizacja windowsa także, sprawdzałem temperatury na CPU i GPU są również w normie nie więcej jak 50 stopni. Jedyne co zauważyłem to właśnie wysokie zżeranie pamięci, sam firefox zaczął generować aż 50% zużycia kiedy podejrzałem go w menedżerze zadań. Czytałem że to jest normalne w przypadku tej przeglądarki jednak nie monitorowałem wcześniej za bardzo tego bo nie było potrzeby.

Jeśli w logach nic nie będzie, bardzo bym prosił o przeniesienie tematu do działu hardware w celu nie zaśmiecania forum. Z góry dziękuje i proszę o pomoc.

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom FRST.
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiSpyware] Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiVirus] Ograniczenia <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-614208263-3186417995-3815510634-1001\...\Run: [utweb] => "C:\Users\x\AppData\Roaming\uTorrent Web\utweb.exe" /MINIMIZED (Brak pliku)
HKU\S-1-5-21-614208263-3186417995-3815510634-1001\...\Run: [AdobeBridge] => [X]
Task: {1F4852D7-AC42-4E53-B26D-20CB4E5B0F03} - System32\Tasks\Mozilla\Firefox Background Update 308046B0AF4A39CB => C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe --MOZ_LOG sync,prependheader,timestamp,append,maxsize:1,Dump:5 --MOZ_LOG_FILE C:\ProgramData\Mozilla-1de4eec8-1241-4177-a864-e594e8d1fb38\updates\308046B0AF4A39CB\backgroundupdate.moz_log --backgroundtask backgroundupdate
S3 NMIndexingService; "C:\Program Files (x86)\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe" [X]
S3 MSICDSetup; \??\D:\CDriver64.sys [X]
S3 NTIOLib_1_0_C; \??\D:\NTIOLib_X64.sys [X]
EmptyEventLogs:
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

--------------

Cytat

Spybot - Search & Destroy (HKLM-x32\...\{B4092C6D-E886-4CB2-BA68-FE5A99D31DE7}_is1) (Version: 2.9.82.0 - Safer-Networking Ltd.)

Odinstaluj ten program, nie jest w stanie wykrywać nowocześniejszych zagrożeń.

 

-------------

Cytat

o przeniesienie tematu do działu hardware w celu nie zaśmiecania forum.

Ja nie mam takich uprawnień, a Admin @picasso zbyt rzadko zagląda do tego działu forum.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Co do działu: Nie jest to problem hardware. Nie ma możliwości, aby aplikacja uszkodziła fizycznie kość pamięci RAM. To nie są też objawy problemu z kością pamięci, ponieważ problem pojawił się po zainstalowaniu aplikacji a także widać powtarzalność efektów po czasie prawidłowego działania.

Skoro aplikacja była pobrana z niepewnego źródła (w takich najczęściej występuje szkodliwe oprogramowanie) a jej efektem jest problematyczne działanie systemu, to dział pomocy doraźnej jest odpowiedni.

 

Pierwsze co, to spróbuj użyć punktu przywracania systemu do daty sprzed instalacji feralnej gry,

 

Jeśli nie pomoże lub nie ma wczesnego punktu przywracania, to napisz jaka to gra, kiedy mniej więcej była instalowana, będziemy szukać powiązanych z nią elementów w logach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Odnośnie moich podejrzeń do hardware to bardziej miałem na myśli to, że coś się przeciążyło jeśli chodzi o sprzęt podczas pracy w "stresie". Ja mało gram i jest to rzadkość kiedy komputer jest bardzo obciążony.
Nie mam wczesnego punktu, grę już usunąłem po jej ukończeniu. Była nią "Stray" i było to mniej więcej 30 lipca - 2 sierpnia. Pewny nie jestem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...